Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Основні положення

1. Ми живемо не ізольовано від навколишнього нас світу, а є його частиною. Навколишній світ - це наш світ. Всі й усе в цьому світі зв'язано між собою невидимими нитками причетності.

Як можна розглядати клітину окремо від усього організму?! І організм і клітина взаємозалежні один з одним. Поділ існує тільки для того, щоб кожна клітина виконувала свої функції. А головна функція кожної клітини - життя й процвітання всього організму. Якщо клітина виконує свої функції, то вона одержує від організму все, що їй необхідно. Як тільки клітина починає ізолювати себе від організму, вона перетворюється в пухлину. Ракова клітина живе за рахунок організму, харчується його соками й поступово знищує його, а в остаточному підсумку - і себе.

Людина, як клітина, живе в єдиному організмі Всесвіту. Головне призначення людини — здоров'я й процвітання цього організму. Ми, люди, зв'язані між собою загальною ідеєю Життя. Ця ідея нас поєднує, а не розділяє. Ми всі повинні перетворитися зі споживачів у творців. Але поки ми ділимо світ на друзів і ворогів, ми будемо боротися за виживання в цьому світі. Людина, що живе в старій моделі, приносить біль собі й навколишнім. Поступово вона ізолює себе від природи, людей, племені, суспільства, від Батьківщини й перетворюється в «пухлину».

У новій моделі мова йде не про виживання, а про життя й радість. Про спільну творчість.

2. Світ як джерело добра.Люди розглядають його як джерело добра, - поважають її енергійною і щедрою. Щоранку такі люди думають, що з ними відбудеться щось гарне. Це оптимісти. Вони випромінюють упевненість. Створюється враження, що невдачі на них не впливають. У них сильно розвинене почуття впевненості. На їхню думку, вони здатні знаходити вірний шлях, і вони можуть претендувати на заслужену винагороду. Вони говорять собі: «Це мій день» або: «Сьогодні із мною відбудеться щось гарне».

Таких людей характеризують два аспекти. По-перше, їм властива позитивна самооцінка. Вони вважають не тільки досягають успіху, але вони є щасливими.

По-друге, ці люди впевнені: світ надає їм безліч можливостей або зручних випадків. Наприклад, дослідження, присвячені проблемі тривожності, свідчать: той, у кого її рівень невисокий, більше схильні до дослідження навколишнього світу, реагуванню на нові стимули й намагаються займатися невідомими видами діяльності. Оптимісти відкриті новому досвіду й новим завданням, а люди, яких не залишає надія, звичайно мають розвинене почуття суб’єктивності й легко розпізнають шляхи досягнення мети.

Люди, що вважають оточення безпечним, не бачать у ньому початку позитивного або негативного афекту. Вони розглядають його як наслідок своїх дій, які, насамперед, є продуктом їхньої діяльності.

3. Ми самі створюємо навколишній світ; робимо, творимо його своїми думками, емоціями, поводженням.

Із усього різноманіття нескінченності ми виділяємо для себе певні границі, у межах яких можемо почувати себе більш-менш спокійно й комфортно. Ми живемо не в самій реальності, а в її моделі.

Між самою реальністю й нашою моделлю світу існує величезна різниця.

І це очевидно. Істину неможливо описати словами, тому що, як тільки ми починаємо використовувати мову (яка вже сама по собі обмежена), ми віддаляємося від першоджерела. Звідси стає зрозуміла безглуздість суперечок про те, чий Бог справжній. Просто нерозумно сперечатися про те, чия точка зору більше правильна. Будь-які суперечки є породженням старої моделі свідомості.

У цьому світі немає чогось правильного або неправильного. Є просто речі корисні, які можна використати в тій або іншій ситуації.

Тому немає людей поганих або гарних. Кожна людина живе у своєму, створеному нею самою світі й виконує певні функції. Світ однієї людини відрізняється від світу іншої людини. І не потрібно всіх людей стригти під одну гребінку. Згадаєте основний принцип НЛП: «Увесь світ один, а карти його в кожної людини різні». І тому з повагою потрібно ставитися до них.

4. Кожна людина в цьому світі (та що там людина - будь-яка тварина, дерево, камінь) є відбиттям нашого внутрішнього світу, продовженням нас самих зовні, нашою проекцією. Зовнішнє відбиває внутрішнє.

