Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Фотоколориметричні газоаналізатори.

Ці прилади застосовуються для визначення мікроконцентрацій різних газів, що вступають у колірну реакцію із спеціально підібраними реактивами. Дія приладів заснована на порівнянні величини світлового потоку, відбитого від пофарбованого врезультаті хімічної реакції плями на паперовій або тихорецькій стрічці приладу, з величиною еталонного світлового потоку. Інтенсивність фарбування плями на стрічці, що просочується реактивами, що вступають у вибірну реакцію з певними компонентами газової суміші, перебуває в прямої залежності від концентрації обумовленого компонента.

Фотокалориметричний метод має високу чутливість і вибірковість й застосовується для визначення невеликих кількостей домішок H2S, NO, NO2, SO2, CI2 і ін. у повітрі виробничих приміщень.

7. ДОПОМІЖНЕ УСТАТКУВАННЯ ДО ГАЗОАНАЛІЗАТОРІВ

Для нормальної роботи автоматичних газоаналізаторів необхідно привести параметри аналізованих газів, що надходять до чутливих елементів вимірювальних перетворювачів, у відповідність із певними технічними вимогами. Відхилення в ступені очищення газу від механічних сумішей, його температури, тиску, витрати від розрахункових, порушення фазового стану, присутність шкідливих домішок і т.д. приводять або до збільшення погрішностей аналізу, або до повної неможливості його здійснення.

Параметри аналізованого газу залежать від умов ведення технологічних процесів, а отже, специфічні в кожному окремому випадку. Також специфічні вимоги, пропоновані до параметрів газу й обумовлені типом приладу. Наприклад, застосування оптико-акустичних газоаналізаторів жорстко обмежено відносно тиску, електрохімічною й теплових необхідністю сталості витрати газу через вимірювальний перетворювач і т.п. Застосування всіх типів приладів вимагає осушення й високого ступеня очищення газу від механічних сумішей. Якість роботи газоаналізаторів у великому ступені визначається якістю роботи допоміжних пристроїв, що забезпечують необхідні параметри проби аналізованого газу. Основними функціями системи для очищення й підготовки проби аналізованого газу є наступні: відділення твердої фази, термообробка, відділення рідкої фази, регулювання тиску, транспортування проби, регулювання витрати.

Випускаються як окремі пристрої й агрегати, призначені для здійснення перерахованих функцій, так і блокові конструкції для комплексної підготовки проби газів для аналізу. Для відбору проби газу й первинного (грубої) очищення його від пилу застосовуються спеціальні керамічні газозабірні пристрої. Для тонкого очищення проб газів застосовується ряд газоочисних пристроїв; деякі з них сполучають у собі також функцію осушення. Для очищення газу від зважених домішок часто використовуються електрофільтри, засновані на використанні негативного коронного розряду, що викликає іонізацію газу, іони якого, осідаючи на зважених частках, змушують їх у свою чергу осідати на осадовому електроді.

Для зниження температури газових проб з 600 до.3.0° І застосовуються у приладах, у яких газ прохолоджується водою.

Для транспортування газової суміші від місця відбору до газоаналізатора й далі від нього в газову магістраль або в атмосферу служать різні побудники витрати, які в ряді випадків здійснюють також функції регулювання тиску й витрати. Як побудники витрати широко застосовуються повітряні ежектори, а також мембранні побудники із пневматичним і електричним приводами, що є мікрокомпресорними машинами об'ємної дії.

Як стабілізатори малих перепадів тисків використовуються різного виду редуктори, що знижують тиск газу до заданого значення. Випускається широка номенклатура пневморедукторів, що забезпечують зниження тиску з 30 МПа до 1 КПа.

8. ДЕЯКІ ОСОБЛИВОСТІ ВИКОРИСТАННЯ ГАЗОАНАЛІЗАТОРІВ

Як прилади для аналізу газових сумішей, використовуваних у харчовій промисловості, застосовуються майже винятково газоаналізатори загальнопромислового призначення або газоаналізатори, розроблені для деяких спеціальних хімічних виробництв. Прилади, призначені спеціально для харчових виробництв, відсутні, і мабуть, потреба в таких приладах незначна. При виборі конкретних приладів , для аналізу складу газів повинні в першу чергу враховуватися, вимоги вибірковості, точності й надійності виміру, а також умови стану вимірюваних газових середовищ (температура, тиск, запиленість і т.п.). У ряді випадків не слід прагнути до підвищення точності аналізу шляхом вибору більше складних приладів, особливо коли газовий аналіз не грає основної ролі в контролі технологічних параметрів харчових виробництв.

Газоаналізатори широко застосовуються для контролю спалювання палива в топках, тому що зменшення подачі повітря приводить до росту втрат від хімічної неповноти згорання внаслідок недоліку кисню, а збільшення витрати повітря викликає ріст втрат теплоти з газами, що йдуть.

Досить широкі перспективи використання газоаналізаторів у бродильних виробництвах, де по змісту окремих компонентів газового середовища в технологічних ємностях можна точно й ефективно вести виробничий процес на оптимальних параметрах.

 

 




Переглядів: 1068

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Інфрачервоні газоаналізатори | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.