Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Зміст навчальної практики

(для навчально-виробничих суден)

 

№ з/п Найменування теми, розділу Кількість годин Формуючі вміння Зміст інформації, необхідні для формування вмінь Приблизні види робіт Зв’язок з навчальними дисциплінами
Розділ І. Організація служби на суднах морського флоту
1.1. Загальні положення статуту служби на суднах морського транспорту. Знати назви і призначення суднових служб. Державний прапор України, винесення і привітання.   Суднові служби і їх організації. Ознайомлення та вивчення організації суднових служб  
1.2. Організація служби на суднах морського транспорту. Знати організацію служби на судні. Дисциплінарний статут.   Загальні обов’язки членів екіпажу.   Суднові розклади по тривогам.   Організація повсякденної служби. Вивчення дисциплінарного статуту, загальних обов’язків членів екіпажу.  
1.3. Обов’язки матроса ІІ класу, моториста ІІ класу. Знати обов’язки моториста ІІ класу. - Статутні обов’язки моториста ІІ класу. Ознайомлення з обов’язками моториста ІІ - класу    
Розділ ІІ. Устрій судна, суднові устрої і рятувальні засоби
2.1. Призначення, технічні характеристики і устрій судна. Знати устрій судна і розташування суднових приміщень. Конструкція корпусу судна.   Устрій судна і розташування суднових приміщень. Знайомство з конструкцією і устроєм судна.      
2.2. Розташування цистерн, танків і механізмів.   Знати розміщення танків, цистерн і механізмів у машинно-котельному відділенні.   Розміщення цистерн і танкерів на судні.   Розташування механізмів в машинно-котельному відділенні.   Знайомство з розташуванням механізмів в машинно-котельному відділенні, танків і цистерн на судні.   Накреслити схему розташування механізмів в машинно-котельному відділенні.   Накреслити схему розташування танків і цистерн.  
2.3. Якірний устрій.   Технічне обслуговування якірного устрою. Технічна характеристика, кінематична схема.   Підготовка і керування якірним устроєм у роботі.   Обслуговування якірного устрою.   Техніка безпеки при роботі з якірним устроєм.     Приготування якорів до віддачі.   Віддача одного або двох якорів.   Зняття і накладення стопорів на якірні ланцюги.   Вибирання якорів і заведення в клюз.   Обмивання якірних ланцюгів і укладка їх в ланцюговий ящик.   Профілактичні роботи згідно правилам технічної експлуатації  
2.4. Швартовний устрій   Технічне обслуговування швартовного устрою. Технічні характеристики..   Комплектація і розташування на судні.   Догляд за швартовним устроєм.   Техніка безпеки при роботі з швартовними устроями. Підготовка і управління швартовного механізму при швартовці.   Подача кидальних кінців і тросів на берег.   Укладання тросів в бухти.   Заведення тросів на турачки і в книхти.   Профілактичні роботи згідно правил технічної експлуатації.   Вибирання і протравлювання тросів.    
2.5. Вантажний устрій   Технічне обслуговування вантажного устрою. Розміщення вантажного устрою і його коротка характеристика.   Способи роботи вантажними стрілами.   Управління вантажною лебідкою і краном.   Догляд за вантажними устроями.   Техніка безпеки при вантажних роботах. Підготовка вантажних стріл, кранів і лебідок до роботи.   Управління краном.   Управління вантажною лебідкою при роботі одиночною стрілою і спареними стрілами.   Виконання профілактичних робіт згідно правил технічної експлуатації..  
2.6. Люкові закриття вантажних трюмів   Технічне обслуговування люкових закриттів.   Схема люкового закриття.   Правила технічної експлуатації люкових закриттів.   Підготовка люкового закриття до роботи.   Управління люковим закриттям.   Профілактичні роботи згідно правил технічної експлуатації.  
2.7. Рульовий устрій і рульова машина. Технічне обслуговування рульового устрою. Комплектація і розташування.   Привод управління рулем.   Команди, які подаються рульовому Підготовка рульового устрою до роботи.   Управління рулем по компасу і береговим орієнтирам.   Переведення управління рулем на ручний привід.   Профілактичні роботи згідно правил технічної експлуатації.  
