Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Екологічна експертиза.

Екологічна експертиза розглядається як один із ефективних ме­ханізмів державної системи екологічного управління, що здатний гарантувати екологічну безпеку, оскільки в ній поєднуються неза­лежність, гласність, соціальна справедливість, забезпечення кон­ституційних прав громадян на безпечні умови життя, на відповідний рівень здоров'я та якість навколишнього природного середовища.

Екологічна експертиза – це вид науково-практичної діяльності спеціально уповноважених державних органів, еколого-експертних формувань та об'єднань громадян, що ґрунтується на міжгалузевому екологічному дослідженні, аналізі та оцінці передпроектних, проектних та інших ма­теріалів чи об'єктів, реалізація та дія яких може негативно впливати або впливає на стан навколишнього природного середовища і спрямована на підготовку висновків про відповідність запланованої чи здійснюваної діяльності нормам і вимогам законодавства про охорону навколишнього природного середовища, раціональне використання і відновлення природних ресурсів, забезпечення екологічної безпеки.

Мета екологічної експертизи – запобігання негативному впливу антропогенної діяльності на стан навколишнього природного середо­вища та здоров'я людей, а також оцінка ступеня екологічної безпеки господарської діяльності й екологічної ситуації на окремих територіях та об'єктах.

Перелік об'єктів екологічної експертизи нині значно розширено. До них належать проекти законодавчих, нормативно-правових актів; передпроектні та проектні матеріали; документація з упровадження нової техніки, технологій, матеріалів, речовин, продукції; чинні народ­ногосподарські об'єкти, особливо – екологічно небезпечні. У цілому в поле уваги екологічної експертизи потрапляють всі ті об'єкти, функці­онування яких може призвести до порушення екологічних нормативів, негативного впливу на здоров'я населення та стан навколишнього при­родного середовища. Екологічній експертизі можуть також підлягати екологічні ситуації, що склалися в окремих населених пунктах і регіонах, військові, оборонні та інші об'єкти, інформація про які становить дер­жавну таємницю.

Контрольні питання:

1.Перерахуйте основні адміністративні важелі у сфері природокористування. Поясніть їх відмінність від економічних інструментів.

2.Поясніть основну мету та цілі екологічного ліцензування.

3.Що таке ліцензія? Які складові повинна мати ліцензія?

4.Розкрийте суть екологічного нормування як одного із базових механізмів регулювання навколишнього природного середовища.

5.Що таке екологічні нормативи? За допомогою яких нормативів визначають рівні забруднення?

6.Охарактеризуйте призначення екологічних стандартів.

7.Що таке ISO 14000?

8.Назвіть на які групи поділяються екологічні стандарти. Яка організація в Україні займається екологічною стандартизацією?

9.Що таке екологічна сертифікація? Які форми сертифікації ви знаєте?

10.Що може бути об’єктом екологічної сертифікації?

11.Розкрийте суть поняття «екологічна експертиза».

12.Назвіть мету та основні завдання експертизи.




Переглядів: 352

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Екологічна сертифікація. | Економічний механізм природокористування

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.