Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Філософії позитивного мислення як основа формування моделі поведінки Я-хазяїн.

Філософія - це як міст, що пов'язує особистість і весь навколишній її світ. Одночасно з її формуванням складається і характер особистості - психологічний стрижень людини, що стабілізує її соціальні форми активності (жертва чи хазяїн).

Тож саме філософія позитивного мислення є визначальною в формуванні людини-хазяїна.

Нагадаємо, що вона включає в себе наступні положення:

· Кожна людина має безмежні можливості та може досягати в житті щастя, успіх, самореалізуватися. Але для цього вона повинна:

•повірити в себе, у свої сили й можливості;

•дійсно захотіти (дуже захотіти) того, чого вона бажає собі;

•вселити собі те, що їй треба й відповідно настроїти себе;

•дійсно намагатися зробити себе такою, якою їй хочеться бути (стати).

•бути готовою в чомусь перебороти себе, тим самим - відкрити або осягти в собі щось нове.

· Кожна людина – потенційний геній, невідома планета. Якщо інші в чомусь перевершують вас, то й ви в інших аспектах перевершуєте їх. Шукайте, виявляйте, реалізуйте все краще, що є у вас. Але визнайте й поважайте те ж саме в інших.

· Все в житті залежить від людини. Тому кожен у житті має все, що хоче, а якщо чого і не має, то недостатньо того хоче. Всі перемоги починаються з перемоги над собою. Людина лише там чогось досягає, де вірить у власні сили. Ми самі відповідаємо за все, що маємо у своєму житті (інші люди відповідають за своє життя самі). Кожна людина може змінити свою (не інших!) ситуацію на краще в будь-який момент часу. Для цього їй потрібно лише усвідомити, яким чином вона створила собі проблеми, і змінити своє відношення до цієї ситуації.

· Перш ніж змінювати життя, які-небудь обставини, необхідно змінитися самому. Спроба змінити обставини — усього лише даремна витрата дорогоцінного часу й сил, оскільки ми не змінюємо при цьому основну причину — власні відношення до них. Кожна людина може змінити свою (не інших!) ситуацію на краще в будь-який момент часу. Для цього їй потрібно лише усвідомити, яким чином вона створила собі проблеми, і змінити своє відношення до цієї ситуації.

· Не об'єктивні події самі по собі викликають у нас позитивні або негативні емоції, а наше внутрішнє сприйняття їх, їхня оцінка. Ми почуваємо те, що думаємо із приводу сприйнятого, як його оцінюємо. Тому наше щастя залежить значно більше від того, як ми зустрічаємо події нашого життя, ніж від природи самих подій.

· Думка матеріальна. Життя наше таке, яким його наші думки роблять, а ними можна управляти. Доки людина не усвідомить, що за свої думки вона так само відповідальна, як і за вчинки, вона не зможе зробити ні кроку до щастя, успіху, самореалізації. Нове тисячоліття вимагає, щоб людина відповідала за своє мислення.

· Змінюючи аспекти нашого мислення, можна змінити своє життя. Негативні думки і емоції ослабляють нас, роблять хворими, а позитивні – сильними, здоровими і щасливими. Всі обставини та події нашого життя цілком залежать від якості наших думок. Наша свідомість у вигляді явних і схованих думок і установок визначає наші вчинки, а наші вчинки формують те буття, яким ми незадоволені. Отже, змінивши думки, ми змінимо вчинки й свою реальність.

· Все будується і непохитно тримається на бадьорій активності, оптимізм – це наріжний камінь в житті сучасної людини. Саме оптимізм допомагає людині з гідністю пережити важкі етапи свого життя і продовжувати жити та творити.Оптимізм - світосприйняття, яке характеризується, бадьорістю, вірою в майбутнє, в успіх, схильність в усьому бачити добрі, світлі сторони. Оптимізм - це джерело безстрашності та віри в себе. Оптимізм - могутня броня, яка захищає від усіх труднощів та перешкод на шляху людини. Оптимізм - це відкритість і готовність до зустрічі з невідомим. Це якість, яка необхідна кожній людині для сприйняття нових ідей, подолання життєвих перешкод, створення здорового та щасливого життя.

· Кожна криза, помилка в житті людини, це не катастрофа, а шанс змінити життя на краще. Безвихідних ситуацій немає (безвихідна ситуація – це слабкість духу і визнання поразки).

Людина, якій притаманна ця ефективна життєва філософія цінує й любіть життя. Радіє кожному дню як подарунку долі. Щоранку при пробудженні вона говорить: «Я бачу, я чую, я рухаюся, я не страждаю! Спасибі! Життя прекрасне!» .

Формування такої філософії в учнів та молоді дозволить їм реалізувати свій безмежний потенціал, стати справжніми господарями своєї долі.




Переглядів: 274

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Основні положення | Практичний приклад формування моделі «Хазяїна» або шлях до життя Ю. Власова.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.