Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Виноградники

 

Найбільша кількість виноградників в Україні розташована на півдні (Одеська, Миколаївська, Херсонська області і Автономна Республіка Крим) і Закарпатті, де зосереджено 96 % загальної площі виноградників.

 

Режим зрошення.Основу раціонального режиму зрошення виноград-ників на півдні України складають вологозарядкові і вегетаційні поливи. Во-логозарядкові поливи, як правило, здійснюють в період покою винограду (восени або рано навесні), створюючи запаси вологи в глибоких шарах ґрун-ту для забезпечення доброї перезимування кущів і їх розвитку в початковий період вегетації. Вегетаційні поливи забезпечують оптимальне водоспожи-вання винограду у період вегетації. Для забезпечення доброї продуктивності кущів винограду в південному Степу України необхідно в період від початку руху соку до достигання ягід за допомогою поливів підтримувати вологість в метровому шарі ґрунту в межах не нижче: для пісків – 50 %, для чорноземів південних супіщаних – 60, чорноземів південних легкосуглинкових – 65, се-редньо - суглинкових – 70, важко - суглинкових – 75 % НВ.


 


В залежності від метеорологічних умов вегетаційні поливи необхідно розпочинати в середині червня (кінець квітування). Припиняють поливи за 3-4 тижні до збирання врожаю винограду.

 

Залежно від типу ґрунту на молодих виноградниках (1 - 2-річних) здійс-нюють 5 - 8 вегетаційних поливів краплинним способом нормою від 40 до 70 м3/га і осінню вологозарядку нормою 180 - 200 м3/га. Вегетаційні поливи припиняють на початку серпня , щоб однорічні паростки добре визріли. Воло-гозарядковий полив проводять в кінці вегетації.

 

На плодових виноградниках перші поливи (до квітування) проводять підвищеними нормами (60 - 100 м3/га). В період квітування виноград не по-ливають. Найбільшу кількість поливів (6 - 7) проводять в фазу росту ягід. Припиняють поливати при настанні помітного достигання (пом’якшення) ягід, відновлюють – після збирання врожаю.

 




Переглядів: 373

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Ягідники | Краплинне зрошення овочів в теплицях

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.