Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Точіння

Глибина різання t: при чорновому точінні і відсутності обмежень щодо потужності обладнання, жорсткості системи ВІД приймається рівною припуску на обробку; при чистовому точінні припуск зрізається за два проходи і більше. На кожному наступному проході слід призначати меншу глибину різання, ніж на попередньому. При параметрі шорсткості обробленої поверхні ³Ra 3,2 мкм включно t = 0,5 ¸ 2,0 мм; Rа ≥ 0,8 мкм, t = 0,1 ¸ 0,4 мм.

Подача s: при чорновому точінні приймається максимально допустимою за потужністю устаткування, жорсткості системи ВІД, міцності різальної пластини і міцності державки. Рекомендовані подачі при чорновому зовнішньому точінні наведені в табл.11, а при чорновому розточуванні - в табл.12. Максимальні величини подач при точінні сталі 45, допустимі міцністю пластини з твердого сплаву, наведені в табл.13. Подачі при чистовому точінні вибирають в залежності від необхідних параметрів шорсткості обробленої поверхні і радіуса при вершині різця (табл. 14)

При прорізанні пазів і відрізанні величина поперечної подачі залежить від властивостей оброблюваного матеріалу, розмірів паза і діаметру обробки (табл. 15).

Рекомендовані подачі при фасонному точінні наведені в табл. 16.

Швидкість різання V, м/хв: при зовнішньому поздовжньому і поперечному точінні і розточуванні розраховують за емпіричною формулою:

V = CvKv / Tmtxsy, (23)

Коефіцієнт Kv є добутком коефіцієнтів, що враховують вплив матеріалу заготовки KMv (див. табл.1 - 4), стану поверхні KПv (див. табл. 5), матеріалу інструменту Kіv (див. табл. 6). При багатоінструментній обробці і багатоверстатному обслуговуванні період стійкості збільшують, вводячи відповідно коефіцієнти (див. табл.7) і радіуса при вершині різця Кj(див. табл.8), кутів у плані різців Kr (табл.18). Фінішна токарна обробка має ряд особливостей, що відрізняють її від чорнового та міжопераційного точіння, тому рекомендовані режими різання при тонкому (алмазному) точінні на швидкохідних токарних верстатах з високою точністю і розточувальних верстатах наведено окремо у табл. 19. Режими різання при точінні загартованої сталі різцями з твердого сплаву наведено в табл. 20. Режими різання при точінні і розточуванні чавунів, загартованих сталей і твердих сплавів різцями, оснащеними полікристалах композитів 01 (ельбор-Р), 05, 10 (гексаном-Р) і 10Д (двошарові пластини з робочим шаром з гексаніта-Р) наведені в табл. 21.

Сила різання. Силу різання Р, прийнято розкладати на складові сили, спрямовані по осях координат верстата (тангенціальну Pz, радіальну Ру і осьову Рх). Під час зовнішнього поздовжнього і поперечного точіння, розточування, відрізання, прорізання пазів і фасонного точіння ці складові розраховують за формулою:

(24)

При відрізанні, прорізанні і фасонному точінні t - довжина леза різця.

Постійна Ср і показники степеня х, у, n для конкретних (розрахункових) умов обробки для кожної з складових сили різання наведені в табл. 22.

Поправочний коефіцієнт Кр являє собою добуток ряду коефіцієнтів (Кр = КМРКj рКg рК), що враховують фактичні умови різання. Чисельні значення цих коефіцієнтів наведені в табл.9, 10 і 23

Потужність різання N, кВт, розраховують за формулою:

(25)

При одночасній роботі декількох інструментів ефективну потужність визначають як сумарну потужність окремих інструментів.




Переглядів: 1666

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Розрахунок (вибір) режимів різання, вибір технологічного обладнання, інструменту та засобів технологічного оснащення | Стругання, довбання

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.012 сек.