Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



І природженими вадами розвитку

У людини в процесі еволюції виробився захисний механізм — якщо у плода спадкова патологія, то вагітність часто переривається спонтанним абортом або передчасними пологами. Цей механізм сприяє підтримці постійної частоти генів і генотипів у популяції. Таким чином, медико-генетичний підхід до профілактики шляхом елімінації ембріонів і плодів із спадковою патологією ніби замінює природний процес переривання вагітності. Елімінації нежиттєздатних ембріонів і плодів виникла в процесі еволюції. У людини цей процес виражений у вигляді спонтанних абортів і передчасних пологів. Звичайно, не всі вони відбуваються по причині неповноцінності ембріона або плоду; частина з них пов'язана із станом жіночого організму. Проте можна сказати, що не менше чим в 50% випадків перерваних вагітностей є наслідком вроджених вад розвитку, або спадкових хвороб. На основі природного добору у людини протягом внутріутробного періоду американський ембріолог Дж. Уоркані в 1978 р. сформулював концепцію тератаназії. Під терміном «тератаназія» розуміється природний процес «просіювання» (або «відсіювання») плодів з природженою патологією.

Таким чином, медико-генетический підхід до профілактики шляхом елімінації ембріонів і плодів із спадковою патологією як би замінює спонтанний аборт як природне явище. Якщо у ембріона або плода діагностовано ваду або спадкову патологію, яка призводить до важкої інвалідизації або є летальною, для якої не розроблені методи профілактичного лікування або корекції, то це є показанням для переривання вагітності. Вагітність може бути перервана в терміни до 22 тиж. Рішення про переривання вагітності ухвалює жінка. Зазвичай ці питання обговорюються до проведення інвазивної пренатальної діагностики.

 

 

Пренатальне лікування деяких спадкових захворювань




Переглядів: 603

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
В системі сучасних репродуктивних технологій | І вад розвитку

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.