Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Характеристика дільниці механічної обробки, порядок розташування технологічного обладнання, міжопераційний транспорт, засоби механізації та автоматизації

Виготовлення заготовок з листової сталі проходить в заготівельному цеху шляхом вирубування на пресах. При заготівельних операціях обладнання виділяє багато шуму, тому його як правило стараються винести за межі цехів механічної обробки в інші приміщення. Це робиться з метою захисту основної кількості робітників від високих рівнів шуму, шкідливих для здоров’я.

Заготовки корпусу доставляють в цех механічної обробки транспортом підприємства, разом з іншими заготовками для інших цехів і потокових ліній.

На дільниці механічної обробки заготовка проходить всі стадії механічної обробки, але на готову деталь ще не перетворюється. (Процес виготовлення деталі включає операцію нанесення захисних і декоративних металевих покриттів.)

Зважаючи на те, що кількість послідовних операцій механічної обробки порівняно невелика, і всі вони здійснюються на одному верстаті, обробка здійснюється поетапно, в міру накопичення заготовок певної стадії готовності. (Застосування принципу поточної організації обробки деталей в принципі теж можливе, але тоді збільшується кількість необхідного обладнання і випуск ведеться впродовж короткого часу, в чому немає необхідності.) Завдяки такій організації виробництва з’являється можливість простіше організувати планування і в результаті отримати відносно високі техніко-економічні показники.

Всі операції механічної обробки, зважаючи на малі припуски заготовки, чистові або напівчистові.

Безпосередньо в приміщення цеху, де проходить механічна обробка корпусу, заготовки доставляються на ручних заводських візках, які є в наявності практично на кожному підприємстві. Величина партії заготовок залежить від кількох факторів. Найбільш доцільна подача заготовок корпусу разом з заготовками інших деталей, які обробляються на цій дільниці. Це можуть бути заготовки різноманітних мілких деталей простої конфігурації. Кількість їх залежить від величини партії всіх деталей і номенклатури заготовок в партії.

Привезені в цех заготовки складаються в заводській тарі біля станка, який здійснює операції механічної обробки на стелажі чи підставці.

Міжопераційні запаси деталей, враховуючи особливості виробництва, будуть залежати від часу безперервної роботи верстату на окремих операціях і становитимуть досить значну кількість. Ці запаси складуються в заводській тарі (при тривалому зберіганні – з тимчасовою консервацією) в заводських складських приміщеннях.

Верстат, на якому здійснюється механічна обробка корпусу, розташований в приміщенні разом з іншим обладнанням, яке налаштоване на подібні за технологічною суттю процеси.

На дільниці механічної обробки цикл виготовлення деталі не завершується. Після обробки різанням майже готові деталі поступають на іншу дільницю, де на них наноситься металеве захисне і декоративне покриття.

 
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Нормування технологічних операцій | Розроблення карти технологічного процесу виготовлення деталі.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.