Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Цифровий мультиметр

Головною відмінністю від аналогового є те, що результати вимірювання відображаються на спеціальному екрані (у старих моделях на світло діодах, в нових на рідкокристалічному дисплеї). До того ж цифрові мультиметри мають більш високу точність і відрізняються простотою використання, так як не доводиться розбиратися у всіх тонкощах градуювання вимірювальної шкали, як у стрілочних варіантах.

Рисунок 39 Цифровий мультиметр

Будь – який мультиметр має два проводи, чорний і червоний, і від двох до чотирьох гнізд. Чорний вивід є загальним (маса). Червоний називають потенційним виводом і застосовують для вимірювань. Гніздо для загального виводу позначається як com або просто ( – ) тобто мінус, а сам вивід на кінці часто має так званий "крокодильчик", для того, щоб при вимірі можна було зачепити його за масу електронної схеми. Червоний вивід вставляється в гніздо позначене символами опору або вольти ( ft, V або +), якщо гнізд більше ніж два, то інші зазвичай призначаються для червоного виводу при вимірах струму. Позначені як A (ампер), mA (міліампер), 10A або 20A відповідно. Перемикач мультиметра дозволяє вибрати один з декількох меж для вимірювань.

Наприклад:

- Постійна (DCV) і змінна (ACV) напруга: 10В, 50В, 250В, 1000В.

- Струм ( mA ) : 0.5мА , 50мА , 500мА.

- Опір (позначається значком, трохи схожим на навушники): X1K, X100, X10, що означає множення на певне значення , в цифрових мультиметр зазвичай вказується стандартно: 200Ом, 2кОм, 20кОм, 200кОм, 2МОм.

У цифрового мультиметра межі вимірювань зазвичай більші, до того ж часто наявні додаткові функції, такі як звукова "продзвонка" діодів, перевірка переходів транзисторів, частотомір, вимірювання ємності конденсаторів і датчик температури. Для того, щоб мультиметр не вийшов з ладу при вимірах напруги або струму, особливо якщо їх значення невідомо, перемикач бажано встановити на максимально можливі межі вимірювань, і тільки якщо показання при цьому занадто малі, для отримання більш точного результату перемикайте мультиметр на межу нижче поточного.

Виміряти напругу, якщо постійна ставимо dcv, якщо змінна acv, підключаємо щупи і дивимося результат, якщо на екрані нічого немає, немає і напруги. З опором так само просто, торкаємося щупами на двох кінцях того, який опір потрібно дізнатися, таким же чином в режимі омметра продзвонюють проводи й доріжки на обрив. Вимірювання сили струму відрізняються тим, що щупи мультиметра повинні бути врізані в коло, як ніби це один з компонентів цього самого кола.




Переглядів: 530

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Мультиметр | Перевірка резисторів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.01 сек.