Згадайте, всі ви в дитинстві пускали сонячних зайчиків за допомогою дзеркала. Але чому сонячний промінь назвали зайчиком, знають деякі. Виявляється, раніше була гра для дітей, у якій використали дзеркало й дошку зі спеціальним покриттям - фланелеграф. Отож, з паперу вирізали невеликий силует зайця й наклеювали на дзеркало. Цим дзеркалом ловили сонячне світло й направляли його на фланелеграф. На дошці з'являвся силует зайця, оточений сонячним світлом. Дитина повинна була позначити цього зайчика, після чого зайчик «перестрибував» в інше місце. Потім дитина рахувала всіх зайців.

Але чому наведена як приклад саме ця гра? Так тому, що вона чітко відбиває природу нашої свідомості. Усе, що зображено на нашому «дзеркалі душі», відбивається зовні. Інакше кажучи, ми бачимо навколо себе те, що заховано усередині нас.

Звідси - важливий висновок: ми живемо в справедливому світі! Будь-яке наше агресивне поводження стосовно навколишніх і самих себе відразу відіб'ється на нас самих. Адже навколишній світ - це наш світ. І навпаки, добре відношення до самих себе й зовнішньому середовищу створить ланцюжок сприятливих подій.

5. Кожний з нас відповідає за той світ, у якому він живе. Знаємо ми закони цього світу або не знаємо - це не звільняє нас від відповідальності.

Якщо навколишній мене світ є відбиттям мого внутрішнього світу, то я, і тільки я відповідаю за те, що відбувається із мною.

6. Ми перебуваємо в постійному контакті з різними проявами сил природи. Всі вони є невід'ємною частиною навколишнього середовища. Кожна із цих сил може бути корисна для нас.

Інакше кажучи, немає енергії позитивної або негативної. Немає гарних або поганих людей. Є просто енергія, сила. І її поводження визначається нашими думками й діями.

Нова модель допоможе вам зрозуміти походження цих сил і навчить вас використати їх на благо собі й навколишньому світу. Ви зможете дійти згоди й рівноваги між вашим способом існування й навколишнім середовищем.

7. Ми можемо впливати на свої думки, емоції й поводження. Ми можемо впливати на навколишній світ.

Піклуючись про чистоту своїх помислів, ми піклуємося про своє здоров'я й благополуччя. Працюючи над собою, ми міняємося самі й міняємо хід подій.

Для таких людей задоволення й задоволеність виникають не з якихось приємних подій або запобігання неприємних, а зі власних дій - точніше, із прояву компетентності. Ці люди з ранку думають про мету, яку потрібно досягти. Можливо, вони вирішують купити будинок у новому місці. Згодом вони здобувають стару будівлю, зносять її й будують будинок своєї мрії.

Таким чином, задоволення цим людям доставляє діяльність, що змінює світ. Щоб здійснювати її, вони повинні розвивати навички, або компетентність. Реалізуючи їх, випробовують задоволення. Вони говорять собі: «Мені потрібно навчитися цьому, щоб перетворити в те, що я хочу», «Я хочу зробити це на свій смак».

8. Ми живемо в багатому Всесвіті.

Це доведено останніми дослідженнями вчених. Людське почуття й людська думка творять світ речей. Можливості тут безмежні, якщо ми себе не обмежуємо.

9. «Як я можу собі допомогти?»

Потрапляючи в критичну ситуацію люди з такою моделлю поводження задають найбільше часто саме це питання, ґрунтуючись на переконанні, що причина того, що відбулося в нас самих. Ми орієнтуємося на результати, а не на пошук причин. Наприклад: « Як я можу виправити положення? Як це краще зробити? Як мені змінити це? Як знайти найкращий вихід?» Ви відчуваєте різницю? За допомогою питання «чому я?» ми знімаємо із себе відповідальність і стаємо жертвою обставин. Питанням «як?» ми, навпроти, беремо відповідальність на себе й готуємося діяти. Чудодійне питання «як?» відкриває перед нами нові можливості й дозволяє на краще змінити наше життя. Як тільки ви зрозумієте, що краще собі ставити запитання «як?», а не «чому?», як це робить «жертва», перед вами відкриються необмежені можливості й задоволення.

10. Люди з такою моделлю світу мають позитивне мислення й вважають:

• Що навколишній світ улаштований за законами гармонії.

• Що в людях більше достоїнств, чим недоліків.

