Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Тема 13. Соціологія політики та права

Соціологія політики та соціологія права як галузеві соціологічні теорії. Предмет, об’єкт, функції та завдання соціологічних теорій політики і права. Міждисциплінарний характер досліджень проблем політики та права: політична та юридична соціології, їхня специфіка. Підходи та методологічні принципи соціологічного дослідження політики та права.

Політика та право як соціальні інститути. Функції політики та права.

Поняття правової та політичної свідомості. Механізм соціальної дії та реалізації права. Правова соціалізація та правова свідомість. Правова та політична культура сучасного українського суспільства. Правовий нігілізм як загальна проблема України. Протиправна та девіантна поведінка як проблема молодіжної свідомості.

Політична стратифікація суспільства. Громадянська позиція. Конформізм та нонконформізм як вияви політичної свідомості.

Політичні групи та спільноти. Політична поведінка та політична свідомість. Електоральні дослідження в сучасній Україні. Громадська думка та механізми впливу на неї. Управління електоральною поведінкою.

Освіта як засіб формування правової та політичної культури студентської молоді.

Тема 14. Структура та методи соціологічного дослідження

Програма соціологічного дослідження, її значення та складові частини. Етапи розробки програми конкретно-соціологічного дослідження. Правила розрахунку й обґрунтування вибірки. Генеральна і вибіркова сукупність. Поняття репрезентативності. Різновиди виборок.

Проблема адекватності, об’єктивності, надійності, достовірності методів збору й обробки інформації. Основні методи конкретно-соціологічного дослідження: спостереження, експеримент, аналіз документів і контент-аналіз, опитування, метод соціометрії. Специфіка анкетування як форми збору інформації.

Оформлення результатів соціологічного дослідження, стан звіту. Роль особистості соціолога в соціологічному дослідженні.

 
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Тема 12. Етносоціологія та соціологія релігії | Структура програми курсу «Соціологія» для студентів І курсу економічного факультету

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.