МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах
РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ" ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів
Контакти
Тлумачний словник Авто Автоматизація Архітектура Астрономія Аудит Біологія Будівництво Бухгалтерія Винахідництво Виробництво Військова справа Генетика Географія Геологія Господарство Держава Дім Екологія Економетрика Економіка Електроніка Журналістика та ЗМІ Зв'язок Іноземні мови Інформатика Історія Комп'ютери Креслення Кулінарія Культура Лексикологія Література Логіка Маркетинг Математика Машинобудування Медицина Менеджмент Метали і Зварювання Механіка Мистецтво Музика Населення Освіта Охорона безпеки життя Охорона Праці Педагогіка Політика Право Програмування Промисловість Психологія Радіо Регилия Соціологія Спорт Стандартизація Технології Торгівля Туризм Фізика Фізіологія Філософія Фінанси Хімія Юриспунденкция |
|
|||||||
Перець солодкий
Біологічні особливості.Перець–однорічна рослина родини пасльоно-вих. Стебло трав’янисте, біля основи здерев’яніле, висотою 35-80 см. Тому рослина не вилягає і в процесі вегетації зберігає вертикальне положення. Ко-
ренева система перцю стрижнева, але із застосуванням розсадного способу вирощування вона дуже розгалужується і розростається, як мичкувата. Акти-вні кореві волоски зосереджені, в основному, в шарі 30-40 см.
Перець - теплолюбна культура. Оптимальна температура для її росту і розвитку в межах +20 - 30 °С. Зниження її до +15 °С затримує розвиток, а при +13 °С припиняється ріст. При температурі +35 °С і вище спостерігається пригнічення росту. Рослини перцю чутливі до заморозків. Його насіння по-чинає проростати при температурі не нижче +13 °С і при цьому сходи з’являються на 18 - 25-й день, а при +25 °С на 7 - 9-й день.
Несприятлива для перцю також спекотна погода, особливо в поєднанні з дефіцитом вологи в ґрунті в період квітування. Перець вимогливий до освіт-лення. Нестача світла негативно впливає на його ріст і розвиток, а також при-зводить до опадання зав’язей, пожовтіння листків.
Для нормального розвитку рослини вимагають короткого (12-14-годинного) дня, який прискорює розвиток рослин і сприяє ранньому квіту-ванню і формуванню плодів. Перець солодкий за періодом дозрівання поділяють на ранньостиглий – від появи сходів до технічної стиглості перших плодів проходить 90-120 днів (біологічна стиглість – від 125 до 150 днів), відповідно середньостиглий – 121-135 (151-160) і середньопізній – 136-150 (більше 160 днів).
За інтенсивністю росту сорти і гібриди перцю солодкого поділяють на середньорослі (35-60 см) і високорослі (60-80 см). Схема посадки.Чергування дворядних стрічок.Відстань між стрічками1,4 м, між рядками 0,5 м, між рослинами в рядку 0,25 м ( рис. 6.4. а). Площа живлення для однієї рослини 0,175 м2, щільність посадки – 57 тисяч рослин на 1 га.
Рис. 6.4. Схема посадки перцю
Чергування дворядних стрічок. Відстань між стрічками 1,4 м, між ряд-ками 0,5 м, між рослинами в рядку 0,30-0,35 м (рис. 6.4. б). Площа живлення для однієї рослини 0,245 м2, щільність посадки – 41 тисяча рослин на 1 га.
Догляд за посівамипід час вегетаційного періоду полягає в міжрядно-му обробітку ґрунту, ручному прополюванні в рядках, зрошенні, фертигації, боротьбі з бур’янами, шкідниками і хворобами.
Перець солодкий дуже чутливий до повітряного режиму ґрунту. Тому після опадів проводять його розпушування. Зрошення.За вимогливістю до вологи серед овочевих культур перецьзаймає одне з перших місць. Тому своєчасне проведення поливів підвищує урожайність цієї культури в 3 - 4 рази.
Рекомендована оптимальна вологість ґрунту не нижче 90 % НВ у період від висаджування розсади до початку плодоношення, і 80 % НВ – у період плодоношення. При вирощуванні перцю розсадою полив необхідно розпочати до виса-дження розсади, щоб рослини висаджувати в добре зволожений ґрунт. Це до-зволяє поліпшити приживлюваність розсади й уникнути зрідженості. На початку вегетаційного періоду для підтримання необхідної вологості ґрунту перець поливають часто, невеликими поливними нормами. Врахову-ючи дворядну схему посадки перцю, для цього необхідно створити смугу зволоження шириною близько 60 см при глибині зволоження 25-30 см. Вели-чина поливної норми при цьому складає 30-35 м3/га.
З початку плодоношення за рахунок збільшення глибини зволоження до 40 см і збільшення оптимального діапазону вмісту вологи до 80 % НВ вели-чина поливної норми збільшується до 100-110 м3/га. Удобрення.Перець солодкий дуже чутливий до внесення добрив.З10тплодів він виносить значну кількість поживних речовин – азоту 47 кг, фос-фору 10 кг і калію 45 кг. Рослини перцю в період вегетації по різному реагують на умови ґрунто-вого живлення. Найбільша вимогливість до азоту проявляється в період пе-ред квітуванням і під час формування плодів. До початку плодоутворення перцю потрібно підвищені дози фосфорних добрив. Критичний період засво-єння калію – від зав’язування плодів і до закінчення їх достигання. Рослини перцю вимогливі до кальцію і магнію, які потрібні їм протягом всього веге-таційного періоду.
З органічних добрив краще вносити перегній 30-40 т/га разом з фосфор-но-калійними добривами зяблеву оранку в дозах Р75-90К30-45, азотні вносять під культивацію навесні в дозі N60-90. Якщо перегній не вносять, то норму фо-сфору збільшують до 120 кг/га.
Якщо мінеральні добрива не вносились під осінню оранку чи весняну культивацію, а також при слабкому розвитку рослин, необхідно періодично проводити підживлення рослин разом з поливною водою (фертигації): перше – через 10-12 днів після висаджування, наступні – в період плодоутворення. Види та дози добрив при підживленні залежать від кількості внесення їх під основний обробіток ґрунту.
Читайте також:
|
||||||||
|