МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах
РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ" ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів
Контакти
Тлумачний словник Авто Автоматизація Архітектура Астрономія Аудит Біологія Будівництво Бухгалтерія Винахідництво Виробництво Військова справа Генетика Географія Геологія Господарство Держава Дім Екологія Економетрика Економіка Електроніка Журналістика та ЗМІ Зв'язок Іноземні мови Інформатика Історія Комп'ютери Креслення Кулінарія Культура Лексикологія Література Логіка Маркетинг Математика Машинобудування Медицина Менеджмент Метали і Зварювання Механіка Мистецтво Музика Населення Освіта Охорона безпеки життя Охорона Праці Педагогіка Політика Право Програмування Промисловість Психологія Радіо Регилия Соціологія Спорт Стандартизація Технології Торгівля Туризм Фізика Фізіологія Філософія Фінанси Хімія Юриспунденкция |
|
|||||||
Кабачки
Біологічні особливості.Кабачки–різновид гарбуза твердого.Це тепло-любна трав’яниста рослина з добре розвиненою кореневою системою. Відрі-зняється компактним і міцним кущем, великими п’ятипалими листками зі слабким опушенням черешків, великою кількістю жіночих квіток, високою скоростиглістю і урожайністю. Плоди подовжені або злегка вигнуті, за ко-льором – зелені (від світло-зелених до темно-зелених), смугасті або жовті (золотисті ). Відрізняються високими смаковими якостями, лікувальними і ді-єтичними властивостями.
Насіння проростає при температурі +8 - 10 °С. Найкращою для його проростання є температура +22 - 27 °С. При сприятливих умовах сходи з’являються через 7 - 8 днів після сівби. Кабачки відносно стійкі до холоду. Вони витримують короткочасне зниження температури до +5 °С. Заморозків не переносить.
Кабачки – скоростигла культура, їх коренева система має високу всмок-тувальну силу, що спричиняє забезпеченню рослини водою, проте високі врожаї дає при своєчасних поливах. При систематичному збиранні недозрі-лих плодів, з’являються нові зав’ язі . За період плодоношення, при система-тичних зборах недозрілих плодів, на одній рослині формується 6 -8 плодів то-варної якості загальною масою 3-5 кг. В їжу споживають молоді зав’язі у віці 7 - 12 днів, коли насіння знаходиться ще в зародковому стані і м’якоть ніжна.
За тривалістю вегетації сорти кабачків поділяють на ранньостиглі до 50 днів, середньорання 51 - 60, середньостиглі більше 60 днів.
смугова 90+50×50 см.
Догляд за посівамиполягає в систематичному розпушуванні міжрядь,зрошенні, фертигації, боротьбі з бур’янами, шкідниками і хворобами.
Після того, коли з’явились сходи і позначились рядки, проводять перше розпушування і знищення бур’янів у міжряддях культиваторами на глибину 6-8 см. Другий міжрядний обробіток на глибину 8-10 см проводять тоді, коли утворюється на рослині перший справжній листочок, третій – перед початком утворення першого міжвузля на глибину 12-14 см. Четвертий обробіток за необхідністю. Ручні прополювання в рядках проводять одночасно з розпушу-ванням міжрядь. При першій і другій прополках сходи проривають.
Зрошення.Кабачки–посухостійка культура.Відносна посухостійкістьпояснюється головним чином, добре розвиненою кореневою системою. Вод-ночас кабачки споживають багато води і дуже чутливі до зрошення . Оптима-льні умови для росту і розвитку рослин створюються при підтримці вологості ґрунту протягом усього вегетаційного періоду не нижче 75-80 % НВ.
Поливи розпочинають при утворенні перших листків. З початком квіту-вання поливи на короткий час припиняють, відновляючи їх при зав’язуванні плодів. Величина поливної норми залежить від схеми висіву, розташування
поливних трубопроводів, передполивної вологості ґрунту і змінюється протя-гом вегетації. При смуговій сівбі, коли поливні трубопроводи розміщують у центрі смуги, у перший період вегетації – від сівби до цвітіння – величина поливної норми для зволоження ґрунту на глибину 25-30 см складає 60 - 70 м3/га, у другий період вегетації для зволоження шару 0 - 40 см величина поливної норми збільшується до 100 - 120 м3/га.
Удобрення.Кабачки чутливі до внесення органічних і мінеральних доб-рив. Під основну зяблеву оранку вносять 20 т/га органічних добрив, суперфо-сфату 300 - 400 кг /га, калійної солі 200 - 300 кг/га. Азотні добрива вносять перед сівбою 100 - 150 кг/га під культивацію, або у вигляді двох підживлень по 50 кг/га у фізичній масі.
|
||||||||
|