Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



МАГНІТНІ ГАЗОАНАЛІЗАТОРИ

Магнітні газоаналізатори застосовуються для визначення концентрації кисню в різних газових сумішах: у надвинному просторі в резервуарах, у робочих просторах випарних і сушильних камер і в інших випадках.

Принцип дії магнітних газоаналізаторів заснований на розходженні магнітних властивостей компонентів газових сумішей. Магнітні властивості газів оцінюються питомої магнитною сприйнятливістю х, що показує реакцію 1 ггазу на дію магнітного поля. По магнітних властивостях гази діляться на парамагнітні

(і>0) і діамагнітні (і<0). Парамагнітні гази втягуються в магнітне поле, а діамагнітні виштовхуються з нього. Магнітні властивості газів змінюються зі зміною температури. З ростом температури парамагнітних газів їхня магнітна сприйнятливість зменшується. Нижче наведені значення відносної магнітної сприйнятливості деяких газів і їх сумішей стосовно кисню при 20° С.

Кисень – Азот – Водень – Повітря + 1. -0,004 -0,0011 -0,21

Диоксид вуглецю -0,0057

Оксид азоту +0,362

Метан —0,0068

Кисень і оксид азоту мають найбільшу магнітну сприйнятливість у порівнянні з іншими газами. Таким чином, магнітна сприйнятливість газової суміші, що містить кисень, змінюється в основному за рахунок зміни в ній концентрації кисню.

Магнітні газоаналізатори підрозділяються на термомагнітні й магнітопневматичні, однак останні широкого розповсюдження не одержали.

Принцип дії термомагнітних газоаналізаторів полягає у наступному. Якщо парамагнітний газ помістити в неоднорідне магнітне поле із градієнтом напруженості d/dl, то на кожний елементарний обсяг газу. d буде діяти сила Fv, що прагне перемістити його в область більшої напруженості. Величина цієї сили:

(Х.6)

Відомо, що питома магнітна сприйнятливість парамагнітних газів залежить від температури й виражається формулою:

(X7)

де х і хо — значення магнітної сприйнятливості відповідно при тисках , р – при температурах Т і Та.

Підставляючи (Х.7)'в (Х.6), одержуємо:

(X8)

де ДО — коефіцієнт пропорційності;

(X9)

З рівняння (Х.8) треба, що із двох елементарних обсягів парамагнітного газу, що перебувають у магнітному полі, але які мають різну температуру, на обсяг більше холодного газу буде впливати більша сила, у результаті чого цей обсяг може «виштовхнути» обсяг газу, більше нагрітого, в область меншої напруженості магнітного поля. Таким чином, виникає рух газу, яке називають термомагнітною конвенцією. У вимірювальному перетворювачі термомагнітного газоаналізатора (мал. Х.4) аналізований газ протікає через кільцеву камеру, що представляє собою порожнє кільце з тонкою трубкою (перемичкою, установленої по діаметрі цього кільця. На перемичці намотана спіраль із платинового дроту. Спіраль складається із двох секцій, резисторів R1 і R2, щонагріваються до температури 200—250° С від джерела електричного струму Е. Платинові резистори є одночасно й нагрівальними, і чутливими елементами, включеними у вимірювальну схему,, (складену з резисторів R1 і R2 і постійних резисторів R3 і R4).

Рис. Х.4 Принципова електрична схема вимірювального перетворювача термомагнітного газоаналізатора.

При відсутності кисню в аналізованій газовій суміші її обсяг, який заповнює перемичку, не рухається, тобто термомагнітна конвекція відсутня. При наявності кисню в суміші внаслідок взаємодії його молекул з магнітним полем усередині перемички утвориться конвективний потік газу, спрямований уздовж її осі (на малюнку ліворуч праворуч). Цей потік охолоджує секцію, що перебуває у міжполюсному просторі магніту, і передає частину теплоти секції R2. Це викликає відповідну зміну температури секцій, а отже, і електричного опору, що сприймається вимірювальним приладом ИП, включеним у діагональ мостової вимірювальної схеми.

Для підвищення чутливості і зменшення похибки вимірів у промислових магнітних газоаналізаторах використовуються компенсаційні вимірювальні схеми із двома (або чотирма) кільцевими камерами, включеними у відповідні плечі двох мостів — вимірювального й порівняльного. Зміна температури й тиску аналізованого газу, а також напруги живлення вимірювальної схеми однаково впливає на напруги у вимірювальних діагоналях кожного з мостів, тому на показаннях газоаналізатора ці зміни не позначаються. З метою виключити вплив, зовнішніх факторів у термомагнітних газоаналізаторах температура аналізованого газу й внутрішнього обсягу корпуса вимірювального перетворювача звичайно стабілізується за допомогою спеціального вузла термостатування. Крім того, напруга живлення вимірювальної схеми й величина витрати аналізованого газу, що пропускається через кільцеву камеру, повинні бути стабілізовані.

Термомагнітні газоаналізатори, що випускаються, охоплюють всі діапазони виміру -від 0-0,5 до 90-100% з основною погрішністю ±0,5-10% від діапазону виміру й призначені для визначення концентрацій кисню в різні газові середовища.


Читайте також:

  1. БІОМАГНЕТИЗМ. МАГНІТНІ ПОЛЯ ОРГАНІВ І ТКАНИН
  2. Вимушені електромагнітні коливання
  3. Гіромагнітні властивості намагнічених феритів
  4. ЕЛЕКТРИЧНІ І МАГНІТНІ ПОЛЯ ТА ЕЛЕКТРОМАГНІТНІ ВИПРОМІНЮВАННЯ ПРОМИСЛОВОЇ ЧАСТОТИ І РАДІОЧАСТОТНОГО ДІАПАЗОНУ
  5. Електромагнітні виконавчі механізми
  6. Електромагнітні випромінювання
  7. Електромагнітні випромінювання комп'ютера
  8. Електромагнітні випромінювання радіочастотного діапазону
  9. Електромагнітні зв'язки та їх еквівалентні схеми
  10. Електромагнітні і радіоактивні випромінювання в медицині
  11. Електромагнітні коливання
  12. Електромагнітні процеси в коаксіальних парах




Переглядів: 3027

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Термохімічні газоаналізатори | ЕЛЕКТРОХІМІЧНІ ГАЗОАНАЛІЗАТОРИ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.