• Що в майбутньому обов'язково відбудеться щось гарне.

• Що людина, що дивиться на нас, може або думати про нас добре, або взагалі думати не про нас, а про свої справи.

• Що любов реальна.

• Що якщо будеш прагнути до чогось й багато працювати, обов'язково цього доможешся.

І якщо ми самі позитивно ставимося до світу й інших людей, у відповідь ми одержуємо ті ж позитивні події й відносини. Це - закон людського життя, яким потрібно керуватися, щоб бути щасливчиком і радіти життю ...

Обмеження існують тільки в старій моделі. У новій моделі можна одержати все, що хочете. Головне - чистота ваших помислів.

У новій моделі ви живете від надлишку, а не від невистачання. Надлишок усього: енергії, сил, часу, грошей. Не потрібно нічого запасати, заощаджувати. Є все! Зникає страх, що чогось не вистачить. Як говорили древні: «Справжня віра людини там, куди вона йде, коли їй добре», тому що, якщо їй погано, вона вірить тільки в те, що їй допомагає.

Живучи від надлишку й із чистотою помислів, ви перестаєте бути просто споживачем, як паразит або ракова клітина. Ви починаєте давати, створювати, творити. Це дуже важливо. Адже ви можете щось дати тільки тоді, коли це щось у вас є.

Будь-яка модель може бути корисна у своїй конкретній сфері - там її й застосовуйте. Так і ця модель. Вона ні гарна, ні погана. Вона корисна! І ви можете успішно її застосувати для того, щоб змінити свій світ. Щоб зробити своє життя щасливим, а тіло - здоровим.

3.2. Мета цієї моделі - дати вам стратегію, за допомогою якої ви зможете успішно будувати своє життя. Крок за кроком ви навчитеся успішно застосовувати отримані знання у своєму житті. Поступово виробиться нова позиція - позиція хазяїна. Ви здобуваєте нові навички. Це схоже на навчання ходьбі. Всі ми колись училися ходити й тримати рівновагу. Зараз ми навіть не пам'ятаємо про наші перші уроки. Наші дії стали автоматичними. Ми ж не думаємо, які м'язи й зв'язки напружувати, щоб зробити перший крок. Якби все це ми тримали в голові, то не змогли б зробити й одного кроку.

Наполегливо й регулярно звертайтеся до нової моделі, і поступово її принципи перейдуть на рівень підсвідомості й перетворяться в навички. Вам не потрібно буде замислюватися про те, який метод застосувати. Все буде працювати автоматично. Ви почнете жити в іншій реальності.

Нова стратегія допоможе вам відновити свою цілісність, виявити свої безмежні можливості.

Вся принадність нової моделі полягає в тому, що ви перестаєте губити свою дорогоцінну енергію в критичних ситуаціях. Навпаки, такі ситуації стають для вас своєрідним тренажером. Замість порожніх і шкідливих розтрат на негативні емоції, ви починаєте накопичувати свою особисту силу.

І в цій ситуації доцільно говорити про критичні ситуації, проблеми як про уроки життя. Взагалі, всі ситуації розділилися на дві категорії: приємні й корисні. Приємні ситуації дарують насолода, відпочинок і спокій. Корисні - нагадують про те, що настав час рухатися далі, настав час учитися чомусь новому. Життя триває!

3.3 Практичні поради по формуванню моделі поводження «Хазяїн».Для формування моделі хазяїна потрібно зробити певні кроки.

Крок перший. Взяти на себе відповідальність. Всі події у своєму житті я створюю сам, разом з навколишнім світом. Усе, що я бачу, чую й почуваю у своєму світі, - це відбиття моїх думок і почуттів. А також думок, почуттів і переконань оточуючих мене людей.

Всі ми зв'язані між собою невидимими нитками причетності. Причетності до єдиного Організму Всесвіту.

Навколишній світ є відбиттям наших думок, почуттів і емоцій. Усе, що є в нашій підсвідомості, у нашій душі, - проявляється зовні. Немає випадкових подій. Усе в цьому світі закономірно.

Тому перше, що потрібно сказати при розборі будь-якої ситуації:

- Це мій світ, моє життя. Всі події у своєму житті я створюю сам/сама. Всі й усе в цьому світі допомагають мені в створенні будь-якої ситуації. Ось і цю ситуацію я створив/створила сам/сама разом з іншими людьми.

Головне - це вчасно перемкнутися на нову модель.

