Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Перевірка резисторів

Резистор повинен бути випаяним з електричного кола хоча б одним кінцем, щоб бути впевненим у тому, що ніякі інші компоненти схеми не вплинуть на результат. Підключаємо щупи на двох кінцях резистора і порівнюємо показання омметра зі значенням, яке зазначено на самому резисторі. Варто враховувати і величину допуску (можливих відхилень від норми), тобто якщо з маркування резистор на 200кОм і допуском ± 15%, його дійсний опір може бути в межах 170 – 230кОм. При більш серйозних відхиленнях резистор вважається несправним. Перевіряючи змінні резистори, вимірюємо спершу опір між крайніми виводами (повинно відповідати номіналу резистора), а потім підключивши щуп мультиметра до середнього виводу, по черзі з кожним з крайніх. При обертанні осі змінного резистора, опір має змінюватися плавно, від нуля до його максимального значення, в цьому випадку зручніше використовувати аналоговий мультиметр спостерігаючи за рухом стрілки, ніж за мінливими цифрами на екрані.

 

 

Перевірка діодів

Якщо є функція перевірки діодів підключаємо щупи, в один бік діод дзвониться, а в інший ні. Якщо даної функції немає, встановлюємо перемикач на 1кОм в режимі вимірювання опору і перевіряємо діод. При підключенні червоного виведення мультиметра до анода діода, а чорного до катода, побачимо його прямий опір, при зворотному підключенні опір буде настільки високий, що на даній межі вимірювання не побачимо нічого. Якщо діод пробитий, його опір в будь – який бік буде дорівнювати нулю, якщо обірваний, то в будь – який бік опір буде нескінченно великим. Більшість світлодіодів при продзвонці в прямому напрямку слабко підсвічуються.

 




Переглядів: 1738

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Цифровий мультиметр | Перевірка конденсаторів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.