Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Дослід 9. ДОБУВАННЯ ECTEPIB

Під час взаємодії спиртів з органічними кислотами утво­рюються естери. Ця реакція є зворотною:

Для швидшого досягнення рівноваги використовують ката­лізатори (концентровану сульфатну кислоту, на значенні якої вперше наголосив В.В. Марковніков у 1873 р.)

Добування етилового естеру оцтової кислоти. У пробірку вміщують 2 мл концентрованої оцтової кислоти, 2 мл етилового спирту і 0,5 мл концентрованої сульфатної кислоти. Суміш обе­режно кип'ятять кілька хвилин і після охолодження виливають у пробірку з насиченим розчином хлориду натрію. Естер спливає на поверхню, а оцтова кислота й етиловий спирт, які не вступи­ли в реакцію етерифікації, розчиняються у воді і переходять у ниж­ній шар. Утворений естер має специфічний запах.

Добування ізоамілового естеру оцтової кислоти. У про­бірці змішують 2–3 мл концентрованої оцтової кислоти, 2–3 мл ізоамілового спирту і 0,5 мл концентрованої сульфатної кислоти. Суміш перемішують скляною паличкою й обережно нагрі­вають кілька хвилин. Продукт реакції виливають у склянку з холодною водою. Естер спливає на поверхню і має специфіч­ній запах грушевої есенції.

Добування етилового естеру бензенової кислоти. У про­бірку вміщують 1 г бензенової кислоти, 2 мл етилового спирту і 1 мл концентрованої сульфатної кислоти. Суміш обережно нагрі­вають до кипіння, безперервно перемішуючи. Продукт реакції виливають у склянку з холодною водою. Естер спливає оліє­подібною речовиною на поверхню і має специфічний запах.

Добування етилового естеру масляної кислоти. У пробір­ку наливають 2 мл масляної кислоти, 2 мл етилового спирту і 2 мл концентрованої сульфатної кислоти. Суміш обережно нагріва­ють до кипіння, а потім виливають у склянку з холодною водою. Естер спливає на поверхню олієподібною речовиною і має специ­фічний запах ананаса.

 
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Дослід 8. ОКИСЛЕННЯ СПИРТІВ ОКСИДОМ КУПРУМУ (II) | Дослід 10. ВИЯВЛЕННЯ СИВУШНОГО МАСЛА У СПИРТІ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.