Крок другий. Використання закону притягання.

Відомо, що позитивні думки створюють сприятливі ситуації в нашому житті, а негативні - хвороби й страждання.

Для цього важливо зрозуміти, що все, що ви бачите, чуєте й почуваєте, — це продовження вас самих. Це відбиття вашого внутрішнього стану. Навколишній світ є продовженням нас самих. Тобто все, що є в нашій підсвідомості — сукупність думок, почуттів і емоцій, — все це проектується на зовнішній екран. Іншими словами — зовнішнє відбиває внутрішнє. Ми бачимо й чуємо те, що є в нас у душі, у підсвідомості. Тому, якщо у вашому житті є людина, що вас дратує й кривдить або яку ви просто ненавидите (не хочете бачити), то не поспішайте обвинувачувати цю людину. Загляньте усередину себе. Розгадка цієї ситуації ховається там. Подібне притягає подібне! Отже, все, що вам не подобається в інших людях, — є усередині вас. (До речі, вірно й зворотне твердження: усе, що вам подобається в інших людях, — теж є у вас.)

Це підтверджується і Біблією: «По вірі вашій буде вам». Виходить, що ми живемо в справедливому й закономірному світі, де кожному віддається по його вірі, тобто по його думках. У що людина вірить, то вона і одержує.

Отже, наступне питання, що ви повинні задати собі, звучить так: «Чим я створив/створила цю ситуацію? Якими своїми думками й емоціями? Яким поводженням?»)

Використайте повною мірою закон відбиття й подоби: зовнішнє відбиває внутрішнє і подібне притягає подібне.

Навколишній світ - це відбиття й продовження нас самих. Якщо ви не любите й не поважаєте себе, то обов'язково залучите кривдника. Якщо ви роздратовані й злі, то не дивуйтеся неприємностям. Якщо у вас добрі думки й прекрасний настрій, то й ситуації вас чекають відповідні.

Тому приймайте будь-які ситуації, які виникають у вашому житті, без претензій і образ, з світом. Кожна людина, що зустрічається на вашому життєвому шляху, приносить із собою певні відкриття. Будьте уважні!

Крок третій. Позитивний намір.

Пам’ятаєте приказку «Усе, що робиться (відбувається), - на краще»? За будь-якою ситуацією, за будь-якою подією ховається позитивний намір. Не існує випадкових подій. Усе в цьому світі справедливо й закономірно. Інакше кажучи, наш підсвідомий розум створює події для того, щоб здійснити для нас щось життєво важливе, якийсь позитивний намір.

Тому наступне питання, що ви повинні задати собі, звучить так: «Для чого мені потрібна ця ситуація? Який позитивний намір моя підсвідомість здійснює за допомогою цієї ситуації? Які важливі й позитивні уроки я повинен витягти із цієї ситуації?»

Всесвіт розмовляє з нами за допомогою різних життєвих ситуацій. Адже життя — це сукупність таких ситуацій. Якщо події приємні, виходить, ми живемо в злагоді із собою й з навколишнім світом. Якщо події неприємні, виходить, ми зупинилися у своєму розвитку. Будь-яка критична ситуація - це підказка для нас. Намагайтеся зрозуміти, чому ви повинні з неї навчитися.

Все залежить від того, як ми ставимося до подій. Якщо споконвічно в мені буде закладене знання, що все в цьому світі не просто так, що моя підсвідомість створює події для того, щоб допомогти мені відшукати мій справжній шлях, і залучає в моє життя потрібних людей, а я допомагаю, у свою чергу, оточуючим людям, то життя здобуває зовсім інший зміст. Зникає страх перед майбутнім. Перестаєш почувати себе нещасною жертвою. Починаєш накопичувати силу. І почувати себе «Хазяїном»

Крок четвертий. Створення нових способів поводження.

Що значить змінити своє поводження і як це зробити? Змінитися - це значить створити нові способи поводження й мислення й реалізувати їх у своєму житті. Сформувати нове відношення до себе й навколишньому світу. А критичні ситуації саме вказують на те, що потрібно змінити.

Завдяки таким ситуаціям постійно йде самовдосконалення й розвиток. Ваша свідомість міняється й розширюється. Ви стаєте більше гнучким і мудрим.

Головне - взяти на себе відповідальність і почати мінятися самому, а не чекати, поки зміняться навколишні. Запам'ятаєте золоте правило: ситуацією володіє той, у кого більший вибір у поводженні.

