Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Розрахунок (вибір) режимів різання, вибір технологічного обладнання, інструменту та засобів технологічного оснащення

Вибір режимів різання в значній мірі впливає на якість оброблюваних поверхонь, точність їх взаємного розташування. Оскільки механічна обробка складає значну частину собівартості деталі, то ефективний підбір режимів різання сильно впливає на техніко-економічні показники процесу виготовлення деталі. Неправильний підбір режимів різання може призвести до недостатньо якісної обробки поверхонь, невиправданого витрачання часу на лишні операції контролю розмірів і параметрів шорсткості поверхонь. Часто це призводить до браку продукції, а в окремих випадках – до передчасного спрацювання обладнання і навіть його поломок.

Підбір оптимальних режимів різання можна проводити двома методами: табличним і за допомогою обчислень всіх параметрів режимів різання.

Елементи режиму різання зазвичай встановлюються в порядку, зазначеному нижче.

Глибина різання t: при чорновій (попередній) обробці призначають по можливості максимальну t, яка дорівнює всьому припускові на обробку або більшої частини його; при чистовій (остаточній) обробці – залежно від вимог точності розмірів і шорсткості обробленої поверхні.

Подача s: при чорновій обробці вибирають максимально можливу подачу, виходячи з жорсткості і міцності системи ВІД, потужності приводу верстата, міцності твердосплавної пластинки і інших обмежуючих факторів; при чистовій обробці – залежно від необхідного ступеня точності і шорсткості обробленої поверхні.

Швидкість різання v розраховують за емпіричними формулами, встановленими для кожного виду обробки, які мають загальний вигляд:

(20)

Значення коефіцієнта CV і показників степеня, що містяться в цих формулах, так само як і періоду стійкості Т інструменту, що застосовується для даного виду обробки, наведені у таблицях для кожного виду обробки. Обчислена з використанням табличних даних швидкість різання Vтб враховує конкретні значення глибини різання t, подачі s і стійкості Т і дійсна при певних табличних значеннях ряду інших чинників. Тому для отримання дійсного значення швидкості різання з урахуванням конкретних значень згаданих факторів вводиться поправочний коефіцієнт КV. Тоді дійсна швидкість різання V = Vтб КV, де КV - добуток ряду коефіцієнтів. Найважливішими з них, загальними для різних видів обробки, є:

KMV - коефіцієнт, що враховує якість оброблюваного матеріалу (табл. 1-4);(посилання)

KПV - коефіцієнт, що враховує стан поверхні заготовки (табл. 5); (посилання)

KІV - коефіцієнт, що враховує якість матеріалу інструмента (табл. 6), (посилання)

Стійкість Т - період роботи інструменту до затуплення, що приводиться для різних видів обробки, відповідає умовам одноінструментної обробки. При багатоінструментній обробці період стійкості Т варто збільшувати. Він залежить насамперед від числа одночасно працюючих інструментів, відношення часу різання до часу робочого ходу, матеріалу інструменту, виду обладнання. При багатоверстатному обслуговуванні період стійкості Т також необхідно збільшувати зі зростанням числа обслуговуваних верстатів. У звичайних випадках розрахунок точного значення періоду стійкості громіздкий. Тому орієнтовно можна вважати, що період стійкості при багатоінструментній обробці:

, (21)

а за багатоверстатного обслуговування:

, (22)

де Т - стійкість лімітуючого інструменту;

КТи - коефіцієнт зміни періоду стійкості при багатоінструментальному обслуговуванні (табл. 7); (посилання)

КТс - коефіцієнт зміни періоду стійкості при багатоверстатному обслуговуванні (табл. 8). (посилання)

Сила різання. Під силою різання зазвичай мають на увазі її головну складову Pz, яка визначає витрачаєму на різання потужність Ne і крутний момент на шпинделі верстата. Силові залежності розраховують за емпіричними формулами, значення коефіцієнтів і показників ступеня в яких для різних видів обробки наведені у відповідних таблицях.

Розраховані з використанням табличних даних силові залежності враховують конкретні технологічні параметри (глибину різання, подачу, ширину фрезерування та ін) і дійсні при певних значеннях ряду інших чинників. Їх значення, відповідні фактичним умовам різання, отримують множенням на коефіцієнт КР - загальний поправочний коефіцієнт, що враховує змінені в порівнянні з табличними умови різання, що представляє собою добуток з ряду коефіцієнтів.

Найважливішим із них є коефіцієнт КМР, що враховує якість оброблюваного матеріалу, значення якого для сталі і чавуну наведені в табл.9, а для мідних і алюмінієвих сплавів - в табл.10. (посилання)
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Проектування технологічного маршруту механічної обробки деталі | Точіння

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.