ВИЗНАЧЕННЯ ТРИВАЛОСТІ ІНСОЛЯЦІЇ В ТОЧЦІ НА ТЕРИТОРІЇ ЗАБУДОВИ
Приклад.7.1. Потрібно визначити тривалість інсоляції точки Б, розташованої на поверхні землі, в забудові (див. рис. 7.2).
Рішення
а) Поєднується точка Б забудови з точкою О інсоляційної лінійки. Фіксується північний напрямок.
б) Через будівлю (висотою Н = 15 м) проводиться горизонталь 15, що відповідає його висоті. Частину будівлі, що затінює точку Б, заштриховують. Так само роблять з будівлею (висотою Н = 30 м), проводячи горизонталь 30, відповідну її висоті. Частину будівлі, що затінюється, також заштриховують. Оскільки дві інших будівлі розташовані північніше точки Б, то вони не розглядаються.
в) Проводяться лінії, що з'єднують точку Б з крайньою точкою будівлі, що лежить на горизонталі 15 і крайньою точкою будівлі, що лежить на горизонталі 30.
г) Визначається час затінення точки Б: затінення спостерігається приблизно до 7 годин ранку і триває з 14 до 18 години вечора.
д) Визначається розрахункова тривалість інсоляції точки Б, яка починається о 7 годині ранку і закінчується о 14 годині дня. Таким чином, розрахункова тривалість інсоляції становить 14 – 7 = 7 годин.
г) Визначається справжня тривалість інсоляції, яка не враховує інсоляцію в першу годину після сходу і останню перед заходом Сонця. Так як для даного варіанту забудови ці періоди часу збігаються з затінюючим ефектом будівель, то вони в розрахунок не приймаються.
Примітка.Таким же чином визначається тривалість інсоляції при ущільненні забудови.
Рис. 7.2. Приклад визначення тривалості інсоляції точки Б.