Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



ПЕРМАНГАНАТОМЕТРІЯ

Перманганатометрією називається титриметричний метод, в якому як робочий розчин використовують розчин калій перманганату КМnО4. Калій перманганат є сильним окиснювачем, особливо в кислому середовищі.

Залежно від середовища при відновленні КМnО4 виходять різні кінцеві продукти. В кислому середовищі іони МnО4- відновлюються до безбарвних іонів Мn+2:

MnO4- + 5e- + 8H+ → Mn2+ + 4H2O

В слабокислому, нейтральному і лужному середовищі іони MnO4- відновлюються до сполук мангану (IV) утворюючи темно-коричневий осад манган діоксиду МnO2 :

MnO4- +2H2O + 3e- →MnO2↓ + 4OH-

Утворення темного осаду перешкоджає визначенню кінця реакції, тому титрування проводять в кислому середовищі, додаючи невеликий надлишок кислоти. Крім того, окиснювальна активність калій перманганату в кислому середовищі вища, ніж в лужному або в нейтральному. Для підкислення застосовують тільки сульфатну кислоту. Хлороводневу кислоту не можна використовувати, так як вона вступає в окисно-відновну реакцію з калій перманганатом і додаткова кількість робочого розчину, яка використовується на реакцію з хлоридною кислотою впливає на результати титрування. Нітратна кислота, яка являється окисником, в методах оксидиметрії не використовується.

Іони МnО4 надають розчину КМnО4 малинового забарвлення. Як було сказано вище, в процесі титрування розчин обезбарвлюється. В мить, коли в розчині не залишиться відновника, від надбавки однієї краплі . КМпО4 титрована суміш набуває рожевого забарвлення. Таким чином, точка еквівалентності фіксується за допомогою самого робочого розчину і індикатор в цьому методі не застосовується.В деяких випадках реакція окиснення за допомогою калій перманганату відбувається з невеликою швидкістю. Тому титрування проводять в нагрітому, майже до кипіння, розчині. Реакція пришвидшується за рахунок дії каталізатора, роль якого виконують іони Mn2+. Іони Mn2+ утворюються в процесі титрування ( так званий автокаталіз ), тому нема необхідності спеціально додавати каталізатор.

Однак на початку титрування каталізатор відсутній, тому перші порції розчину калій перманганату повільно реагуютьі починати титрування потрібно з додавання дуже малих порцій KMnO4.

Титрований розчин KMnO4 за точно взятою наважкою приготувати неможливо. Це пояснюється тим, що KMnO4 містить домішки (найчастіше MnO2). Крім того, він легко відновлюється під дією органічних сполук, що містяться у воді. Внаслідок цього концентрація розчину KMnO4 в перший час після приготування дещо зменшується. Тому розчин KMnO4 готують приблизно потрібної концентрації, а титр встановлюють.

Вихідною речовиною для встановлення титру KMnO4 служить оксалатна (щавелева) кислота. При титруванні протікає наступна реакція.

2KMnO4+3H2SO4 + 5H2C2O4 = 2MnSO4 + K2SO4 + 10 CO2↑ + 8H2O

C2O42- + 2e → 2CO2 5

MnO4- + 8H+ + 5e → Mn2+ + 4 H2O 2

Перманганатометрію застосовують для аналізу солей Феруму (ІІ), Кальцію (у вигляді оксалату), оксалатної кислоти, Купруму (І), гідроген пероксиду. Метод перманганатометрії можна застосовувати для визначення окисників. У цьому випадку застосовують обернене титрування, додаючи до визначуваної речовини надлишкову, точно виміряну кількість розчину відновника. Потім надлишок відновника титрують розчином калій перманганату.

 




Переглядів: 3016

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Хвилеподібні концепції соціокультурних процесів | Визначення титру розчину КМn04.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.015 сек.