Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Технології отримання харчових волокон з продуктів моря

Рослинні ресурси морів і океанів великі. На 1 км2 океану припадає 1,6 тис. т різної рослинності (близько 28 тис. видів зелених, бурих і си­ньо-жовто-червоних водоростей). Їстівних відомо близько 80 видів, а в промисловості використовують лише 10 видів. Безпосередньо як їжу ви­користовують лише морську капусту.

Склад чорноморських водоростей (ентероморфи, кладофори, ульви) залежно відпорирокудосліджувавВ.Н. Чекой. Він також дослідив целюло­зу зелених водоростей і показав, що за будовою цей полімер ідентичний по­лімерам вищих рослин - глюкану зі зв'язками β-(1-4).

Слід зазначити, що існує дуже ба­гато різноманітних технологій отриман­ня агару та його модифікацій. На рис. 7.4 наведено одну з найпоширеніших.

Склад синьо-жовто-червоних водоростей досліджував В.А. Песков. Такі водо­рості, як філофора, анфельція, фурциллерія тощо є сировиною для виді­лення агароїду, альгінату та карагінану (рис. 7.4 і 7.5). Ці желеутворювальні речовини широко використовують у виготовленні желе, пастили, мармеладу, м'яких цукерок та інших продуктів.

Агар використовують у вироб­ництві консервованого молока, суфле, майонезів, морозива та інших продуктів. Альгінати завдяки їхнім властивостям утворювати в'язкі розчини застосовують як загущувачі, емульгатори. Додають їх також у кількості 0,1 % при виготовленні бісквітів, тортів, для підвищення якості тіста. На основі альгінатів виробляють харчовий гелеподібний продукт "Ламіналь", який містить 92...94 % води і 6...8% СР,зних5...6% -альгіновакис­лота у формі альгінату натрію-кальцію; 1,0... 1,5 - клітковина; 1 - білок і 0,6...0,8 % -макро-і мікроелементи.

Препарати альгінової кислоти та її солей мають відносну молекулярну масу 100000.-.200000. Дослідженнями встановлено, що альгінати здатні виводити з організму людини важкі метали, радіоактивні еле­менти. Вони також прискорюють загоювання ран, знижують рівень холестерину у крові. Але з медичного погляду найважливішими влас­тивостями альгінової кислоти та її солей є іонообмінні. Завдяки їм аль­гінати виконують ентеросорбцію. Ряд сорбованості елементів на альгі-новій кислоті має такий вигляд:

РЬ+2 > Си+2 > Ва+2 > Sr+2 > Cd+2 > Ca+Z > Со+2 > Mn+2 > Zn+2 > Fe+2.

Запаси зостери в Чорному морі перевищують 1 млн т, а використо­вують всього 50 тис. т, які викидає шторм. Желеутворювальна речовина зостерин може значно задовольнити потреби кондитерської промисловості.

 




Переглядів: 624

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Технології отримання харчових волокон з деревини, трав. | Отримання пектину і харчових волокон з гарбузового жому.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.