Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Галузевий орган із сертифікації

 

З метою упорядкування процесу сертифікації продукції та атестації виробництв у дорожньому господарстві України, надання практичної допомоги дорожнім організаціям з питань забезпечення якості Укравтодором створено галузевий орган із сертифікації дорожньо-будівельних матеріалів, конструктивних елементів автомобільних доріг та штучних споруд під назвою "Дорсертифікація" у складі ДНТЦ "Дор'якість".

Орган створено на підставі Закону України від 17 травня 2001 р. за N 2406-III ( 2406-14 ) "Про підтвердження відповідності", наказів Укравтодору "Про галузевий орган сертифікації" від 12.04.2006 за N 135 та "Про введення відомчої сертифікації дорожньо-будівельних матеріалів" від 29.08.2003 за N 445.

Цим же наказом Укравтодору затверджено «Положення про орган із сертифікації», «Порядок проведення сертифікації» та «Перелік дорожньо-будівельних матеріалів, що повинні мати сертифікати відповідності».

До переліку дорожньо-будівельних матеріалів, що повинні мати сертифікати відповідності відносяться:

1. Щебінь для поверхневих обробок, щебенево-мастикового асфальтобетону, асфальтобетону верхніх шарів, бітумно-емульсійних технологій.

2. Бітум для асфальтобетонів верхніх шарів дорожнього покриття, поверхневих обробок, тонкошарових покриттів, приготування бітумних емульсій.

3. Бітумна емульсія для поверхневих обробок і емульсійно-мінеральних сумішей.

4. Гідроізоляційні матеріали для штучних споруд на автомобільних дорогах.

5. Фарби для розмітки доріг.

6. Геосинтетичні матеріали.

Орган є незалежним від розробника, виробника, постачальника, споживача продукції і має компетентність, яка дозволяє проводити сертифікацію згідно із заявленим переліком показників дорожньо-будівельної продукції, на відповідність до яких проводиться сертифікація.

Орган проводить роботи із сертифікації продукції у законодавчо нерегульованій сфері згідно з переліком продукції, що сертифікується Органом поза державною системою сертифікації, і на підставі нормативних документів на продукцію та методів випробувань.

Політика і процедури, відповідно до яких провадить свою діяльність Орган, а також порядок їх упровадження повинні бути недискримінаційні.

Послуги Органу повинні бути загальнодоступні для всіх заявників, чия діяльність потрапляє в заявлену їм сферу діяльності. Неприпустиме встановлення неприйнятних фінансових або інших умов. Надавання послуг постачальникові не повинно бути зумовлено виробничими потужностями та фінансовими можливостями постачальника або його членством в будь-якій асоціації чи групі, так само як і сертифікація не повинна залежати від кількості уже виданих сертифікатів. Орган повинен обмежувати свої вимоги, оцінку і рішення щодо сертифікації тими питаннями, які мають конкретнее відношення до певної сфери сертифікації.

Критерії, за якими оцінюють продукцію постачальника, повинні відповідати вимогам, встановленим у стандартах на цю продукцію. Рішення щодо видачі сертифікатів видаються на підставі протоколів засідання комісії з сертифікації.

Контроль за діяльністю Органу здійснює Державна служба автомобільних доріг України. Структурна схема Органу наведена на рис. 5.3.

 

Рис. 5.3 - Структурна схема галузевого органу

Орган сертифікації може бути окремим підрозділом ДНТЦ "Дор'якість" або формуватися з його працівників на громадських засадах.

Склад комісії з сертифікації утворює керівник ДНТЦ "Дор'якість" за погодженням з Управлінням науково-технічної політики Укравтодору.

Голова комісії є керівником Органу.

Голова комісії здійснює управління діяльністю Органу та несе відповідальність за його функціонування перед Укравтодором.

Голова комісії у своїй діяльності підзвітний керівнику ДНТЦ "Дор'якість" і Державній службі автомобільних доріг України.

За рішенням комісії до її діяльності на договірних засадах залучаються періодично або постійно фахівці акредитованих випробувальних лабораторій, територіальних органів метрології і стандартизації, атестованих підприємств та споживачів продукції.

Договори підписує керівник ДНТЦ "Дор'якість" і керівник Органу.




Переглядів: 758

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Українська державна система сертифікації продукції (УкрСЕПРО) | Функції галузевого органу із сертифікації та його підрозділів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.015 сек.