Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Мета, завдання і напрямки управління в галузі екології.

Сфера використання природних ресурсів: земельних, водних, лісових, надр землі, атмосферного повітря – потре­бує особливо ретельної організації, оскільки від цього зале­жить стан економіки держави, здоров'я і добробут нашого народу. Саме тому управління природокористуванням віді­грає провідну роль в еколого-економічних відносинах.

Державне управління природокористуванням – це діяльність держави, спрямована на організацію раціонального використання та відтворення природних ресурсів, охорону НПС, а також забезпечення законності в еколого-економіч­них відносинах.

Згідно чинного екологічного законодавства управління в галузі екології– це урегульовані правовими нормами суспіль­ні відносини, в яких реалізується діяльність державних орга­нів, органів місцевого самоврядування, громадських об'єднань, що спрямована на забезпечення ефективного викорис­тання природних ресурсів, охорони навколишнього природ­ного середовища, екологічної безпеки юридичними і фізич­ними особами, дотримання екологічного законодавства, попе­редження екологічних правопорушень та захист екологічних прав громадян.

Метою управлінняв галузі охорони НПС є реалізація законодавства, контроль за додержанням вимог екологічної безпеки, забезпечення введення ефективних комплексних заходів щодо хорони НПС, раціонального використання природних ресурсів.

Основні завдання управління:

· реалізація державної екологічної політики, спрямованої на забезпечення ефективного використання і відтворення природних ресурсів, охорону навколишнього природного середовища й забезпечення екологічної безпеки, захист життя і здоров'я населення від негативного впливу господарської та іншої діяльності незалежно від форм власності;

· державний контроль за дотриманням вимог екологічного законодавства підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, громадянами, іноземними юридичними і фізичними особами на відповідній території, дотриманням екологічних вимог у пунктах пропуску через державний кордон;

· інформування населення за допомогою засобів масової інформації про екологічний стан навколишнього природного середовища на відповідній території, у тому числі стан екологічної безпеки об'єктів господарської та іншої діяльності;

· організація проведення державної екологічної експертизи.

До важливих завдань управління відноситься функція державного контролю за дотриманням природоохоронного законодавства.

Основні напрямкидержавного екологічного управління:

Ø охорона НПС;

Ø екологічне оздоровлення деградованих природних об’єктів та ландшафтів;

Ø формування національної екомережі;

Ø забезпечення екологічної безпеки, зменшення антропогенного тиску і забруднення відходами;

Ø розвиток національного екологічного партнерства та підприємництва.

Державне управління природокористуванням визначається державною екологічною політикою.

В ос­нову її формування покладений принцип, відповідно до якого екологічна безпека є важливим елементом і складовою національної безпеки держави. Особливістю екологічної політики є вміння вибирати найбільш ефективні методи реалізації практичних заходів у різних сферах громадського життя для до­сягнення поставлених цілей. Це узгоджується з наведеним у міжнародному стандарті ISO 14001-97 визначенням екологіч­ної політики як політики, що створює основу для діяльності та досягнення екологічних цілей і завдань.

Реалізація державної екологічної політики здійснюється на трьох рівнях управління – національному, регіональному і місцевому. Управління в галузі природокористування здій­снюється згідно з Постановою Верховної ради України від 5.03.1998 року № 188/98-ВР «Про основні напрямки державної політики України в галузі охорони навколишнього середо­вища, використання природних ресурсів і забезпечення екологічної безпеки».

 




Переглядів: 621

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Управління природокористуванням | Функції і ієрархія державної системи управління.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.