Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Епідемія

Епідемія ... Це слово переводиться з грецької мови як "поголовна хвороба". Сучасна наука епідемією називає масове поширення інфекційної хвороби. Наприклад, одинокі випадки захворювання холерою зустрічаються досить часто. Але щоб виникла епідемія холери у визначеній місцевості повинна майже одночасно захворіти велика кількість людей. Ось таке масове захворювання буде вважатись епідемією. Для кожної хвороби медики встановили свій епідемічний поріг, або число людей, які захворіли, перевищення якого - уже епідемія.

Бувають випадки, коли інфекційні хвороби поширюються скрізь коли вона вражає зразу велику кількість людей на різних континентах. Тоді говорять не про епідемію, а про пандемію (грец. "весь народ"). Серед пандемій, які виникли в останній час можна назвати епідемію СНІД, чума XX сторіччя. Пандемія СНІДа тільки набирає обороти.

Із століття в століття інфекційні хвороби (їх ще називали моровими) вражали велику кількість людей у різних країнах, містах. Чорна віспа, чума, холера. В наші дні епідемії цих хвороб майже не зустрічаються на планеті.

З деякими епідеміями більшість із нас звично зустрічаються один, а інколи і два рази в рік. Наприклад, із грипом - вірусним захворюванням, яке не щадить ні дорослих, ні дітей.

Як правильно поводити себе під час епідемії? Простої відповіді на це запитання не існує. Усе залежить від того, про яку епідемію йде мова. Інфекційні хвороби розрізняються за способом передачі від хворої людини до здорової. В одному випадку мікроби - збудники хвороби передаються повітряно крапельним шляхом, у другому при безпосередньому контакті, інколи - необхідний посередник, наприклад, комахи (комар, кліщ).

Для того, щоб захистити себе від епідемії перш за все не треба панікувати. Необхідно отримати широку інформацію про хворобу. Незнання причини епідемії не рідко призводить до трагедії. Без допомоги професійних лікарів у випадках епідемії не обійтись.

 


Читайте також:

  1. Епідемія — масове розповсюдження інфекційного захворювання людини в будь-якій місцевості, країні, яке суттєво перевищує загальний рівень захворюваності.
  2. Епідемія — масове розповсюдження інфекційного захворювання людини в будь-якій місцевості, країні, яке суттєво перевищує загальний рівень захворюваності.




Переглядів: 632

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ЗАХОДИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕПІДЕМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ | Як вести себе під час епідемії грипу.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.015 сек.