Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Тема 20. Теорія раціонального вибору

План

1. Витоки та розвиток теорії раціонального вибору.

2. Підхід раціонального вибору в теорії міжнародних відносин.

3. Критика теорії раціонального вибору.

 

Методичні рекомендації

 

У першому питанні належить з’ясувати інтелектуальні витоки та причини розквіту теорії раціонального вибору у 1950-1980-х рр. Необхідно описати основні характерні риси теорії раціонального вибору, пояснити розуміння раціональності представниками даної теорії, розкрити зв’язок підходу раціонального вибору з біхевіоралістським підходом, виявити спільні та відмінні риси між ними.

Друге питання передбачає аналіз сфери застосування теорії раціонального вибору в дослідженні проблем міжнародних відносин. Як приклад, варто розглянути формування пов’язаних із підходом раціонального вибору теорії ігор (А. Рапопорт, Б. Рассет, Х. Старр та ін.), моделювання воєнних конфліктів (Л. Річардсон, Д. Сінгер та ін.), теорії прийняття політичних рішень у міжнародній та зовнішній політиці (Р. Снайдер, Н. Форвард, Дж. Модельскі, Т. Шеллінг, Г. Аллісон та ін.). Слід пояснити суть парадоксів раціонального вибору, проаналізувавши зміст «дилеми в’язня» та «дилеми безпеки».

У третьому питанні потрібно розглянути критику теорії раціонального вибору з боку представників конкуруючих підходів (наприклад, історико-генетичного, або / та соціологічного), визначити зміст дискусій навколо пояснювальних та прогностичних можливостей даної теорії.

 
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Тема 19. Історична соціологія міжнародних відносин | Лекція. Сім'я як соціальний інститут І мала соціальна група

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.