МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах
РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ" ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів
Контакти
Тлумачний словник Авто Автоматизація Архітектура Астрономія Аудит Біологія Будівництво Бухгалтерія Винахідництво Виробництво Військова справа Генетика Географія Геологія Господарство Держава Дім Екологія Економетрика Економіка Електроніка Журналістика та ЗМІ Зв'язок Іноземні мови Інформатика Історія Комп'ютери Креслення Кулінарія Культура Лексикологія Література Логіка Маркетинг Математика Машинобудування Медицина Менеджмент Метали і Зварювання Механіка Мистецтво Музика Населення Освіта Охорона безпеки життя Охорона Праці Педагогіка Політика Право Програмування Промисловість Психологія Радіо Регилия Соціологія Спорт Стандартизація Технології Торгівля Туризм Фізика Фізіологія Філософія Фінанси Хімія Юриспунденкция |
|
|||||||
Види господарських документів: договір (його види ), трудова угода, контракт з найму. Вимоги до їх оформлення, правила написання, зразки документів.До цієї групи документів належать різні типи договорів відповідно до цивільного кодексу, контракт, трудова угода.
ДОГОВІР – це документ, що фіксує домовленість між двома чи кількома партнерами про взаємне зобов’язання.
Договір вважають чинним тоді, коли сторони дійшли згоди з усіх пунктів і оформили його письмово.
Договір може бути укладеним між приватними особами й організацією та між організаціями. Цивільний кодекс передбачає такі договори: -купівлі-продажу; -позики; -винаймання житлового приміщення; -підряду; -постачання; -приватизації житла та нежитлових приміщень; -оренди. Окрему групу становлять договори банківської діяльності: -договір на здійснення кредитно-розрахункового обслуговування; -договір про депозитний вклад; -кредитний договір.
Договір купівлі-продажу –це договір, за яким продавець зобов’язаний передати певне майно у власність покупця, а той, у свою чергу, - прийняти вказане майно та оплатити за нього певну грошову суму. Важливою особливістю є те, що продавцем може бути лише власник товару, а покупцем-будь-яка юридична чи фізична особа. Предметом договору може бути будь-яке майно, дозволене до обігу. Договір постачання – це договір, за яким організація – постачальник зобов’язується в певні терміни передати організації – покупцеві у власність певну продукцію, і організація – покупець зобов’язується оплатити продукцію із встановленими цінами.
Договір оренди – це договір, за яким орендодавець зобов’язаний надати майно орендареві у строкове платне володіння та користування. Орендар зобов’язаний користуватися майном відповідно до його призначення, підтримувати його у належному стані. Орендар має право за згодою орендодавця здавати майно в суборенду. Після закінчення терміну дії договору орендар, який належно виконував усі пункти договору, має за інших рівних умов переважне право на поновлення договору або на викуп майна.
Реквізити: 1.Назва виду документа. 2.Заголовок. 3.Місце укладання. 4.Дата. 5. Повні назви сторін, їх представників ( ПІБ ), повноважень, на підставі яких вони діють. 6.Текст, який містить: - термін виконання; - кількісні і якісні показники; - вартість робіт і загальну суму; - порядок виконання робіт; - порядок розрахунків між сторонами; - відповідальність сторін; - порядок і місце розв’язання суперечок; - форс-мажорні обставини. 7. Відомості сторін: юридичні адреси установ або паспортні дані осіб. 8. Підписи сторін. 9.Печатка однієї або всіх установ, які укладають договір.
ТРУДОВА УГОДА– це документ, яким регламентуються стосунки між установою і позаштатним працівником. Трудова угода, укладена зі штатним працівником, визначає коло його доручень, які виходять за межі безпосередніх службових обов’язків.
Реквізити: 1.Назва виду документа. 2.Заголовок. 3. Місце складання. 4. Дата. 5. Текст з переліком повноважень і зобов’язань сторін. 6. Юридичні адреси сторін. 7.Підписи. 8. Печатка установи.
КОНТРАКТ –це правовий документ, що засвідчує певну домовленість між підприємством, організацією чи установою й працівником про умови спільної виробничої й творчої діяльності. Згідно з Законом України “ Про підприємництво”, “ Про власність”“ Про освіту” громадяни через контракт реалізують право розпоряджатися своїми здібностями до праці. Реквізити: 1.Назва виду документа із стислим зазначенням його призначення. 2.Дата і місце підписання. 3.Орган, що приймає працівника. 4.Посада, прізвище, ім’я, по батькові того, кого наймають. 5.Термін дії контракту. 6.Текст. 7.Підписи сторін – укладачів контракту. 8. Печатка, що засвідчує підпис наймача.
Структура тексту: 1.Загальні положення. 2.Функції та обов’язки керівника (фахівця). 3.Компетенція і права керівника (фахівця). 4. Матеріальне та соціально-побутове забезпечення фахівця. 5.Відповідальність сторін, вирішення спорів. 6.Зміна і розірвання контракту. 7. Адреси сторін та інші відомості.
Контракт складається у двох примірниках – по одному для кожної сторони; про це зазначається у тексті контракту.
|
||||||||
|