2.8. Судновий валопровід Обслуговування суднового валопроводу.   Схема суднового валопроводу.   Конструкція дейдвудного устрою.   Конструкція опорних підшипників.     Підготовка суднового валопроводу до роботи.   Обслуговування суднового валопроводу при несенню ходових вахт.  
2.9. Суднові рятувальні засоби. Використання індивідуальних рятувальних засобів   Розміщення рятувальних засобів.   Правила технічної експлуатації рятувальних засобів.   Підготовка до спускання, спуск і підйом рятувальних шлюпок.   Догляд за рятувальними засобами.   Скидання з борту рятувальних надувних плотів і рятувальних кругів.   Практичні вправи з застосування індивідуальних рятувальних засобів.      
Розділ ІІІ. Суднові системи
3.1. Баластно-осушувальна система. Технічне обслуговування систем. Схема баластно-осушувальної системи.   Правила технічної експлуатації системи. Накреслити робочу схему баластно-осушувальної системи.   Підготувати і включити систему для заповнення баластних танків насосом і самотечею.   Підготувати і включити систему відкачки баластної води за борт і перекачка всередині системи.   Підготувати і включити систему для осушення трюмів.   Підготувати і включити систему для осушення колодязів машинного відділення.   Підготувати і включити систему для аварійного осушення машинного відділення.  
3.2. Система водяного пожежегасіння. Технічне обслуговування системи. Схема системи водяного пожежегасіння.   Правила технічної експлуатації системи. Накреслити робочу схему системи.   Підготувати і включити систему для подачі води до пожежних ріжків.   Підготувати і включити систему для подачи води в систему зрошення палуби і трапів машинного відділення.      
3.3. Система вуглекислотного гасіння. Технічне обслуговування системи. Схема системи.   Правила технічної експлуатації системи. Накреслити робочу схему системи.   Підготувати і включити (умовно) систему для гасіння пожежі:   в вантажних трюмах. в машинному відділенні  
3.4. Система забортної води. Технічне обслуговування системи. Схема системи. Правила технічної експлуатації системи. Накреслити робочу схему системи.   Підготувати і включити систему в роботу.   Провадити регулювання параметрів системи.  
ІV. Прилади та інструменти, які використовуються у судноводінні
4.1. Устаткування ходової і штурманської рубки Знати перелік обладнання і розміщення у ходовій і штурманській рубці. Перелік обладнання ходової і штурманської рубки.   Розміщення обладнання у ходовій і штурманській рубці. Накреслити робочу схему системи.   Підготувати і включити систему в роботу.   Провадити регулювання параметрів системи.  
4.2. Електрорадіонавіга-ційні прилади. Початкові навики роботи з електро-радіонавігаційними приладами. Призначення, основні технічні характеристики і устрій електрорадіо-навігаційних приладів. Знімати значення курсу, пеленга і курсового кута по магнітному компасу.   Знімати відліки з репітерів гірокомпасу, гірокомпасного курсу і визначити гірокомпасні пеленги.   Знімати відліки з курсографу, ехолота, лагу.   Знімати обстановку з РЛС і визначати курс, пеленг, курсовий кут і дистанцію суден.    
4.3. Гідрометеорологічні прилади. Початкові навики роботи з гідрометеороло-гічними приладами. Призначення і устрій гідрометеорологічних приладів, що використовується на судні. Визначення температури повітря і води, атмосферного тиску.   Визначення швидкості істинного вітру і сили вітру в балах.   Визначити стан моря і ступінь хвилювання в балах.  
Розділ V. Сигнальна справа
5.1. Зміст МСС-65 і МППСС-72 Знати МСС-65 і МППСС-72 Структура і використання МСС. Основні положення МППСС-72. Застосовувати на практиці МППСС-72 в частині вогнів і знаків в умовах обмеженої видимості, сигналів лиха, обгону і т.ін.  
5.2. Засоби зорового зв’язку. Засвоєння азбуки світлового і прапорцевого зв’язку. Азбука світлового зв’язку. Азбука прапорцевого зв’язку. Предметна сигналізація. Вести прийом і передачу прапорцевим семафором на швидкості 60 знаків в хвилину.   Вести прийом і передачу світлової сигналізації на швидкості 20 знаків в хвилину.  
