Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Лінійний тракт ЦСП

Цифровий лінійний тракт (ЦЛТ) є сукупністю технічних засобів, що забезпечують передачу цифрових сигналів у ме­жах даної ЦСП, і складається з однорідних ділянок і пунктів об'єднання і виділення цифрових сигналів. Однорідні ділян­ки провідних лінійних трактів усіх видів включають лінії зв'язку і встановлювані проміжні станції. Провідні лінії ЦЛТ будуються на основі симетричних чи коаксіальних кабелів за одно- чи дво-кабельними схемами. Загальна структурна схема ЦСП для одного напрямку передачі дається на рисунку 12.

Рис 12. Узагальнена структура ЦСП

Багатоканальний цифровий сигнал формується за до­помогою пристроїв об'єднання (ПО) цифрових потоків пер­винних систем (ПС) передачі, причому для забезпечення передачі аналогових сигналів в обладнанні кінцевих пунк­тів КП-1 і КП-2 передбачаються пристрої аналого-цифрово­го і цифро-аналогового перетворення, об'єднані в аналого-цифровому обладнанні (АЦО).

Цифро­вий лінійний тракт починається і закінчується кінцевим об­ладнанням лінійного тракту (КОЛТ), де здійснюється пере­творення коду, вводиться сигнал циклової синхронізації та ш. ЦЛТ розбивається на ділянки регенерації (регенераційні ділянки), на стиках яких установлюються регенератори, що розташовані в необслуговувальних (Ї>ПН) і обслуговуваль-них (РПО) регенераційних пунктах. Регенератори призначені для запобігання перетворень і для відновлення сигналів із заданою точністю їх амплітуди, форми і часового положення імпульсів. Всі ці перетворення відбуваються через завади і перехідні процеси на ділянці регенерації. Максимальна дов­жина ЦЛТ і довжина ділянки регенерації позначаються, від­повідно, а відстань між сусідніми кінцевими регенащиними пунктами називається секцією дистанційного живлення і позначається як І

В кінці ЛІ розташований пристрій розділення (ПР), що забезпечує одержання індивідуальних сигналів.

До основних параметрів, що характеризують ЦЛТ і ЦСП у цілому відносяться в першу чергу максимальна дальність зв'яз­ку, швидкість передачі, ймовірність помилки і надійність зв'яз­ку. При цьому під максимальною дальністю Ь розуміється довжина ЦЛТ, при якій із заданою ймовірністаТгарантується виконання норм на якість каналів зв'язку. Швидкість передачі визначається даними конкретної ЦСП і вибирається відповідно до існуючої ієрархії цифрових систем. У стаціонарних ЦСП швидкість передачі умовно визначають числом еквівалентних каналів ТЧ (наприклад, у системі ГКМ-120 швидкість пере­дачі сягає 8,448 Мбіт/с, або 120 каналів ТЧ).

7. Лінійний тракт радіосистем

Серед радіосистем найбільшого поширення набули радіо­релейні системи передачі (РРСП) прямого бачення, тропо­сферні (ТРСП) і супутникові системи передачі (ССП), у яких для організації групового радіоканалу з вихідних типових каналів використовується спеціальне обладнання сполучення (ОС). Останнє встановлюється на мережних станціях чи стан­ціях мережних вузлів (рис. 13), тому що вони територіаль­но віднесені від станції радіосистеми передачі (РСП). їхній зв'я­зок здійснюється по провідній з'єднувальній лінії СЛ.

 

 

Рис. 13. Узагальнена структурна схема системи радіопередачі У РСП

Використовується подвійне перетворення групо­вого аналогового чи цифрового сигналу, що надходить на від­повідне кінцеве обладнання (КО) передавальної частини трак­ту, де здійснюється модуляція сигналу проміжної частоти (ПЧ). В кінцевому обладнанні лінійного тракту КОРСП спо­чатку здійснюється один із завадостійких різновидів моду­ляції сигналу ПЧ, а потім отриманий сигнал ПЧ передається на кінцеве обладнання радіостволу (КОРС) — радіопереда­вач, де здійснюється модуляція носійного СВЧ-коливання. Отриманий у такий спосіб СВЧ-сигнал направляється через обладнання об'єднання стволів і обладнання з'єднування пе­редачі і прийому (на рисунку не наведені) в антену і випромі­нюється в напрямку наступної (приймальної) станції.

