Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Богословська характеристика.

Святкуючи Різдво Богородиці, Церква і священики прославляють найвищу ступінь наближення Божества до людей, його благодатне єднання з ними в образі Діви, народженої з благословення Божого.

«Сьогодні неплідна Анна породила Діву божественну, призначену бути Матір'ю Царя всіх і Сотворителя, Христа Бога, - співають у церкві при богослужінні. - Величаємо Тебе, Пресвята Діво, і шануємо Твоїх родителів, і всехвально славимо народження Твоє», - співають величальну Богородиці.

Святий Андрій Критський у своєму слові на день Різдва Пресвятої Богородиці говорить: «Нинішнє свято є для нас початком свят. Воно служить провісником благодаті й істини». За словами Іоанна Дамаскина: «День Різдва Богородиці є свято всесвітньої радості, тому що Богородицею весь рід людський обновився і смуток праматері Єви змінився на радість».

Свято Різдва Богородиці триває шість днів - з 7 по 12 вересня. Євангеліє розповідає про зустріч Пресвятої Діви Марії після Благовіщення з праведною Єлизаветою, у якої заворушилась дитина в її утробі. І Єлизавета наповнилась Духом Святим і промовила: «Благословенна ти між жонами і благословен Плід утроби Твоєї», а Марія відповіла: «Величає душа моя Господа, і радіє дух мій у Бозі, Спасі моїм» (Лк. 1, 39 - 47).

На літургії Євангеліє сповіщає про проповідь Ісуса Христа, за яку шанували не тільки Його Самого, але і Матір Його (Лк. 10, 38 - 42; 27 - 28).

Тропар свята: «Різдво Твоє, Богородице Діво, радість звістило всій вселенній, з тебе бо засяяло Сонце правди - Христос Бог наш, що знищив прокляття і дав благословення, і, скасувавши смерть, дарував нам життя вічне».

Церква наприкінці кожної Літургії звертається з молитвою до святих батьків Діви Марії - Йоакима та Анни. Нехай ці старозавітні праведники будуть для батьків прикладом терпіння, надії й любові

Покров Богородиці.




Переглядів: 278

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Історичний розвиток. | Історичний розвиток.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.