Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Одержання ацетону піролізом ацетату кальцію

На 1/4 частину висоти пробірки на­сипають сухий ацетат кальцію і розподіляють його на нижній стінці пробірки. Після цього пробірку закривають пробкою з вигнутою під тупим кутом газовідвідною трубкою і закріплюють в штативі з нахилом в сторону пробки. Кінець газовідвідною трубки опускають у пробірку-приймач, що містить 1,5 - 2 мл води. Прогрівають всю пробірку, потім прожарюють її, починаючи з дна. При піролізі ацетату кальцію утворюється ацетон, який розчиняється при відгонці у воді, що є в пробірці-приймачі. Через 5 - 7 хвил об’єм рідини в приймачі збільшується приблизно вдвічи. Напишіть рівняння реакції одержання ацетону з ацетату кальцію.

 

Йодоформна проба (проба Лібена)

Йодоформна проба дозволяє відкривати ацетон у водних розчинах при концентрації його біля 0,04%. До розчину ацетону додають трошки розтертого в порошок йоду і краплями при струшуванні додають б - 10%-ний розчин гідроксиду натрію до обезбарвлення йоду. Без нагрівання випадає осад йодоформу. Напишіть рівняння реакції утворення йодоформу з ацетону. При піролізі ацетату кальцію, крім ацетону, одержується карбонат кальцію. Для виявлення його до суміші, що міститься у пробірці, після охолодження додають декілька мілілітрів 10%-ного розчину соляної кислоти. Відбувається виділення СО2. Напишіть рівняння реакції.

 

Одержання уротропіну і його гідроліз

В фарфорову чаш­ку наливають 5 мл формаліну і при помішуванні скляною паличкою додають концентрований розчин аміаку до появи запаху аміаку. Випаровувати воду з реакційної суміші спочатку при нагріванні чашки на азбестовій сітці, потім на водяній бані. В процесі випаровування суміш помішують паличкою. Одержаний уротропін очищають перекристалізацією з етилового спирту.
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Одержання оцтового альдегіду | Деполімеризація параформальдегіду

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.