Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Критерй множинних порівнянь Крускала-Уолліса

Припустимо, що досліджується вплив декого фактору на результуючу величину. Однак, способи обробки інформації стосовно впливу цих змінних відрізняються. З цього випливає, що різним рівням впливу відповідають різні вибірки (k- вибірки генеруються k-способами).

Нульова гіпотеза припускає рівність центрів багатьох вибірок (гіпотеза однорідності). Альтернативною гіпотезою є випадок, коли центр хоча б однієї вибірки відрізняється.

Отримана величина буде приблизно розподілена як χ2з числом ступенів свободи k -1.

Критична область для гіпотези H0 має вигляд Н> Hα, де критична точка (значення) Hα відповідає рівню значущості α.

Критичні значення Hα для критерія Крускала-Уолліса

Обмеження критерію Н.

1) Для того, щоб діагностувати відмінності з рівнем значущості більше ніж 5% необхідно, щоб у кожній вибірці було не менше 3 спостережень, або хоча б в одній з них було 4 спостереження, а в двох інших - по 2.

2) При великій кількості вибірок і випробувань у кожній вибірці необхідно користуватися Таблицею критичних значень критерію χ2, оскільки критерій Крускала-Уолліса асимптотично наближається до розподілу χ2.

3) При багаторазовому зіставленні вибірок достовірні відмінності між будь-якою конкретною парою (або парами) можуть виявитися неточними. Це обмеження можна подолати, якщо провести всі можливі попарні зіставлення за допомгою тестів F.
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Критерій Шеффе | ПЕРЕЛІК ПИТАНЬ з курсу «Аналітичні розрахунки у сфері фінансових послуг» для студентів СПЕЦІАЛЬНОСТІ «Фінанси І КРЕДИТ»

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.