Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Організація медико-генетичної допомоги населенню України

Медико-генетична допомога населенню України надається фахівцями міжрайонних медико-генетичних кабінетів/консультацій (ММГК), медико-генетичних консультацій центрів планування сім’ї та репродукції людини, обласних медико-генетичних центрів/консультацій (ОМГК), спеціалізованих медико-генетичних центрів (СМГЦ), Українського наукового центру медичної генетики, Львівського НДІ спадкової патології, а також клінічних НДІ МОЗ України і АН України, вищих медичних навчальних закладів. Керує роботою цієї служби Координаційна Рада з медичної генетики при Міністерстві охорони здоров’я України і головний фахівець МЗ України.

Міжрайонні медико-генетичні кабінети/консультації (ММГК) організовуються на території з населенням 300 тис. і більше. Вони розміщуються на базах центральних районних і міських лікарень. У ММГК працює педіатр або акушер-гінеколог, який пройшов спеціальну підготовку з медичної генетики. У ММГК здійснюють консультативний прийом сімей і окремих осіб з підозрою на спадкову патологію, встановлюють попередній діагноз, кабінети ведуть регістри сімей із спадковою патологією і природженими вадами розвитку, здійснюють диспансерне спостереження за сім’ями і хворими із спадковими захворюваннями, контролюють проведення масових скринінгових програм.

Обласні (міські) медико-генетичні центри/консультації (ОМГЦ) організовуються на базі обласних (міських) лікарень. До їхнього штату входять лікарі-генетики (педіатри, акушери-гінекологи). Вони мають цитогенетичну і біохімічну лабораторію. Крім медико-генетичного консультування сімей щодо прогнозом потомства, координації роботи міжрайонних МГК, ведення регістрів, контролю за проведенням масового скринінгу і консультацій активно виявляють хворих із спадковою патологією, проводять ультразвукову пренатальну діагностику, проводять цитогенетичну і біохімічну діагностику спадкових захворювань.

Спеціалізовані медико-генетичні центри надають спеціалізовану допомогу населенню в діагностиці, профілактиці і лікуванні хворих на певну спадкову патологію. Зараз в Україні працюють 8 спеціалізованих медико-генетичних центрів, напрямками діяльності яких є діагностика та лікування різних груп спадкової патології (хромосомних, мультифакторіальних, моногенних хвороб), а також здійснення всіх видів пренатальної діагностики.

Фахівці всіх структур медико-генетичної служби здійснюють пропаганду медико-генетичних знань населенню.




Переглядів: 1448

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Основні напрями вторинної профілактики | Завдання і етапи медико-генетичного консультування

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.012 сек.