Полімерами називають речовини, молекули яких складаються з великої кількості структурних одиниць-елементарних ланок. Якщо ланцюг макромолекул складається з ланок однакової хімічної природи , то такі полімери називаються гомо полімерами. Кількість елементарних ланок у макромолекулі полімеру характеризує його ступінь полімеризації та позначається буквою n. Молекулярна маса полімеру ( М) дорівнює добутку маси елементарної ланки (m) на ступінь полімеризації.
М = m × n
Полімеризацією називають процес синтезу полімерів з низькомолекулярних сполук ( мономерів). Особливостями полімерізації є те, що мономери мають кратні зв'язки або нестійкий цикл; процес відбувається без виділення побічних продуктів реакції. Розрізняють за механізмом реакції: радикальну та йонну полімеризації.
Співполімерізацією називається процес сумісної полімеризації двох або більшої кількості різних мономерів. Вміст ланок мономерів у макромолекулах співполімерів визначається, головним чином, їх відносною концентрацією і реакційною здатністю. У промисловості найширше використовують три способи проведення полімеризації: полімеризація у блоці, у розчині та в емульсії. Крім цих, існують ще полімеризація в газовій та у твердій фазах.