Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Механізація і автоматизація процесів збирання

Для установки і закріплення збираних виробів застосовують різні захвати, стенди, універсальні і спеціалізовані пристосування з ручними або механізованими затиск­ними пристроями. Найбільше поширення при збиранні отримали електричні і пневматичні свердлильні і шліфу­вальні машини, гайковерти. Для збирання пресових з'єднань широке вживання отримали преси і пристосування з руч­ним або механізованим приводом.

На крупних ремонтних підприємствах організація потокового збирання виробів здійснюється із застосуванням поточно-механі­зованих ліній на основі естакад з візками (з ручним або механізованим переміщенням виробу) і комплектом меха­нізованих і автоматизованих засобів технологічного ос­нащення (мал. 7.6).

Подальший ефективний розвиток авторемонтного підприєм­ства зв'язаний з використанням автоматів і роботизованих комплексів. На мал. 7.7 представлений автомат для збирання шатуново-поршневої групи, що працює таким чином.

Шатун встановлюється у позиції I на палець отвором в ниж­ній голівці і стримується двома штифтами. Поршні подаються автоматично на позицію II з нагрівальної печі. Поршневі пальці, підібрані по розмірах поза автоматом, поступають на позицію збирання з поршнем і шатуном по лотку.

Поршень наводиться в обертання роликом 3. До останнього поршень притискається роликами 2, що діють від гідропри­воду. Коли поршень займає потрібне кутове положення, він переміщається на позицію збирання. Одночасно обертається стіл з шатунами. Один з них, Л, що виявився на позиції, під­німається, входячи в поршень. Далі в отвір поршня і шатуна входить центруючий палець 1, а з протилежного боку в поршень запресовується поршневий палець. Центруючий шток відходить у зворотний бік. Після закінчення цих дій шатун з поршнем опускаються, а стіл обертається. У позиції III установ­люється два стопорні кільця, які поступають до місця збирання з магазина 4 і вводяться штоком в отвір поршня до попа­дання їх в канавки.

У позиціях IV, V надіваються поршневі кільця. Кільця нахо­дяться в магазинах і орієнтовані замками по ножах. Після підведення до місця збирання кільця розводяться в замках механізмами 5, 6, 7, що мають вигляд кліщів, розташованих на повзунках. Після розведення кілець шатун з поршнем піднімається на певну висоту до упору відповідно до потрібного розташування того або іншого кільця на поршні. При перемиканні механізму розмикання кільця воно опиняється у відповідній канавці пор­шня. Після збирання поршня з шатуном в його нижню голівку уста­новлюються вкладиші.

 

Мал. 7.6. Вертикально-замкнутий тележечний конвеєр для збирання двигунів

Мал. 7.7. Автомат для збирання шатуново-поршневої групи:

1 — палець; 2, 3 — ролики; 4 — магазин; 5, 6, 7 — розлучні

механізми; I — VI — позиції збирання

 

Автомат для установки колінчастих валів показаний на мал. 7.8. Блок циліндрів 1 кроковим конвеєром подається на робочу позицію. Конвеєр 18, розташований паралельно складальній лінії, з допомогою гідро­циліндра 16 пе­реміщають колінча­тий вал 11 до меха­нізму завантаження шай­би наполегливого під­шипника. За допомогою гідроциліндра 17, рейки і зубчастих ко­ліс колінчастий вал піднімається, і на нього надівається шай­ба упорного під­шипника.

Механізм загруз­ки, що забезпечує поодиноку ви­дачу шайб, складається з магазина 7, штовхача 10 і гідроциліндра 6. За допомогою штовхача 9 і гідроциліндра 8 шайба насаджується на колінчастий вал. Колінчастий вал встановлюється в блок піднімально-поворотним пристроєм. Пово­ротна стійка 12 за допомогою гідроциліндра 14, рейки 15 і колеса 13 обертається.

 

Мал. 7.8. Автомат для установки колінчастого валу: 1 — блок; 2— лещата-захвати; 3, 5, б, 8, 14, 16, 17 — гідроциліндри; 4 — важіль; 7 — магазин; 9, 10 — штовхальники; 11 — вал; 12 — стійка; 13 — зубчасте колесо: 15 — рейка; 18 — конвеєр

 

Разом із стійкою обертається і важіль 4 з лещатами-захвата­ми 2, що утримують колінчастий вал. Піднімання і опускання рукоятки здійснюються за допомогою гідроциліндра 5, а затиск і роз­жим лещат-захватів — гідроциліндром 3.

Поршні з шатунами в зборі встановлюють в блок циліндрів з боку голівки циліндрів, але можна і з боку колінчастого валу, якщо дозволяє простір між щоками валу і блоком. Перший спосіб вимагає спеціального пристосування для стискування поршневих кілець і введення поршнів в циліндри, другою дозволяє вводити поршні в циліндри без пристосування.

 




Переглядів: 488

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Балансування деталей і складальних одиниць | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.012 сек.