Передача відміток на монтажний горизонт - це визначення відмітки точки, закріпленої постійним знаком. Як правило, за постійний знак приймають замонолічений в бетон плити перекриття болт великого розміру (М20) з полу-сферичною головкою, або одну з монтажних петель.
Здійснюється передача відмітки шляхом прокладання замкнутого нівелірного ходу від пунктів висотної розбивної основи на території будівельного майданчика. При передачі відмітки на висотні поверхи, на дно глибокого котловану, або в колодязь (шахту) використовують підвішену стальну рулетку з тягарем, вагою в 5- 10 кг (Рис. 12.4).
Рис. 12.4. Схема передачі відміток: а- на монтажний горизонт; б - на дно котловану; n, m - відліки по нівелірним рейкам; с, d - відліки по рулетці
Вибір геодезичних інструментів для забезпечення відповідної точності при передачі відміток здійснюють аналогічно вибору інструментів для винесення в натуру проектної відмітки з урахуванням вимог табл. 2.1 і розрахунку mн. Визначення відмітки точки на монтажному горизонті (т.М), або на дні котловану, здійснюють за формулою1 2.2, у відповідності до схеми на рис.12.4.
Нм = НRр ± m ± (d-c) ± n. (12.2)
Передачу відмітки на дно котловану здійснюють двома способами. Якщо котлован не глибокий, або мається з'їзд для транспорту, то відмітку дна визначають шляхом прокладання нівелірного ходу (замкнутого) по з'їзду. В глибокий котлован відмітку передають за допомогою підвішеної рулетки.