Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Турист як об’єкт туризму

Споживачем послуг туризму є турист. Як споживач туристського продукту турист є об'єктом туризму.

В 1963 році на Конференції ООН по міжнародному туризму в Римі було прийнято визначення поняття «турист», яке стосовно російських умов в повному вигляді виглядає таким чином.

Турист- споживач туру, туристського продукту або туристських послуг; тимчасовий відвідувач місцевості, населеного пункту, території або країни незалежно від його громадянства, національності, підлоги, мови і релігії; що знаходиться в даній місцевості не менше ніж 24 години, але не більше 12 місяців протягом календарного року або що знаходиться зовні місця свого мешкання в межах своєї країни і здійснюючий, щонайменше, одну ночівлю; мандрівний ради задоволення або з пізнавальною, лікувальною, діловою метою і що не займається при цьому діяльністю в місці тимчасового перебування, оплачуваної з місцевого джерела.

Аналогічно приведеному визначенню можна виділити наступних учасників туризму: міжнародний турист, внутрішній турист, екскурсант, відвідувач.

Міжнародний (іноземний) турист. Комітетом статистичних експертів при Лізі Націй в 1937 році було дано наступне визначення: іноземний турист — ця особа, мандрівна в цілях туризму в іншу країну, що не є країною його звичайного місцепроживання і що знаходиться за межами його звичайного середовища, на термін не менше 24 годин без заняття оплачуваною діяльністю. Міжнародними туристами вважаються особи, мандрівні:

- з метою відпочинку, лікування, відвідини родичів і т, д.;

- з метою участі в семінарах, конгресах (наукових, дипломатичних, релігійних, адміністративних, спортивних і т. д.);

- з діловою метою;

- в морському круїзі, навіть якщо вони залишаються на судні менше 24 годин.

Внутрішній турист- це тимчасовий відвідувач, що ночує, тобто скоюючий у відвідуваному місці як мінімум одну ночівлю, постійно проживаючий в певній місцевості і мандрівний в цілях туризму в іншу місцевість в межах своєї країни, але зовні меж його звичайного незаселеного на термін, що не перевищує 12 місяців, і що не займається оплачуваною діяльністю в місці тимчасового перебування.

В публікаціях Національного комітету США по аналізу туристських ресурсів (1973 рік) дано наступне визначення: внутрішній турист — ця особа, мандрівна зовні свого місця проживання, за умови переміщення більш ніж на 50 миль (в один кінець) з діловою, пізнавальною, особистою і іншою метою, окрім занять оплачуваною діяльністю, і скоюючий одну ночівлю або що повертається того ж дня.

Екскурсант— це тимчасовий (одноденний) відвідувач місцевості, населеного пункту або країни, незалежно від його громадянства, підлоги, мови і релігії, і що знаходиться в даній місцевості в цілях туризму менш ніж 24 години. До категорії екскурсантів відносяться пасажири яхт і інших круїзних судів, учасники туристських залізничних маршрутів.

Відвідувач. Конференція Організації З'єднаних Націй по міжнародному туризму, проходяча в Римі в 1963 році, рекомендувала наступне визначення: відвідувач — ця особа, відвідуюча країну зовні свого місця проживання з будь-якою метою, окрім занять оплачуваною діяльністю. Це визначення включало:

- туристів як тимчасових відвідувачів, що залишаються в країні більш ніж на 24 години і мають на меті подорожі відпочинок, лікування, навчання, паломництво, спорт і т, д., а також отримання вакантних робочих місць, ділові поїздки, відвідини родичів і участь в конгресах;

- екскурсантів як тимчасових відвідувачів, що знаходяться в країні менше 24 годин.

Експертна статистична група, створена Комісією ООН в 1967 році, рекомендувала використовувати визначення «відвідувач», запропоноване в 1963 році в Римі, виділивши в ньому особливий клас відвідувачів, який можна визначити як «одноденних відвідувачів" або «екскурсантів», які, у свою чергу, розділяються на:

- одноденних екскурсантів;

- людей, що перетинають межу з робочою метою;

- пасажирів круїзів;

- транзитних пасажирів, які не зупиняються на ніч в готелях.

 




Переглядів: 1282

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Основні поняття туризму | Типологія туристів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.02 сек.