5.3. Засоби звукового зв’язку. Засвоєння засобів звукового зв’язку. Звукові засоби зв’язку і внутрішньо судновий зв’язок. Поняття про радіозв’язок і зв’язок по УКХ.   Техніка безпеки при користуванні піротехнічними засобами.     Застосовувати на практиці всі види піротехнічних засобів сигналізації, звукових засобів зв’язку, користуватися внутрішньо-судновим зв’язком.  
Розділ VІ. Морська практика
6.1. Такелажні роботи. Виконання такелажних робіт. Такелажні інструменти і користування ними.   Основні види такелажних робіт.   Техніка безпеки при виконанні такелажних робіт. Зрощування рослинних, синтетичних і стальних тросів.   В’язання основних морських вузлів   Виготовлення оганів, матів, кранців.  
6.2. Догляд за корпусом і приміщенням судна. Виконання всіх видів з догляду за корпусом і приміщенням судна. Інструменти і застосування для догляду за металічними і деревинними поверхнями.   Види робіт з догляду за корпусом судна.   Техніка безпеки при виконанні робіт з догляду за корпусом судна. Підготовка інструментів і матеріалів для очистки і фарбування поверхонь.   Очищення металевих поверхонь від фарби і ржі.   Виконання фарбувальних робіт ручним і механічним способом.   Покриття металевих поверхонь мастикою.   Цементування цистерн, танків, піків.  
6.3. Зачистка і мийка трюмів. Догляд за вантажними трюмами. Вимоги, що пред’являються до вантажних трюмів перед вантажними операціями.   Технологія підготовки трюмів до навантаження.   Техніка безпеки при виконанні робіт по зачистці і мийці трюмів. Зачистка і мийка трюмів холодною і гарячою водою, мильним розчином, хімічними розчинами.   Перевірка горловин другого дна, очищення льял і прийомних сіток, перевірка мірильних трубок.   Вентиляція і видалення запахів.  
6.4. Обов’язки вахтового матроса і тальмана.. Виконання обов’язків вахтового матроса і тальмана. Посадові обов’язки вахтового матроса на ходу судна, біля трапу і тальмана. Несення вахти біля трапа на стоянках.   Прийом, здача і підрахунок вантажу.   Закріплення вантажу в трюмах і на палубі.  
Розділ VІІ. Суднова енергетична установка
7.1. Основні характеристики і конструкція головного і допоміжного двигуна.   Знати конструкцію головного і допоміжного двигунів. Основні технічні характеристики двигуна. Конструкція деталей остова, механізму руху, паливоподаючої апаратури, пуско-реверсивної системи і т.ін. Скласти в табличній формі основні технічні характеристики головного і допоміжного двигуна. За вказівкою керівника практики намалювати ескіз одного із вузлів двигуна.  
7.2.   Системи, що обслуговують головні і допоміжні двигуни:         Технічне обслуговування систем при несенні ходової і стояночної вахти. Схеми систем.   Розташування контрольно-вимірювальних приладів на системах.   Способи регулювання робочих параметрів систем. Накреслити робочі схеми систем, вказати місце установки контрольно-вимірювальних приладів.   Підготувати і включити систему у роботу.   Обслуговувати системи у роботі, робити регулювання параметрів.  
  7.2.1. 7.2.2.   7.2.3. 7.2.4.   Масляна система. Система охолодження ГД і ДД. Паливна система ГД і ДД. Система стиснутого повітря.  
7.3. Основи технічної експлуатації головного і допоміжного двигуна. Обслуговування двигунів на ходовому і стояночному режимах в об’ємі кваліфікації моториста ІІ класу Інструкції по експлуатації двигунів.   Правила технічної експлуатації суднових дизелів.   Прийом і здача ходових і стояночних вахт. Підготувати допоміжні двигуни до пуску.   Запускати і зупинять допоміжні двигуни.   Обслуговувати головний і допоміжний двигуни в роботі.   Знімати показники параметрів роботи двигунів зі штатних контрольно-вимірювальних приладів.  
