Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Нормативний клас сховищ

Місце розташування сховищ Клас сховища  
Група міста і категорія об’єкту по ЦО Місце зведення сховища
Міста особливої важливості і першої категорії   В межах проектної забудови міста  
В смузі 5 км від межі проектної забудови міста
Міста другої і третьої груп; об’єкти особливої важливості і першої категорії, які розташовані за межами категорійних міст   В межах проектної забудови міста  
В смузі 5 км від межі проектної забудови міста

 

За умовами зведення сховища можуть бути, які завчасно зводяться в мирний час або швидко будуються з введенням повної готовності ЦО.

Сховища ЦО, які завчасно будуються в мирний час, проектуються, як правило, вбудованими в підвальні поверхи споруд і будинків. При неможливості створення вбудованих сховищ, допускається будівництво окремо розташованих сховищ.

В мирний час сховища повинні використовуватися в інтересах народного господарства і обслуговування населення. Місткість сховищ по типовим проектам складає: 100, 150, 300, 450, 600, 750, 900, 1200, 1500, 1800 і більше осіб.

Об’ємно-планувальне рішення.Приміщення сховищ розділяються на основні (приміщення для укривання людей, тамбури-шлюзи, тамбури) і допоміжні (приміщення для розміщення обладнання систем фільтровентиляції, електрозабезпечення, водозабезпечення і каналізації). В сховищах передбачаються захисні входи і виходи. Приклади об’ємно-планувального рішення вбудованого і окремо розташованого сховища наведені на рисунках 5.1-5.2.

Рис. 5.1. Об’ємно-планувальне рішення вбудованого сховища (варіант)
           
 
 
   
 
   
 

 


5 7 8 9 10 1

6 13 12 11 1

               
   
       
 
 


           
 
     
 
 

 


4

       
   
 
 


 

           
   
   
 
 
 

 

 


1-тамбури і шлюзи; 2-приміщення фільтровентиляційних установок; 3-дизельна; 4-підсобні виробничі приміщення (приміщення для укривання людей); 5-чолові-чий гардероб робочого одягу; 6-переддушева; 7-чоловіча душова; 8-чоловічий гардероб домашнього одягу; 9- чоловічий туалет; 10-жіночий туалет; 11-жіночий гардероб робочого і домашнього одягу; 12-переддушова; 13-жіноча душова

 

Норма площі полу основних приміщень для одної людини складає не менше 0,4-0,5 м2, а використання сховищ в мирний час для виробничих потреб повинна складати не більш 40% загальної площі сховища. Об’єм приміщень на одну людину повинний бути не менш як 1,5 м3.

Приміщення для укриття людей оборудуються нарами для сидіння розміром 0,45х0,45 м, для лежання 0,55х 1,8 м – на одну людину), ширина проходу між нарами повинна бути 0,7-0,85 м, а ширина прохідного проходу в сховищі повинна мати наступні розміри 0,9-1,2 м.

Розміри приміщення для фільтровентиляційного обладнання визначається його габаритами і площею необхідною для його обслуговування.

Дизельна електростанція розташовується у зовнішньої стіни сховища і відділяється від інших приміщень не горючою стіною з величиною вогнестійкості, яка дорівнює 1 часу. Вхід у ДЕС з сховища обладнується тамбуром з двома герметичними дверима, що відкриваються в сторону сховища.

Санітарні вузли: для чоловіків – 1 очко і 1 пісуар на 150 чоловік; для жінок – 1 очко на 75 чоловік; один умивальник на кожні 200 чоловік, але не менше одного на санітарний вузол.

Конструктивні рішення. Основними конструктивними елементами сховищ є: огороджуючі конструкції (зовнішні стіни, перекриття, фундаментна плита), внутрішні конструкції (стіни, колони), елементи входів і аварійних виходів, захисні устрої в проймах (захисні герметичні двері і ставні), захисні устрої в технологічних проймах і вводах інженерних комунікацій.

 

 

       
 
   
Рис.5.2. Об’ємно-планувальне рішення окремо розташованого сховища (варіант)
 


1 2

       
 
   
 


       
   
 
 

 


4

 
 


5 5 8 2 1

7

6 8

 
 


1-нахилені входи; 2-предтамбури; 3-тамбури; 4-приміщення для укриття людей; 5-туалети; 6-насосна фекальних вод; 7-вентиляційна камера; 8-камери забору повітря

 

 

Несучі конструкції розраховуються на дію повітряної хвилі ядерного (звичайного) вибуху у відповідності з класом сховища. Маса 1 м2 огороджуючих конструкцій повинна бути для сховищ 1-111 класів не менш 1500 кг, а для інших класів не менш 1100 кг. В масу перекриття включається маса встановленого обладнання (не більш 200 кг на 1 м2 займаної площі), а також маса шару ґрунту на перекритті. Залізобетонні перекриття вбудованих сховищ повинні мати термоізоляційний шар, товщина якого визначається у відповідності з таблицею (табл. 5.3).

 

Таблиця 5.3




Переглядів: 436

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ГЛАВА 5. ЗАХИСНІ СПОРУДИ ЦИВІЛЬНОЇ ОБОРОНИ. | Товщина термоізоляційного шару (в см)

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.101 сек.