Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Очищення стічних вод

В процесі миття і очищення утворюються стічні води. Забруднення стічних вод надзвичайно всілякі по дисперсності і агрегатному стану. Вони можуть бути присутніми у вигляді грубо-дисперсних речовин, хімічних або колоїдних розчинів. Степінь забруднення стічних вод регулюється за допомогою норм придільно допустимих скидань (ПДС) забруднюючих речовин, під якими розуміється максимально допустима маса речовини в стічних водах в даному пункті розташування водного об'єкту.

Для очищення стічних вод від твердих суспензій і нафтопродуктів застосовують механічні, хімічні і фізико-механічні методи як самостійно, так і в комплексі.

Механічні методи очищення включають проціджування, відстоювання, фільтрування, центрифугування і розділення в гідроциклонне. Для проціджування використовуються грати і сита, які використовуються на першому етапі очищення.

Найбільш простий метод очищення — це відстоювання, оскільки він не вимагає складного оснащення і додаткових енергетичних витрат. Недолік методу — це тривалість процесу і залежність від дисперсності часток, що відстоюються. У відстійниках передбачають пісколовки, які призначені для піймання піску і інших сторонніх важких часток. Пісколовку періодично у міру накопичення піску і інших речовин очищають за допомогою гідроелеватора, насосів піскових, черпалок і інших пристроїв.

Розчинені домішки в стічних водах очищають методом зворотного осмосу (гіперфільтрація), який заснований на відділені (відфільтровуванні) води з розчину через напівпроникні мембрани під впливом тиску, осмотичні, що перевищує. Процес здійснюється при температурі довкілля. Цим методом очищають води від висококонцентрованих органічних і мінеральних забруднень, що знаходяться у воді в розчиненому стані. Метод зворотного осмосу може бути застосований також для знесолювання стічних вод і видалення з них біологічно «жорстких» органічних сполук — пестицидів, багатоатомних спиртів і ін. Гіперфільтраційні установки дозволяють витягувати коштовні речовини із стічних вод і утилізувати ці речовини.

У основу фізико-хімічних методів очищення покладені процеси флотації, коагуляції і сорбції. При флотації постороні частки витягуються з рідини за допомогою бульбашок повітря. Коагуляція — процес, в якому відбувається укрупнення часток, що прискорює стадію відстоювання. При сорбції забезпечується поглинання речовин з середовища за допомогою сорбентів, наприклад торфу, активних глин, золи, вугільного пилу і ін. Підвищення вимог до якості очищення стічних вод викликає необхідність поєднання різних методів, наприклад спільне вживання коагуляції і флотації.

При хімічному методі очищення використовують хлорування (окислення хлором) і озонування (окислення озоном). Метод озонування дозволяє нейтралізувати в стічних водах такі отруйні речовина, як ціаністі з'єднання, феноли, ПАВ, нафтопродукти і їх з'єднання, сірководень і так далі Стічні води після озонування є прозорими, безбарвними рідкими середовищами.

Єство біологічних методів очищення стічних вод заключається в створенні умов для розвитку бактерій, продуктами життєдіяльності яких є шкідливі речовини в стоках. Ці речовини переробляються бактеріями в продукти, безпечні для довкілля. Переваги методу — висока економічність і мала витрата хімічних реагентів. Недоліки методу — тривалий процес очищення, висока чутливість реагентів до солоності води і наявності ПАВ, значні перериви в роботі.

Електрохімічне очищення стічних вод здійснюється за рахунок електролізу з використанням розчинних і нерозчинних електродів.

Термічні методи очищення всіх видів відходів (рідких, твердих, газоподібних) ґрунтуються на окисленні органічних речовин, що містяться в них, киснем повітря до нетоксичних з'єднань. Методом спалювання органічних речовин в газах користуються, коли повернення домішок у виробництво неможливо або недоцільно.

 

ГЛАВА 6. ОЦІНКА ТЕХНІЧНОГО СТАНУ СКЛАДОВИХ ЧАСТИН АВТОМОБІЛІВ




Переглядів: 602

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Техніка безпеки при використанні мийного устаткування і миючих засобів | Види дефектів і їх характеристика

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.153 сек.