Захисні споруди цивільної оборони – це споруди, які призначені для захисту людей від дії факторів ураження надзвичайних ситуацій техногенного, природного, екологічного та воєнного характеру. Захисні споруди за своїми захисними властивостями діляться на сховища і протирадіаційні укриття.
Розділ 5.1. Сховища цивільної оборони
Сховища ЦО – це споруди, які забезпечують комплексний захист укритих людей від дії факторів ураження НС. Сховища, які знаходяться в зонах можливого виникнення масових пожеж і в зонах ураження СДОР, забезпечують також захист укритих людей від високих температур, отруєння продуктами горіння і ураження СДОР.
Сховища повинні забезпечувати можливість безперервного перебування в них укритих людей на протязі двох діб. За ступенем захисту від дії хвилі удару ядерного вибуху сховища розділяються на класи (таблиця 5.1).
Таблиця 5.1
Класифікація сховищ на класи за ступенем дії хвилі
Удару від ядерного вибуху
Клас сховища
1У
У
Розрахункове навантаження - надмірний тиск хвилі удару на поверхні землі біля споруди, кгс/см2
0,5
Нормативний клас сховищ в залежності від групи міста, категорії суб’єкта господарювання і місця розташування наведено у таблиці 5.2. При цьому радіус збору укривання людей приймається у разі забудови території одноповерховими будинками 500 м, а багатоповерховими будинками – 400 м.