Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Фельдшерсько-акушерський (фельдшерський) пункт.

Важлива роль в наданні медичної допомоги сільському населенню відводиться фельдшерсько-акушерським пунктам.

В обов’язки медичного персоналу ФАПів входить здійснення комплексу лікувально-профілактичних, оздоровчих, протиепідемічних заходів, здійснення поточного санітарного нагляду, забезпечення раннього виявлення інфекційних захворювань.

ФАПи в середньому обслуговують близько 33-37% всіх сільських жителів.

ФАПи формуються у селах, що знаходяться на відстані 6 км. і більше від ЦПМД з чисельністю населення меншою від 300 осіб; на відстані 2-5 км. від ЦПМД з чисельністю населення 700 і більше жителів.

Фактично в сучасних умовах ФАПи чи фельдшерські пункти у зв’язку з тенденцією до зміни демографічної ситуації в країні можуть створюватися і в поселеннях де мешкає менше 200 жителів.

Робота ФАПів складається з двох розділів:

1) лікувально-профілактична допомога населенню (амбулаторний прийом хворих, надання допомоги на дому, виконання призначень лікаря, участь у диспансеризації хворих на хронічні захворювання та осіб з факторами ризику, патронаж вагітних і дітей, медична допомога роділлям та породіллям, диспансерне спостереження за дітьми, організація експертизи тимчасової втрати працездатності);

2) санітарно-протиепідемічні заходи (виявлення інфекційних захворювань, організація та проведення поточної дезінфекції, спостереження за особами, що були в контакті з інфекційними хворими, проведення профілактичних щеплень, здійснення заходів із дегельмінтизації, проведення поточного санітарного нагляду, здійснення санітарно-просвітньої роботи, здійснення заходів щодо профілактики сільськогосподарського травматизму та отруєння ядохімікатами).

На ФАП покладені наступні функції:

1. Надання населенню долікарської медичної допомоги.

2. Своєчасне та в повному об’ємі виконання призначень лікаря.

3. Організація патронажу дітей та вагітних жінок, систематичне спостереження за станом здоров’я інвалідів ВВВ та кращих спеціалістів сільського господарства (механізаторів, тваринників).

4. Проведення під керівництвом лікаря комплексу профілактичних протиепідемічних та санітарно-гігієнічних заходів, направлених на зниження захворюваності.

5. Диспансеризація населення.

6. Проведення заходів, направлених на зниження материнської смертності та смертності немовлят.

7. Санітарно-гігієнічне навчання та виховання населення тощо.

На ФАП, в залежності від чисельності населення, що обслуговується, можуть працювати лише: 1) фельдшер; 2) фельдшер і акушерка; 3) фельдшер, акушерка і патронажна сестра.

Фельдшери та акушерки надають першу долікарську допомогу під час гострих захворювань та нещасних випадків, проводять лікувальну роботу згідно призначення лікаря.

Вся лікувально-профілактична, санітарно-епідемічна та організаційна діяльність ФАП здійснюється згідно єдиного комплексного плану лікарської амбулаторії під її безпосереднім керівництвом та систематичним контролем.
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Сільська лікарська амбулаторія – амбулаторія загальної практики-сімейної медицини. | Медичний пункт тимчасового базування.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.