Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Фаршмішалка Л5–ФМ2–У–150

Призначена для перемішування м'ясного фаршу до потрібної консистенції з усіма компонентами, які передбачені рецептурою і технологічним процесом виготовлення ковбасних виробів. Продуктивність фаршмішалки і 100 кг/г.

1 – зрівноважуваний механізм; 2 – механізм керування; 3 – кришка; 4 – бункер для фаршу; 5 – ручка для вивантаження фаршу; 6 – захват; 7 – бункер для вивантаження фаршу

Фаршмішалка Л5–ФМ2–У–150 складається із станини, змішувального корита, приводу шнеків, механізму завантаження, вивантажувального люка і електрообладнання. Перемішування фаршу виконується змішувальними тисками в кориті, яке закрите захисного решіткою.

Для тонкого подрібнення м'яса найбільшого поширення одержали кутери.

Шприц–дозувальник гідравлічний Е8–ФНА призначений для виробництва копчених і напівкопчених ковбас у штучних і природних оболонках, а також для виробництва сосисок і сардельок. Продуктивність шприца 1000 кг/год.

- Загальний вигляд шприца–дозувальника Е8–ФНА

 

1 – станина; 2 – фаршевий циліндр; 3 – силовий гідроциліндр: 4,5 – поршні; 6 – дозуючий пристрій; 7 – дозуючий гідроциліндр; 8 – регулятор діл; 9 – фланцевий електродвигун; 10 – шестерневий насос; 11 –підколінний важіль; 12 – дозуючий стакан; 13 – цівка; 14 – шафа з електроапаратурою: 15 – кришка; 16 – бункер; 17 – дзеркало.

 

Ковбаси, структурні ковбасні вироби і шпик перед термічною обробкою проходять процес коптіння, обжарювання (сюди входить обладнання для коптіння, обжарювання і варіння, включаючи автоклави, універсальні камери і камери для дозрівання сирокопчених ковбас.

Копчення– це обробка м’ясопродуктів коптильними речовинами які отримуються у вигляді коптильного диму в результаті неповного згорання деревини.

Крім обробки коптильним димом копчення проводять шляхом нанесення на поверхню м’ясопродуктів тонкого шару коптильної рідини, яка отримується із продуктів неповного згорання деревини або суміші синтетичних компонентів.

Для копчення ковбасних виробів широко використовують термоагрегати, авто коптилки, універсальні термокамери і коптильні шафи.

В термоагрегатах і авто коптилках теплова обробка здійснюється при безперервному русі продукту, в універсальних термокамерах нерухомий продукт послідовно обробляють в відповідності з технологією (обжарка, варка, варка, копчення, охолодження і сушка).

 

Термоагрегати призначені для безперервної термообробки м’ясопродуктів. Вони являють собою механізовані агрегати (об’єднання декількох апаратів в один) з виносними димогенераторами, з регулюванню подачею суміші диму і повітря, механізованим переміщенням продукції, дистанційним контролем і автоматичним регулюванням параметрів процесу.

 

Котел К7–ФКВ–Упризначений для варіння ковбас, окостів, печінки, шматкових м'ясних продуктів, субпродуктів, м'ясних і кісткових бульйонів.

Котел використовують в цехах м'ясокомбінатів, а також в цехах м'ясопереробних підприємств малої потужності.

Рис.1 - Загальний вигляд котла К7–ФКВ–У

 

1 – місткість; 2 – сорочка; 3 – вентиль подачі гарячої води; 4 – вентиль подачі холодної води; 5 – кришка; 6 – з'ємні стінки; 7 – теплоізоляція; 8 – патрубок для заливання масла; 9 – патрубок для зливу масла; 10 – кран для зливання бульйону; 11 – штурвально–гвинтовнй механізм; 12 – щілинний паз; ІЗ – патрубок для подачі пари: 14 – патрубок відводу конденсату.

