Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Стадії інтелектуального розвитку дітей по Ж. Піаже

Назва стадії та вік Характеристика поведінки та мислення
1. Сенсомоторна стадія (від народження до 18-24 міс) Дитина пізнає світ у межах посильної для неї фізичної активності. В перші дні життя поведінка базується на рефлексах Мета – пізнати як об’єкт взаємодіє з зовнішнім світом, пізнати відношення між об’єктами: дитина кидає предмети з різних положень, фіксує різні переміщення. Розуміння об’єктів обмежується лише тим, що вони роблять з ними в даний момент, не можуть прогнозувати, та уявити, що відбудеться за відсутності цих предметів. Відбувається інтерналізація схем, які в першу чергу програються фізично, що забезпечує адаптивні переваги. Важливим здобутком цього періоду є здібність формувати мисленеві образи відсутніх об’єктів.
1. Доопераціональна стадія (від 2 -7 років)   Підстадія символічного чи допонятійного інтелекту(від 2-4 років)   Інтуїтивного (наочного) інтелекту (від 4-7 років) Дитина мислить, але без використання логічних операцій. Зростає здібність мисленево уявляти об’єкти, що зникають з поля зору.Мислення дітей характеризується егоцентризмом – нездібністю дитини розуміти точку зору іншої людини, що є прихованою розумовою позицією, погляд на себе як на центр Всесвіту. Егоцентризм дитини проявляється у своєрідності дитячої логіки, мовлення, уявлень про світ. Головне засвоєння вербальних знаків рідної мови та перехід до найпростіших символічних дій. Відбувається формування образно-символічних схем, що базуються на поєднанні безпосередніх вражень. Проявляють себе наочно-інтуїтивні схеми, які вибудовують причинні зв’язки в логіці очевидних вражень.
3. Стадія «конкретних операцій» (від 7 до 11 років). Формуються конкретні мислительні операції, які дають змогу логічно обдумувати конкретні завдання. Дитина здібна до мислительних операцій, тобто дій, що здійснюються в умі, надають перевагу логічному мисленню. «Конкретні» операції дають можливість замінити фізичні дії мисленевими. Одна з освоєних операцій при виконанні завдань на збереження – це зворотність – розуміння того, що фізичні і мисленеві дії зворотні. Розуміння незмінності кількості, ваги, площі виступає показником скоординованості суджень про стан об’єкту та їх зворотність. З’являються операціональні схеми конкретного порядку, що покладено в основі розуміння реальних процесів в конкретній предметній ситуації.
4. Стадія «формальних» операцій (концептуального мислення) (Від 11 років) Забезпечує вирішення абстрактних і гіпотетичних завдань у межах наукових міркувань. Формуються формальні «категоріально-логічні схеми, що дозволяють будувати гіпотетико-дедуктивні роздуми. Наслідком є здібність до комбінаторики, дослідницька пізнавальна позиція, можливість перевіряти хід своєї та чужої думки. Мислення стає абстрактним, логічним. Завдяки сформованим мислительним операціям виникає повноцінна інтелектуальна адаптація підлітка.



Переглядів: 677

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Операціональна концепція Ж. Піаже | Тезаурус до теми 3: «Проблема психічного розвитку»

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.