Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Вимоги , що ставляться до ваговимірювальних пристроїв.

 

Важливими метрологічними параметрами ваговимірювальних пристроїв, як засобу вимірювання, є : границі зважування, ціна поділки ( умовна ціна поділки ), число поділок (умовне число поділок) ; похибка ; варіація показників; рухомість.

 

Значення найбільшої границі зважування _ добуток ціни поділки на число поділок ваги. У ваговимірювальних пристроїв що мають декілька діапазонів вимірювання, число поділок ваги е добутком числа поділок шкали і числа діапазонів.

(Наприклад, циферблатні ваги РН-ІОЦІЗУ значення найбільшої границі зважування 10 кг. , ціна поділки 5 г., число поділок ваги 2000, число діапазонів зважування – 10, число поділок шкали – 200).

Похибкою ваг називається алгебраїчна різниця між виміряною величиною та дійсним значенням зваженої маси. Дійсне значення завжди невідомо, так як для його визначення необхідно мати пристрій вимірювання з безконечно малою ціною поділки (дискретність підрахунку) і похибкою. Дійсне значення зважуваної величини заміняють значенням, яке отримали за допомогою зразкового засобу вимірювання.

(Наприклад, для визначення похибки торгових ваг, їх навантажують зразковими гирями, маса яких була визначена на зразкових вагах 3-го розряду).

Варіацією показників називається найбільша різниця між результатами повторних зважувань однієї і тієї ж маси при однакових умовах вимірювання.

Рухомістю ваг називається властивість, що характеризує їх здібність реагувати на малі навантаження. Вона оцінюється по зміні показників , або ступеню урівноваження ваг, визвано плавною зміною зважуваної маси на величину, рівну абсолютній величині допустимої похибки.

Як видно, допустима похибка ваг зв*язана з ціною поділки і не може перевищувати подвійного її значення. Це зроблено для того, щоб ціна поділки не заплутувала покупця про неіснуючу точність ваговимірювальних пристроїв.

Забороняється, наприклад, щоб ваги, допустима похибка яких складає + 10 г., мали б ціну поділки 1 г. ( Значення допустимої похибки ваг наведено в таблиці № !).

Наприклад, у ваг РН-ІОЦІЗУ похибка в експлуатації не має перевищувати:

- в діапазоні від 100 г. до 2,5 кг. + 5 г.;

- в діапазоні більше 2,5 кг до 10 кг. +7,5 г.

 

Варіація показників навантажених ваг не повинна перевищувати абсолютного значення допустимої похибки.

Поріг реагування гирних і шкальних ваг має бути таким, щоб при вимірюванні маси вантажу пройшло відхилення вказівника рівноваги на величину не менш 5 мм.

Поріг реагування циферблатних ваг має бути таким, щоб зміна маси вантажу на величину, рівну ціні поділки викликала зміну показників на одну поділку, при цьому кінець стрілки має співпадати з штрихом шкали або встановлюватись так, щоб між ним і штрихом не було помітного просвіту.

 

 

1.2. Технічні засоби приготування і транспортування їжі в польових умовах.




Переглядів: 1738

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Ваговимірювальні прилади, які використовуються в продовольчій службі | Класифікація технічних засобів приготування і транспортування їжі в польових умовах.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.