Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Управління ресурсами

1. Безпечність виробничих приміщень, засобів виробництва, технологічних процесів

Порядок забезпечення безаварійної експлуатації будівель і споруд, організації служби доглядача та системи планово-попереджувальних ремонтів викладено у нормативних документах з питань обстежень, паспортизації, безпечної та надійної експлуатації виробничих будівель і споруд згідно з вимогами «Положення про безпечну та надійну експлуатацію виробничих будівель і споруд», затвердженого спільним наказом Держбуду України та Держнаглядохоронпраці України від 27.11.97 наказ № 32/288.

Вимоги до обладнання та технологічних процесів встановлені у нормативно-правових та нормативних документах, які регламентують безпечність виробничого обладнання та його використання (правилах, стандартах, технічних умовах, технологічних регламентах тощо). Має бути задокументованою така організація праці, яка оптимально забезпечує виконання вказаних нормативів.

2. Організація робочих місць

Робочі місця мають відповідати вимогам нормативно-правових актів з охорони праці. Акти підприємства, в яких конкретизуються ці вимоги, повинні враховувати специфіку діяльності, наявність на робочих місцях небезпечних та шкідливих чинників, передбачати відповідні заходи з охорони праці.

Визначаються можливі наслідки впливу цих чинників на здоров'я працівників та встановлюються пільги та компенсації відповідно до законодавства і колективного договору.

Ефективним заходом є атестація робочих місць за умовами праці, яка проводиться згідно з «Порядком проведення атестації робочих місць за умовами праці», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України №442 від 01.08.1992 р.

3. Організація робочого часу

Для забезпечення охорони здоров'я та безпеки працівників необхідною є відповідна організація режимів праці та відпочинку.

При цьому враховуються вимоги Кодексу законів про працю України та інших нормативно-правових актів щодо робочого часу та відпочинку, оплачуваних перерв для проведення профілактичних та лікувально-оздоровчих процедур.

4. Засоби індивідуального захисту

Визначається перелік тих професій, працівники яких мають бути забезпечені засобами індивідуального захисту (ЗІЗ), а також перелік необхідних ЗІЗ. Інструктаж працівників щодо використання ЗІЗповинен бути викладений в інструкціях з охорони праці.

Питання щодо забезпечення працівників ЗІЗ регламентується НПАОП 0.00-4.26-96 «Положення про порядок забезпечення працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального захисту». Норми видачі ЗІЗ встановлені нормативно-правовими актами з охорони праці, затвердженими у встановленому порядку.

5. Модернізація засобів виробництва

При плануванні закупівлі обладнання, використання якого практично не змінює технологічний процес, потрібно впевнитися, що це обладнання є безпечним у використанні. Розробляються та забезпечуються організаційні та технічні заходи щодо цього.

6. Заміна матеріалів, що застосовуються

Встановлюється порядок визначення шкідливості нового матеріалу та заходи зменшення його впливу на працівників.

7. Зміни в організації праці

Викладаються всі аспекти необхідних заходів щодо безпечних і здорових умов праці на етапі проектування нового технологічного процесу або нових засобів виробництва, що суттєво впливають на організацію праці.

8. Безпечне ведення робіт у разі залучення сторонніх організацій

У разі залучення сторонніх організацій передбачаються заходи безпеки як для працівників замовника, так і для працівників підрядника, а також відповідальності сторін за безпечне виконання робіт. Ці заходи мають регулюватися договорами на виконання робіт.

9. Безпека при введенні в експлуатацію, поточній експлуатації, виведенні з експлуатації виробничого обладнання.

При введенні в експлуатацію нового обладнання, інших засобів виробництва і матеріалів враховуються всі заходи з попередження нещасних випадків і зниження ризиків для здоров'я працівників.

Для виконання цих завдань необхідно:

- перевірити, чи надав постачальник усі необхідні документи, що стосуються безпечності обладнання;

- перевірити, чи має підприємство, що проводитиме монтаж і наладку обладнання, відповідні дозволи і ліцензії;

- визначити питання охорони праці щодо працівників монтажної організації, а також працівників підприємства, для яких може виникнути небезпека під час проведення монтажних робіт;

- якщо монтаж здійснюється власними силами, чи вжито всіх необхідних заходів щодо безпечного виконання робіт;

- одержати необхідні дозволи на введення об'єкта в експлуатацію;

- врахувати заходи безпеки при введенні об'єкта в експлуатацію.

Будь-яке порушення встановленого технологічного процесу становить підвищену небезпеку для працівників. Якщо такі порушення можуть призвести до небезпеки для великої кількості працівників, їх необхідно розглядати у Плані локалізації та ліквідації аварійних ситуацій і аварій. Конкретні вимоги до змісту і побудови цього плану викладені в НПАОП 0.00-4.33-99 «Положенні щодо розробки планів локалізації та ліквідації аварійних ситуацій і аварій».

Мають передбачатися заходи з охорони праці під час виведення обладнання з експлуатації. Потрібно визначити конкретних виконавців робіт, їх компетенцію, необхідні заходи безпеки.




Переглядів: 543

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Моніторинг та оцінка результативності | Аналіз і попередження можливих загроз життю і здоров'ю працівників

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.394 сек.