Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Екологічні аспекти підприємства.

Ключовим поняттям системи менеджменту навколишнього середовища, яке дає змогу проаналізувати діяльність організації і її взаємодію з навколишнім середовищем, є екологічний ас­пект. Згідно з ДСТУ IS0 14001:2006 екологічний аспект — це елемент діяльності організації, її продукції або послуг, що взає­модіє або може взаємодіяти з навколишнім середовищем (при­мітка: суттєвим екологічним аспектом є аспект, що впливає або може істотно впливати на навколишнє середовище).

Організація має розробити і підтримувати в робочому стані методику визначення екологічних аспектів своєї діяльності, продукції або послуг, які вона може контролювати й регулюва­ти, щоб встановити ті аспекти, які мають або можуть мати значний вплив на навколишнє середовище. Організації слід за­безпечити, щоб аспекти, які мають значний вплив, було врахо­вано під час визначення її екологічних цілей. Організація має постійно аналізувати цю інформацію.

У пункті 4.3.1 ДСТУ IS0 14001:2006 встановлено вимоги до впровадження процесу визначення суттєвих екологічних ас­пектів, яким віддається перевага у СМНС. Цей процес враховує матеріальні витрати і період часу на проведення аналізу та одержання достовірних даних. У цьому процесі можна викорис­товувати інформацію, зібрану для контролю, регулювання або інших цілей. Організація враховує ступінь свого реального кон­тролю за розглянутими екологічними аспектами; визначає, що являють собою її екологічні аспекти (з огляду на входи та вихо­ди), пов'язані з її діяльністю, продукцією (послугами).

Для того щоб впровадити СМНС, організація має спочатку за допомогою відповідної перевірки та аналізу встановити своє реальне положення, враховуючи свій вплив на навколишнє се­редовище. Мета аналізу полягає в тому, щоб розглянути всі екологічні аспекти організації і визначити основи для створен­ня СМНС. Організаціям з функціонуючою СМНС не треба проводити таке аналізування.

Аналізування має охоплювати чотири головні сфери:

— вимоги законодавчих і нормативних актів;

— визначення суттєвих екологічних аспектів;

— вивчення всіх наявних методів і методик управління навколишнім середовищем;

— оцінювання за принципом зворотного зв'язку результатів розслідування аварійних ситуацій, що виникали.

У всіх випадках варто ретельно розглянути нормальні режими роботи організації та режими з відхиленням від норми, а також потенційно можливі аварійні ситуації.

Підхід до проведення перевірки полягає в застосуванні пе­реліку контрольних питань, опитуванні, безпосередньому конт­ролі й вимірюванні, використанні результатів минулих ауди­торських та інших перевірок. Вибір конкретних заходів зале­жить від характеру розглянутої діяльності.

У процесі визначення суттєвих екологічних аспектів, пов'яза­них з діяльністю підрозділів організації, можна розглядати: вики­ди в повітря; скиди у воду; управління відходами; забруднення ґрунту; використання сировини, матеріалів і природних ресурсів; інші місцеві проблеми навколишнього середовища та біоценозів. Визнаючи суттєві екологічні аспекти, слід враховувати нор­мальний режим роботи, режими пуску та зупинення, а також можливі значні впливи, пов'язані із цілком передбачуваними та непередбачуваними ситуаціями. Цей процес передбачає визна­чення суттєвих екологічних аспектів, пов'язаних з діяльністю організації, продукцією або послугами, і не передбачає їх де­тального оцінювання на кожній стадії життєвого циклу. Органі­зація не зобов'язана оцінювати кожний вхідний виріб, компо­нент, сировину або матеріал. Вона може обрати види діяль­ності, продукції або послуг для визначення тих аспектів, які, ймовірно, мають значний вплив.

Ступінь контролю за екологічними аспектами продукції за­лежить від особливостей кон'юнктури ринку, на якому діє організація. Підрядник або постачальник може мати незначний ступінь контролю, тоді як організація, що виробляє продукцію, може істотно змінювати екологічні аспекти, наприклад змінюю­чи окремі вхідні матеріали. Якщо організація може мати обме­жений контроль за використанням і розміщенням своєї про­дукції, то їй слід передбачити й запропонувати механізми на­лежного управління та контролю. Стандарт не передбачає зміни або розширення правових зобов'язань організації.

Будь-яка зміна в навколишньому середовищі, позитивна чи негативна, повністю або частково є результатом діяльності організації, її продукції чи послуг (екологічних аспектів органі­зації) і розглядається як вплив на навколишнє середовище.

Співвідношення «екологічні аспекти» і «вплив на навколишнє середовище» можна розглядати як співвідношення «причини та умови»і «наслідок», тобто контроль причин і умов впливу — екологічних аспектів — дасть змогу контролювати вплив органі­зації на навколишнє середовище.




Переглядів: 4646

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Лекція 8. Визначення екологічних аспектів діяльності підприємства | Ідентифікація екологічних аспектів підприємства

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.