Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Богословська характеристика свята.

Як і кожне велике свято в Літургійному році, пов'язане з хрещенням, нагадує нам про значення нашого хрещення та відкуплення смертю Спасителя, так і урочистість Христа Царя стає нагодою усвідомити, що насправді ми не належимо до цього світу, а повинні жити за інакшими законами. Царство Боже «поміж нас» реалізується тоді, коли ми живемо за заповідями, які є «законодавством» цього Царства. Історія християнства не містить згадок про те, що десь колись комусь вдалося збудувати таку державу, яка була би «Царством Божим на землі», зате є чимало прикладів того, як проголошення цього невидимого Царства допомагало людям у їхній конкретній боротьбі. Зокрема, мексиканське повстання «Крістерос» 1926-1929 pp. мало своїм гаслом «Хай живе Христос-Цар» (Viva El Christo Rey). Із гаслом про Христа Царя мексиканці виступили на захист своїх прав, свободи віри, проти безбожної конституції 1917 р..

Це свято за своєю назвою може говорити нам про високий соціальний статус Ісуса Христа серед людей. Та насправді Його мірки і наші сильно відрізняються. Його, приклад, царювання є дещо іншим, як ми собі звикли уявляти. Він приходить до нас не у пишних палатах, а в убогій стаєнці. Коронація земного царя є дуже величавою. На голову накладають золоту корону, в руки дають дорогоцінний жезл, царські рамена зодягають у шати, піддані складають чолобитню і присягають йому на вірність. А як відбулася коронація Христа Царя?

Коли б очевидці та Євангелисти не записали, то ніхто не знав би, як невдячний народ коронував довго очікуваного Христа Царя, Месію, Спасителя світу. Ось стоїть Христос Господь на майдані, перед палатою римського намісника, увесь у ранах і крові. Євангелист Матей говорить, що вояки «накинули на Ного червоний плащ і, сплівши вінець з тернини, поклали Йому на голову, а тростину дали в праву руку. Потім, припавши перед Ним на коліна, глузували з Нього, кажучи: «Радуйся, Царю Юдейський!» І плювали на Нього, брали тростину й били Його по голові. А коли насміялися з Нього, скинули з Нього плащ, надягли на Нього Його одіж і повели на розп’яття » (Мт. 27,28-31). Замість царської корони на голові Христа Царя був вінок із терня, замість Царського жезла в Христовій руці – тростина, замість царської одежі на Нього накинули старий військовий хітон. Таку пародію царської інтронізації справили предвічному Цареві лукаві люди.

Мільйони віруючих християн терпіли переслідування, застрашливі муки, каторги і відважно йшли на мученицьку смерть за вірність Христові - Церкві. Скільки наших вірних братів і сестер в Україні могли промовити словами апостола Павла: « Я певний, що ні смерть, ні життя, ні ангели, ні князівства, ні теперішнє, ні майбутнє, ні сили, ні висота, ні глибина, а ні інше якесь сотворіння не зможе нас відлучити від Божої любові, шо в Христі Ісусу, Господі нашому» ( Рм. 8, 38-39). В нашому обряді ми щодня молимося словами: « Прийдіте, поклонімося Цареві нашому Богу. Прийдіте, поклонімося Христові, Цареві нашому Богу. Прийдіте, поклонімося і припадім до самого Господа, Ісуса Христа Царя і Бога нашого ».

Христос Цар не потребує війська, ні гармат, ні пансирів, ні термонуклеарної зброї. На Його поклик завжди готові станути легіони небесного воїнства (Мт. 26,52), але Христові не потрібно сила, бо Його царство не від цього світу. Його царство – царство душ. Не зважаючи на досягнення культури, на нечувані досі винаходи техніки, на вигоди, сучасне людства є нещасне. Тривають війни, ріками ллється невинна кров, родинне життя розбите, голод пожирає гекатомби жертв, мільйони невинних скитаються поза межами батьківщини, а неволя, тиранія і насилля панують не в одній країні. Люди, - мов вівці «без пастуха», - як мовить пророк Єзекиїл (34,5 ). Світ потребує Царя могутнього, Царя філантропа, Царя милосердного, який підніме народ з моральної і матеріальної руїни, а таким Царем є Христос Спаситель – « Цар царів і Володар володарів » (Од.19,16).




Переглядів: 254

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Історія становлення свята. | День Різдва Христового.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.