Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Мережі зв'язку

Для забезпечення абонентів основними видами електро­зв'язку, створення спеціалізованих мереж передачі даних і їх-нянезалежна експлуатація при сучасних дальностях зв'язку й обсягах переданої інформації були б непомірно дорогим. Природним розв'язанням є створення загальної для усіх видів зв'язку мережі типових каналів передачі і групових трактів, яка охоплює всі пункти введення і виведення інформації та є основою для телефонної, телеграфної і всіх інших мереж. Історично такий принцип став базою побудови всіх мереж зв'яз­ку: міжнародних, національних і в тому числі відомчих. Звід­си ж випливають поняття первинних і вторинних мереж.

Первинною мережею називається сукупність мережних вузлів, мережних станцій і з'єднувальних ліній передачі. На мережних станціях формуються канали передачі і групові тракти, здійснюється їхній транзит у первинні мережі ниж­чого рангу і у вторинні мережі. Мережні вузли служать для транзитного з'єднання каналів передачі і групових трактів, утворених на лініях, що примикають до вузла передачі. Зви­чайно мережні станції містять також елементи мережних вузлів, періодично виконуючи їхні функції і навпаки.

Вторинна мережа являє собою сукупність комутаційних станцій, вузлів комутації, кінцевих абонентських пристроїв і каналів вторинної мережі, що утворені на базі каналів пер­винної мережі.^Вторинні мережі іменуються за видом зв'яз­ку, який вони забезпечують: телефонна мережа, телеграфна мережа, мережа передачі даних, факсимільна (фототелеграф­на) мережа, мережа передачі газет, мережа звукового повід­омлення, відеотелефонна мережа, мережа телевізійного по­відомлення, а також мережі спеціального призначення. За способом експлуатації вторинні мережі поділяються на ті, що комутуються (канали даються абонентам тільки під час пере­дачі повідомлення), і ті, що не комутуються (канали закріп­лені за абонентами). Ці способи використовуються спільно.

Типові канали ТЧ і групові тракти, перелік і основні параметри яких були дані вище, створюються в первинній мережі і передаються вторинним мережам, де вони або вико­ристовуються безпосередньо, як, наприклад, канали ТЧ для телефонного зв'язку, або з них формуються канали для необ­хідного виду зв'язку, наприклад, телеграфні канали. Тому мережний тракт, у загальному випадку, являє собою типовий груповий тракт чи декілька послідовно з'єднаних типових групових трактів із включеною на вході і виході апаратурою утворення тракту. При наявності транзитів, тракт називають складеним, а при їхній відсутності — простим, причому під транзитом розуміється з'єднання однойменних трактів і ка­налів, що забезпечує проходження сигналів електрозв'язку без зміни смуги чи частот швидкості передачі. У випадку, коли в складеному мережному тракті є ділянки, організо­вані як у провідних, так і в радіорелейних системах пере­дачі, тракт називають комбінованим, а залежно від методу передачі сигналів тракту — аналоговим чи цифровим. Утворення і перерозподіл мережних трактів, типових каналів і типових фізичних ланцюгів, а також надання їх вторинним мережам і окремим організаціям здійснюється в мережному вузлі.

З позицій економічної ефективності мережу доцільно будувати за радіальним принципом, при якому мережні станції МС з'єднуються між собою через один мережний ву­зол (МВ), забезпечуючи мінімальне значення загальної дов­жини ліній при їхній максимальній ємності. Однак надій­ність такої мережі не може бути високою, у зв'язку з чим нерідко використовується структура мережі типу решітки, що характеризується більшою надійністю, але гіршою еко­номічністю. Тому на практиці знаходять компромісне рішення у вигляді з'єднання радіальної і решіткової структур.

1.4.1. Структура системи електрозв'язку

Системою зв'язку називають сукупність станцій, вузлів і ліній зв'язку, з'єднаних між собою у визначеному порядку, що відповідає організації керування об'єктами і характеру виконуваних задач. Це комплекс засобів зв'язку, що взаємо­діють на основі таких принципів, як організаційно-технічна єдність і автоматизація. Ці принципи використані при ство­ренні системи зв'язку України.

Під час побудови цієї системи враховано, що визначені технічні засоби беруть участь у процесі передачі незалежно від виду переданих повідомлень, тобто є загальними. Техніч­но ці засоби виділені до складу окремих структурних елемен­тів: вузлів зв'язку, ліній передачі і мережних трактів. Сукуп­ність цих елементів, що розповсюджені по всій території країни, утворює первинну мережу. Не вдаючись поки в под­робиці характеристики названих елементів, зазначимо, що вони дозволяють організувати мережу каналів передачі і гру­пових трактів. Кожний канал і груповий тракт забезпечує передачу сигналів або у визначеній смузі частот, або у визна­чений проміжок часу.

Топологічна структура первинної мережі визначається ад­міністративним поділом території країни, яка поділена на зони, що збігаються, як правило, з територією областей. Відповідно до цього первинна мережа також складається з окремих частин. Частина мережі, що з'єднує між собою канали різних зонових мереж на всій території країни, складає магістраль­ну первинну мережу.

На рисунку 1.19 зображена взаємодія первинної і вто­ринної мереж зв'язку. На схемі наведені дві зони, на тери­торії кожної з якої виділені по два міста і одному сільському району. Одне місто обласного значення (центр зони), а інше — районного. Елементами первинної мережі є вузли (ВУЗ) і

лінії зв'язку (1, 2, 3). , .. .

Місцеві первинні мережі утворені лініями зв'язку 1 і частиною устаткування ВУЗ. На території кожної зони пока­зано три місцеві первинні мережі. Внутрішньозонові первинні мережі представлені відповідним устаткуванням ВУЗ і лінія­ми зв'язку 2. Сукупність місцевих первинних мереж однієї зони і її внутрішньозонової мережі утворюють зонову пер­винну мережу. Магістральна первинна мережа зображена двома ВУЗ і лініями зв'язку 3. Основне призначення вузлів зв'язку складається з організації типових каналів і групових трактів, у з'єднанні однойменних каналів і групових трактів різних ліній зв'язку, а також у наданні цих каналів вторин­ним мережам.

Рис. 15 Взаємодія первинної і вторинної мереж

 

Вузли зв'язку поділяються на магістральні, внутрішньо-зонові і місцеві. Магістральні вузли створюються на пере­тині магістральних ліній зв'язку і розміщуються в обласних центрах. На рисунку 1.19 показано вторинні мережі ЄАСЗ: телефонної, телеграфної, мережі передачі даних і телетекоа. Вторинна телефонна мережа представлена сукупністю сільсь­ких і міських мереж АТС, розташованих на територіях сіль­ських районів і міст, каналів зв'язку первинної мережі й кін­цевих пристроїв — телефонних апаратів (ТА).

Аналогічно побудована вторинна телеграфна мережа. Вона представляє собою сукупність телеграфних мереж (ТГ) міст, телеграфних пунктів (Т), сільських районів і каналів, виділених для передачі сигналів з первинної мережі, що одер­жала назву телекс. Мережа передачі даних для зв'язку між ЕОМ організовується в первинній мережі за допомогою моде­мів (М). Мережі факсимільного зв'язку і телетекса організо­вуються з використанням кінцевих пристроїв цих мереж (тер­міналів) (ТТ) і утворюють мережу передачі текстової і графічної інформацій. З метою спрощення схеми елементи вторинних мереж у зоні 2 не показано.

 

 

 

Типові канали та системи передачі

 




Переглядів: 5498

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Лінійний тракт ЦСП | Класифікація мереж зв'язку

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.013 сек.