На приймальному боці радіостволу здійснюються зворотні перетворення: спочатку в модульований сигнал ПЧ, а потім у груповий сигнал вихідного виду. Для компенсації втрат при поширенні СВЧ-сигналу в радіостволі можуть встановлю­ватися ретрансляційні пункти РРС того чи іншого виду, в тому числі і супутникові.

Ретранслятори використовуються виключно активні (ма­ють автономні джерела енергії), які у свою чергу можуть бути трьох типів:

1) з ретрансляцією по смузі частот вихідного групового сигналу, об'єднаного за виходами КОРС;

2) з ретрансляцією по сигналу ПЧ (об'єднані за виходами КОРСП);

3) з ретрансляцією по СВЧ - сигналу (об'єднані по входах КОРСП).

У першому типі ретранслятора перетворення здійснюється по вихідному груповому сигналу, тобто сигнал ПЧ перетво­риться у вихідний груповий сигнал, а після посилення і ко­рекції — назад у сигнал ПЧ, що дозволяє здійснювати висо­коточну корекцію трансльованих сигналів, а при наявності відповідної кінцевої апаратури виконувати введення і виве­дення частини (чи усіх) інформаційних сигналів на рівні ти­пових каналів чи мережних трактів.

На відміну від розглянутого ретранслятора ретранслятор другого типу характеризується менш точною корекцією ха­рактеристик радіотракту, але дозволяє легко виділяти інфор­маційні сигнали з тракту на ретрансляційній станції. У цьому випадку перетворення прийнятих СВЧ-сигналів у сигнали ПЧ і зворотне перетворення здійснюються з використанням мо­дуляції з наступним посиленням і корекцією сигналів ПЧ підсилювачами проміжної частоти (ППЧ).

Найбільш простим є ретранслятор третього типу, що здійс­нює пряме посилення сигналу СВЧ і може застосовуватися як бортовий ретранслятор, причому, щоб уникнути самозбу­дження через паразитний зворотний зв'язок між приймаль­ними і передавальними частинами в тракт СВЧ вводиться перетворювач, за допомогою якого область прийнятого спектра транспонується в область передачі ретранслятора, обумовле­ну планом частот системи передачі.

Незалежно від виду радіосистеми, контроль ЛТ РСП включає:

в вимірювання амплітудних характеристик, наприклад, шляхом інтегрування на інтервалі часу, що дорівнює періоду аналогового сигналу чи тривалості переданого символу цифрових відліків отриманого синфазного і квад­ратурного радіосигналу; ■ вимірювання частотних характеристик, що здійснюються в більшості практичних додатків за допомогою обчис­лення дискретного швидкого перетворення Фур'є, роз­мірністю, обумовленою розширенням по частоті. Отже, для забезпечення необхідних характеристик ЛТ РСП у місцях стиків РС і РСП у заданій смузі частот необхід­но контролювати відповідність до установлених норм амплі­тудно-частотного спектра (рис. 1.18) і амплітудно-часової ді­аграми сигналу, і при їхній неприпустимій розбіжності, здійснювати корегування характеристик устаткування в на­прямку мінімізації виявленої невідповідності.

Рис. 14. Один із шаблонів спектра сигналу

 


Читайте також:

  1. IX. ДОКУМЕНТАЦІЯ З КАДРОВО-КОНТРАКТНИХ ПИТАНЬ
  2. XI. Будівельні контракти
  3. Абстрактна (загальна) форма
  4. Абстрактна модель
  5. Абстрактна модель
  6. Абстрактна модель оптимального планування виробництва
  7. Абстрактна небезпека і концепція допустимого ризику.
  8. Абстрактні класи
  9. Абстрактно-логічні прийоми економічного дослідження.
  10. Альтернативні можливості виробництва масла і тракторів
  11. Базисні умови зовнішньоекономічних договорів (контрактів) купівлі-продажу (поставки)
  12. Баланс потужності трактора та її аналіз.




Переглядів: 3393

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Лінійний тракт із ЧтРК | Мережі зв'язку

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.015 сек.