 

Котел К7–ФВК–У має прямокутну місткість (1) з сорочкою (2), в яку залито масло. В об'єм сорочки встановлено нагрівальні елементи для котлів К7–ФКВ–У250Э і К7–ФКВ–У500Э і паровий теплообмінник для котла К7–ФКВ–У500П.

У місткість котла (1) за допомогою електроталі встановлюються корзини (одна або дві) залежно від типу або розміру котла. Корзини призначені для завантаження, варіння і вивантаження м'ясопродуктів. Під час варіння окороків або ковбасних виробів корзини виймаються, а замість них вставляють рамки з пазами для полиць, на які навішують окости або інші м'ясопродукти.

Котел має кришку (5) зі штурвально–гвинтовим механізмом (11) для її відкривання і закривання.

 

Зовнішні поверхні сорочки котла мають теплоізоляцію (7). Зовнішня поверхня котла обшита з'ємними стінками (6).

На задній стінці котла є щілинний паз для відведення водяної пари при включеному витяжному вентиляторі під час відкривання кришки і вивантаження корзини або рамок.

На котлі встановлені два вентилі; подачі гарячої води (3) і подачі холодної води (4), а також кран для зливання бульйону.

 

Паровий варіант котла має фланцеві патрубки подачі пари (13) і відводу конденсату (14). Сорочка котла має патрубки заливання масла (8) і зливу масла (9), гнізда для встановлення термобалонів та термометрів ТГП.

Режим роботи котла підтримується автоматично.

Варіння продукту виконується при подачі напруги на електронагрівні елементи (для електричного варіанту кола і при подачі пари в паровий теплообмінник при паровому варіанті котла), що призводить до розігріву масла в сорочці.

Існує сучасне обладнання, що дозволяє об'єднати декілька операцій термообробки: осадження, обжарювання і варіння. До такого обладнання відносять універсальні термокамери, які можуть бути періодичної і безперервної дії.

Універсальна термокамера періодичної дії:

а) – вигляд спереду; 6) – розріз; 1 – вікно: 2 – газопровід; 3 – електродвигун; 4 – клиновий пас; 5 – трубопровід для конденсату: 6 – заскочка; 7 – двері; 8 – дверна ручка; 9 – штанга; 10 – стінка; 11 – сопла; 12 – привід; 13 – трубопровід для гострої пари; 14 – вентилятор; 15 – димохід; 16 – трубопровід для свіжого повітря; 17 – труба для відпрацьованого повітря; 18 – калорифер; 19 – балка підвісного шляху; 20 – всмоктувальна труба; 21 – лампа.

Універсальна термокамера періодичної дії складається з трьох основних елементів: камери для термообробки, кондиціонера і щита управління. Продукт завантажується в камеру по підвісному шляху через двостулкові двері. У верхній частині камери знаходиться кондиціонер з калорифером і вентилятором та система повітророзподільників.

 

Димогенератори (Д9–ФД2Г) призначені для одержання димоповітряної суміші, яку використовують при обжарюванні і коптінні м'ясопродуктів.

Рис.3 - Димогенератор Д9–ФД2Г

1 – ворушилка: 2 – дерев'яна тирса; 3 – димовий патрубок; 4 – бункер для дерев'яної тирси; 5 – подаючий шнек; 6 – привід; 7 – вентилятор; 8 – повітророзподільник.

 

Димогенератори можуть бути локальними або централізованими; періодичної і безперервної дії. Локальні димогенератори обслуговують одну або кілька одночасно працюючих камер, а централізовані обслуговують кілька камер, що працюють в різний час і в різних режимах.

Димогенератори ділять на наступні групи:

із самопідігрівом за рахунок згоряння деревини або частинок тирси;

із газовим підігрівом;

з електропідігрівом;

фрикційні;

димогенератор в потоці гарячого повітря або перегрітої пари.

Димогенератор Д9–ФД2Г (рис.3) із самопідтримуючим тлінням деревини складається з бункера для дерев'яної тирси, подаючого пристрою, пічки, вентилятора, очисника диму.

 
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Схема фаршмішалки періодичної дії | Структура та функції організації

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.