7.4. Допоміжна котельна установка.   Знати устрій допоміжного і утилізаційного котла. Основні характеристики котлів.   Устрій котлів.   Розташування арматури і контрольно-вимірювальних приладів. Скласти в табличній формі основні технічні характеристики котельної установки.   Скласти схему розміщення контрольно-вимірювальних приладів і арматури на допоміжних і утилізаційних котлах.  
7.4.1. Основні характеристики і устрої допоміжних і утилізаційних котлів.
7.4.2. Системи котельної установки. Технічне обслуговування систем при роботі котлів.     Схеми систем живлення.   Паливна система.   Розміщення контрольно-вимірювальних приладів на системах.   Робочі значення контролюючих параметрів. Скласти робочу схему систем.   Підготувати системи до роботи котла.   Обслуговувати системи під час роботи котлів.   Профілактичні роботи з елементами систем згідно правил технічної експлуатації.    
7.4.3. Основи технічної експлуатації допоміжних і утилізаційних котлів. Технічне обслуговування котельної установки Правила технічної експлуатації допоміжної котельної установки.   Інструкція по експлуатації допоміжної котельної установки. Підготувати і ввести в дію допоміжний котел.   Обслуговувати допоміжний котел при ручному і автоматичному управлінні.   Підготувати і ввести в роботу утилізаційний котел.   Усувати несправності котлів.   Проводити у складі робочої бригади профілактичні роботи.  
7.4.4. Правила техніки безпеки при обслуговуванні допоміжних котлів установки. Засвоєння безпечних прийомів роботи при обслуговуванні котельної установки. Правила техніки безпеки при обслуговуванні котельної установки.   Правила техніки безпеки при виконанні ремонтних робіт. Виконання всіх операцій з обслуговування і ремонту котельної установки згідно з правилами техніки безпеки.  
7.5. Суднові допоміжні механізми:              
7.5.1.   7.5.2.     7.5.3.   7.5.4. Суднові насоси:   Повітряний електрокомпресор   Сепаратор палива і мастил.   Сепаратор льяльних вод.         Обслуговування насосів у роботі.   Обслуговування компресора у роботі.   Обслуговування сепараторів у роботі.   Обслуговування сепаратора Устрій насосів.   Правила технічної експлуатації насосів.   Основні характеристики і устрій компресора.   Правила технічної експлуатацій компресора.   Основні характеристики і устрій сепараторів.   Правила технічної експлуатації сепараторів.   Устрій і принцип дії сепаратора   Основні положення конвенції про незагрязнювання.   Правила технічної експлуатації сепараторів. Скласти перелік всіх насосів зі вказівкою типу, марки, напору і т. ін.   Підготовка насосів до роботи.   Запуск насосів, регулювання тиску.   Обслуговування насосів у роботі.   Підготувати компресор до роботи.   Запустити компресор і обслуговувати у роботі.   Підготувати сепаратор до роботи.   Запустити сепаратор, обслуговувати в роботі.   Чистка сепаратора.   Підготувати сепаратор до роботи.   Включити сепаратор і обслуговувати під час роботи. Чистка сепаратора.  
7.5.5. Водоопріснювальна установка. Обслуговування водоопріснювальної установки. Устрій і принцип дії. Правила технічної експлуатації. Підготувати водоопріснювальну установку до роботи. Запустити установку і обслуговувати в роботі. Робити профілактичні роботи згідно правил технічної експлуатації.  
7.6. Обов’язки вахтового моториста на ходовому і стояночному режимах. Освоєння обов’язків вахтового моториста. Прийом і здача вахт. Несення стояночних і ходових вахт. Несення ходових і стояночних вахт мотористом ІІ кл.  
7.7. Техніка безпеки при обслуговуванні суднової енергетичної установки. Освоєння безпечних методів роботи при обслуговуванні суднової енергетичної установки. Правила техніки безпеки при обслуговуванні суднової енергетичної установки. Атестація з техніки безпеки при обслуговуванні суднової енергетичної установки.  
               




Переглядів: 1302

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Форми контролю знань | Охолодження труб

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.