Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядівКонтакти
 


Тлумачний словник


Інфрачервоні газоаналізатори

Дія цих приладів засновано на вимірі ступеня поглинання інфрачервоного випромінювання аналізованим газом. Концентрація обумовленого компонента З пов'язана з поглинанням енергії світлового потоку наступною залежністю:

(Х12)

де І0 — поверхнева щільність (інтенсивність випромінювання) потоку випромінення, що входить і виходить із шару газу, Вт/м2; е — коефіцієнт, що залежить від довжини хвилі та вимірюваного компонента (екстинкція), 1/( моль-м); З-Г-Концентрація обумовленого компонента, моль; d — товщина шаруючи поглинаючого газу, м.

Інфрачервоний газоаналізатор (мал. Х.6) складається із джерела інфрачервоного випромінювання, обтюратора 2 і камер — робочої 3 і вимірювальної 4. Через робочу камеру з вікнами, що пропускають інфрачервоні промені, проходить аналізована газова суміш. Вимірювальна камера заповнюється газом. На вході вона має вікно також проникне інфрачервоний промінь. У вимірювальній камері встановлений пристрій 5, щореагує на коливання тиску, що виникають при поглинанні газом переривчастого потоку випромінювання. Якщо в аналізованому газі, що протікає через робочу камеру, відсутній обумовлений компонент, то у вимірювальну - камеру надходить неослаблений потік випромінювання. Якщо в суміші присутній обумовлений компонент, у вимірювальну камеру надходить ослаблений потік випромінювання. Отже, амплітуда коливання тиску газу зменшується по певній залежності, від концентрації обумовленого компонента. Ці коливання тиску сприймаються пристроєм 5, перетворяться в ньому в електричний сигнал, подаються на підсилювач і потім на вторинний вимірювальний прилад. У промислових газоаналізаторах для підвищення точності виміру Застосовуються диференціальні двухканальні схеми, у яких є два потоки випромінювання: робочий і порівняльний, падаючі на один диференціальний проміньоприймач, що має відповідний вимірювальний пристрій.

Рис. Х.6. Структурна схема вимірювального перетворювача інфрачервоного газоаналізатора

Інфрачервоні газоаналізатори називають часто оптико-акустичними, що пов'язане з методом перетворення зміни інтенсивності випромінювання в зміну тиску газа, ув'язненого в замкнутий обсяг вимірювальної камери. Є й інші способи цього перетворення, однак застосовуються рідко.

Ультрафіолетові газоаналізатори

Ці прилади застосовуються для виміру змісту хлору, пар ртуті, бензолу й інших газів. Засновані вони на вимірі поглинання аналізованим газом ультрафіолетових променів. На мал. Х.7 представлена двухканальна диференційьна фотоелектрична схема такого газоаналізатора. Потік ультрафіолетового випромінювання від випромінювача проходить через два кювети: робочу 2, через яку протікає аналізована газова суміш і зрівнюючу 7, заповнену газовою сумішшю, що не поглинає ультрафіолетове випромінювання.

Рис. Х.7. Структурна схема ультрафіолетового газоаналізатора

При відсутності аналізованого компонента в газовій суміші потоки випромінювання в обох каналах рівні, а отже, рівні й фотоструми, що розвиваються фотоелементами 3 і 6. З появою в аналізованій суміші обумовленого компонента частина потоку випромінювання поглинається в робочому кюветі й на вході підсилювача 4 з'являється сигнал розбалансу, що відповідає концентрації обумовленого компонента, що подається на вимірювальний прилад 5, відградуйований в одиницях концентрації.


Читайте також:

  1. ЕЛЕКТРОХІМІЧНІ ГАЗОАНАЛІЗАТОРИ
  2. МАГНІТНІ ГАЗОАНАЛІЗАТОРИ
  3. Термокондуктометричі газоаналізатори
  4. Термохімічні газоаналізатори
  5. Фотоколориметричні газоаналізатори.
Переглядів: 870

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ЕЛЕКТРОХІМІЧНІ ГАЗОАНАЛІЗАТОРИ | Фотоколориметричні газоаналізатори.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.