Якщо ви вже готові до змін, то наступна дія, що ви повинні зробити, - це створити нові способи поводження й мислення.

Якими повинні бути ці нові способи?

По-перше, вони повинні бути більше ефективні й надійні, ніж старі.

По-друге, бажано, щоб вони діяли швидше й виглядали простіше ніж попередні.

По-третє, і це саме головне, нові способи не повинні мати шкідливих побічних наслідків. Тобто вони повинні бути сприятливі для вас і навколишнього світу. Згадаєте золоте правило всіх релігій світу: «Роби іншим те, що ти хочеш, щоб тобі робили».

Кількість нових способів може бути нескінченним. Все залежить від вашої фантазії й творчості. Чим їх більше - тим більший вибір, тим ви гнучкіше.

Тепер приступайте до конкретних дій. Якщо ваші думки залишаться тільки на рівні думок, то мало що зміниться. Необхідно використати нові варіанти поводження в житті, на матеріальному плані буття. У потрібний час і в потрібнім місці.

Крок п'ятий. Прощення й Віддяка.

Простіть кривдника, мало того - попросіть у нього прощення й подякуйте його за урок.

Бо, ображаючись, ви руйнуєте й себе, і навколишній світ. А коли дякуєте, то робите посилання добра. Це творче почуття. І воно обов'язково повернеться до вас благом.

Головне - бути щирим!

Віддяка в корені міняє не тільки відношення до ситуації, але й саму ситуацію. Коли ви вчитеся дякувати за будь-які події у своєму житті, то ви повністю позбуваєтеся від гордині. Ви відпускаєте ситуацію. Тобто даєте волю подіям текти по іншому сценарії, сприятливому для вас і для навколишніх.

Крок шостий. Благословення й Дарування.

Це завершальний етап творчої моделі поводження.

Тепер, після того як ви подякували всіх учасників ситуації, благословіть їх. Тобто побажайте їм всіх благ. І дайте їм те, у чому вони бідують. Піднесіть їм своєрідний подарунок.

Але як визначити, у чому бідує людина? Що їй подарувати?

Це дуже просто зробити. Для цього запитайте себе: «На що заміряється ця людина? Що своїми діями вона намагається забрати в мене?»

Адже більшість людей перебувають у ролі жертви або тирана й сприймають навколишній світ як вороже, ізольоване й обмежене середовище. Тому те, у чому вони бідують для виживання, намагаються забрати в навколишніх.

Якщо людина починає вас дратувати, то вона намагається забрати у вас спокій. А це значить, що їй самій бракує спокою. Саме це ви й повинні їй подарувати.

Якщо ваше відбиття намагається забрати у вас впевненість, то їй самій не вистачає впевненості.

Якщо радість - то вона має потребу в радості.

Якщо задоволення - їй необхідне задоволення.

Образ подарунка залежить не тільки від потреб вашого відбиття, але й від вашої творчості й фантазії. Форма для вияву любові або, наприклад, спокою може бути сама різна. Довіртеся в цій справі своїй підсвідомості.

Принцип Благословення й Дарування має глибокий філософський зміст. Коли ви щось віддаєте, у вас цього стає більше. Ви - безбережний океан здоров'я, радості й спокою. Бездонне джерело любові, упевненості й благодушності. Чим більше ви віддаєте, - тим більше ви одержуєте.

Зрозумійте головне! Ви — хазяїн. Ви можете все. У вас є все. Тому допоможіть людині одержати доступ до тих важливим почуттям і цінностям, у яких вона бідує як особистість. І після того, як вона одержить те, що їй необхідно, можливі два варіанти подальшого розвитку подій. Перший - ця людина зміниться разом з вами й стане іншою. І другий - ця людина дасть вам спокій і піде з вашого життя, поступаючись місцем іншим людям. Все дуже просто: ви перестаєте відігравати роль жертви або тирана, а виходить, «заражати» людей негативними думками. Від вас починає виходити «позитивна енергія». Ви транслюєте зовні благодать і любов, а це благотворно діє на вас і навколишній світ.

В формуванню нової моделі поводження вам допоможуть поради відомого американського психолога й педагога П. Вайнцвага:

· Будь хазяїном своєї долі.

· Досягни успіху в тім, що ти любиш.

· Внеси конструктивний вклад у спільну справу.

