Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Інфрачервоні газоаналізатори

Дія цих приладів засновано на вимірі ступеня поглинання інфрачервоного випромінювання аналізованим газом. Концентрація обумовленого компонента З пов'язана з поглинанням енергії світлового потоку наступною залежністю:

(Х12)

де І0 — поверхнева щільність (інтенсивність випромінювання) потоку випромінення, що входить і виходить із шару газу, Вт/м2; е — коефіцієнт, що залежить від довжини хвилі та вимірюваного компонента (екстинкція), 1/( моль-м); З-Г-Концентрація обумовленого компонента, моль; d — товщина шаруючи поглинаючого газу, м.

Інфрачервоний газоаналізатор (мал. Х.6) складається із джерела інфрачервоного випромінювання, обтюратора 2 і камер — робочої 3 і вимірювальної 4. Через робочу камеру з вікнами, що пропускають інфрачервоні промені, проходить аналізована газова суміш. Вимірювальна камера заповнюється газом. На вході вона має вікно також проникне інфрачервоний промінь. У вимірювальній камері встановлений пристрій 5, щореагує на коливання тиску, що виникають при поглинанні газом переривчастого потоку випромінювання. Якщо в аналізованому газі, що протікає через робочу камеру, відсутній обумовлений компонент, то у вимірювальну - камеру надходить неослаблений потік випромінювання. Якщо в суміші присутній обумовлений компонент, у вимірювальну камеру надходить ослаблений потік випромінювання. Отже, амплітуда коливання тиску газу зменшується по певній залежності, від концентрації обумовленого компонента. Ці коливання тиску сприймаються пристроєм 5, перетворяться в ньому в електричний сигнал, подаються на підсилювач і потім на вторинний вимірювальний прилад. У промислових газоаналізаторах для підвищення точності виміру Застосовуються диференціальні двухканальні схеми, у яких є два потоки випромінювання: робочий і порівняльний, падаючі на один диференціальний проміньоприймач, що має відповідний вимірювальний пристрій.

Рис. Х.6. Структурна схема вимірювального перетворювача інфрачервоного газоаналізатора

Інфрачервоні газоаналізатори називають часто оптико-акустичними, що пов'язане з методом перетворення зміни інтенсивності випромінювання в зміну тиску газа, ув'язненого в замкнутий обсяг вимірювальної камери. Є й інші способи цього перетворення, однак застосовуються рідко.

Ультрафіолетові газоаналізатори

Ці прилади застосовуються для виміру змісту хлору, пар ртуті, бензолу й інших газів. Засновані вони на вимірі поглинання аналізованим газом ультрафіолетових променів. На мал. Х.7 представлена двухканальна диференційьна фотоелектрична схема такого газоаналізатора. Потік ультрафіолетового випромінювання від випромінювача проходить через два кювети: робочу 2, через яку протікає аналізована газова суміш і зрівнюючу 7, заповнену газовою сумішшю, що не поглинає ультрафіолетове випромінювання.

Рис. Х.7. Структурна схема ультрафіолетового газоаналізатора

При відсутності аналізованого компонента в газовій суміші потоки випромінювання в обох каналах рівні, а отже, рівні й фотоструми, що розвиваються фотоелементами 3 і 6. З появою в аналізованій суміші обумовленого компонента частина потоку випромінювання поглинається в робочому кюветі й на вході підсилювача 4 з'являється сигнал розбалансу, що відповідає концентрації обумовленого компонента, що подається на вимірювальний прилад 5, відградуйований в одиницях концентрації.


Читайте також:

  1. ЕЛЕКТРОХІМІЧНІ ГАЗОАНАЛІЗАТОРИ
  2. МАГНІТНІ ГАЗОАНАЛІЗАТОРИ
  3. Термокондуктометричі газоаналізатори
  4. Термохімічні газоаналізатори
  5. Фотоколориметричні газоаналізатори.
Переглядів: 604

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ЕЛЕКТРОХІМІЧНІ ГАЗОАНАЛІЗАТОРИ | Фотоколориметричні газоаналізатори.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.