Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Дослід 4. Знебарвлення бромної води.

Реакційну суміш продовжують обережно нагрівати (щоб не було викидів із пробірки) і утво­рюваний етилен пропускають через бромну воду. Бромна вода знебарвлюється в результаті приєднання брому за місцем розри­ву подвійного зв'язку з утворенням симетричного диброметану:

CH2=CH2 + Br2 → CH2Br–CH2Br.

Дослід 5. Окислення етилену в нейтральному розчині

. Продовжуючи нагрівання суміші етилену, пропускають через розчин 0,5 %-ний калій перманганату. Фіолетове забарвлення розчину калій перманганату зникає й утворюється бурий осад оксиду мангану (ІV), що вказує на окислення етилену:

3CH2=CH2 + 2KMnO4 + 4H2O → 3CH2OH–CH2OH + 2MnO2 + 2KOH.

Дослід 6. Горіння етилену.

Продовжуючи нагрівання суміші, до кін­ця газовідвідної трубки підносять запалений сірник. Етилен спалахує яскравим полум'ям. Спостерігають горіння етилену з утво­ренням вуглекислого газу і води:

CH2=CH2 + 3O2 → 2CO2 + 2H2O.

Дослід 7. ДОБУВАННЯ АЦЕТИЛЕНУ З КАРБІДУ КАЛЬЦІЮ

ТА ВИВЧЕННЯ ЙОГО ВЛАСТИВОСТЕЙ

У колбу Вюрца вносять кілька шматочків карбіду кальцію і закривають її пробкою із крапельною лійкою, наповненого водою. Відвідну трубку колби Вюрца з'єднують із зігнутою газовідвід­ною трубкою. З крапельної лійки краплями приливають воду. Вода реагує з карбідом кальцію, з утворенням ацетилену:

CaC2 + 2H2O → CH≡CH + Ca (OH) 2.

З ацетиленом, що при цьому утворюється, проводять харак­терні реакції.

Дослід 8. Приєднання брому до ацетилену

. У пробірку приливають 5 мл бромної води і пропускають через неї ацетилен. Бромна вода при цьому знебарвлюється — відбувається реакція приєд­нання брому до ацетилену з утворенням тетраброметану. Реак­ція приєднання брому відбувається у дві стадії — спочатку утво­рюється диброметилен: CH≡CH + Br2 → HCBr=CHBr,

що потім реагує з другою молекулою брому й утворює тєтраброметан: HCBr=CHBr + Br2 → CHBr2–CHBr2.

Дослід 9. Окислення ацетилену.

У пробірку наливають 3–4 мл розбав­леного розчину калій перманганату, що має лужне середовище завдяки добавленій соді, і пропускають через нього ацетилен. При цьому забарвлення розчину змінюється й утворюється бурий осад оксиду мангану (IV), що вказує на окислення ацетилену.

Реакція окислення ацетилену калій перманганатом проходить досить складно. Протягом реакції утворюються щавлева, мураши­на кислоти і в кінцевому результаті — вуглекислий газ і вода.

Дослід 10. Горіння ацетилену.

До кінця газовідвідної трубки підно­сять запалений сірник. Ацетилен горить кіптявим полум'ям з утворенням вуглекислого газу і води:

2 CH≡CH + 5O2 → 4CO2 + 2H2O.

 
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Лабораторна робота № 2 | Дослід 11. ДОБУВАННЯ АЦЕТИЛЕНІДУ АРГЕНТУМУ та АЦЕТИЛЕНІДУ КУПРУМУ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.