· Будуй відносини з людьми на довірі.

· Розвивай свої творчі здатності.

· Культивуй у собі сміливість.

· Піклуйся про своє здоров'я.

· Ніколи не зневіряйся в себе.

· Намагайся мислити позитивно.

Сполучай матеріальне благополуччя з духовним ростом.

Звичайно дуже часто у вашому новому житті, де ви хочете бути хазяїном виникають перешкоди: це підсвідомість протестує проти нововведень.Чому?

Тому ви поки ще не хазяїн свого життя. Підсвідомість, намагаючись якось забезпечити стійкість, спорудило в душі паркан і сидить за ним. Вам чогось схотілося, а душа відразу впирається в бар'єр: «Не можна!»

Ви намагаєтеся його якось обійти, але ваш стан жалюгідний. Ви робите те, що вам хочеться, але з великим надривом. Іноді ви проривалися крізь бар'єри, але це завжди наносило вам душевну рану.

Власна підсвідомість ніколи вас прямо не слухалася. Ви приймали свої рішення, а підсвідомість свої. Іноді вони збігалися. Ви прекрасно пам’ятаєте ці випадки, тому що це були моменти удачі й упевненості у своїх силах.

Але частіше вам доводилося довго вмовляти підсвідомість, щоб вона дала можливість хоч чогось домогтися. Однак це віднімало занадто багато душевних сил. Зараз ви навчитеся прямо наказувати своїй підсвідомості.

Щораз, коли вам лінь, не хочеться або страшно, але ви вже вирішили щось робити, ви говорите собі: «Я вирішив і зроблю. Уперед!»І все вийде. Чому це відбудеться? Тому що Я прийняв рішення, а підсвідомість підтримала це рішення всією своєю міццю. Адже ви вже поводитеся як велика людина, і підсвідомість знає про це. Тому ви почуваєте, що ви дійсно господар становища, а не яка-небудь жертва.

Ваше вплив на підсвідомість буде значно ефективніше, якщо ви свої рішення, накази, плани будете передавати їй перед засипанням або відразу ж після пробудження, коли ви перебуваєте в стані «напівдрімоти». Саме в цей час найбільше успішно відбувається програмування себе на нове життя.

І так підсвідомість починає вас слухатися. Спочатку з неохотою, але потім усе краще й швидше.

Ця методика сильно полегшує життя, тому що людям властиво в нерішучості вмовляти себе, приводити різні доводи. А хитра підсвідомість починає сперечатися, затягувати справи, поки вже не пройдуть всі строки й поїзд не піде.

Як тільки підсвідомість починає: «Але чому я? Чому зараз? Чому не відкласти?», ви не здаєтеся, а спокійно відповідаєте: «Тому, що Я вирішив!» І сперечатися не має про що. Ви відразу приступаєте до справи.

У вас не повинно бути ні сумнівів, ні коливань. Нерішучість - доля невротиків. Ваше рішення - вищий закон і апеляції не підлягає. Самі великі авторитети вам не указ. Ваше життя за вас ніхто не проживе. Тільки ви вирішуєте, яке у вас буде життя і як ви будете домагатися своїх цілей.

А якщо вам спала на думку гарна ідея, але ви не можете приступитися до її реалізації саме зараз, тому що надмірно зайняті? Не страшно. Ви даєте наказ: «Сьогодні я займуся цим в 19 годин 23 хвилини». Чому в такий час? «Тому що Я так вирішив». І рівно в 19.23 приступаєте.

Спочатку це буде здаватися дивним, але незабаром ви побачите, наскільки швидше й приємніше вам стало приймати рішення. І починати що-небудь дуже легко, а далі - як вагон штовхати. Головне – почати рух.

В цілому для формування моделі хазяїна доцільно скористатися технологією зміни Я-концепції, яка включає в себе:

· усвідомлення потреби зміни власного Я-образу;

· створення нового Я-образу;

· подумки відтворення нового образу – програмування підсвідомості – формування нового образу (візуалізація, афірмації – ментальна практика 30 хвилин кожного дня);

· поведінки відповідно до нового образу;

· повторення останніх 2-х етапів протягом певного часу (не менше 21 дня) .




Переглядів: 267

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Конструктивна модель поводження - «Хазяїн» | Філософії позитивного мислення як основа формування моделі поведінки Я-хазяїн.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.028 сек.