Найбільш універсальним методом розрахунку тривалості інсоляції приміщень є розрахунок за допомогою сонячної карти по методу граничної поверхні (ГП). Однак він є і найбільш трудомістким. Тому в залежності від складності завдання рекомендується використовувати різні методи розрахунку тривалості інсоляції приміщень, виходячи з наступного.
Для кімнат з прямокутними вікнами висотою, що перевищує товщину стіни, які не затінюються козирками, розрахунок тривалості інсоляції досить проводити з використанням інсоляційної лінійки для першого і останнього дня розрахункового періоду. Виконання нормативних вимог у ці дні в більшості випадків гарантує їх виконання протягом усього розрахункового періоду на всій території України.
Винятком із цього становища є випадок, коли приміщення інсолюються з ділянки неба, розташованого між двома або більше висотними будинками. У цьому разі виконання норм інсоляції 22 березня і 22 вересня не гарантує їх виконання в інші дні нормативного періоду інсоляції. Інсоляційний режим такого приміщення можна вважати задовільним у разі, коли тривалість інсоляції, розрахованої за допомогою інсоляційної лінійки, перевищує нормативну більш ніж на 1 годину.
Для всіх інших випадків розрахунок слід виконувати з використанням сонячної карти. При цьому розрахунок за методом розрахункової точки (РТ) оцінює достатні умови, а за методом граничної поверхні (ГП) – необхідні умови, тобто незначне невиконання нормативних вимог по методу РТ не завжди означає незадовільний інсоляційний режим приміщення. У цьому випадку остаточне визначення тривалості інсоляції приміщення може бути проведено за допомогою методу ГП.