Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Поняття і значення судового розгляду

Судовий розгляд можна розглядати як інститут цивільного процесуального права і як стадію цивільного процесу.

Судовий розгляд як інститут цивільного процесуального права - це система норм права, які регулюють суспільні відносини, що виникають між судом і учасниками процесу при здійснення правосуддя у цивільних справах.

Судовий розгляд як стадія цивільного процесу - це сукупність процесуальних дій суду та осіб, які беруть участь у справі, спрямованих на розгляд і вирішення справ в порядку цивільного судочинства.

На стадії судового розгляду розглядаються і вирішуються цивільні справи, що виникають з цивільних, сімейних, трудових та інших правовідносин у порядку цивільного судочинства.

Судовий розгляд закінчується прийняттям рішення суду. Точне і неухильне дотримання і застосування норм матеріального та процесуального законодавства при здійснення правосуддя є гарантією правильного та швидкого вирішення справ з метою захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб.

Стадія судового розгляду займає центральне місце серед інших стадій цивільного процесу, оскільки в ній Найбільш повно проявляються принципи і завдання цивільного судочинства.

Проблемні питання розгляду справи в суді першої інстанції знайшли відображення в постанові Пленуму ВСУ «Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції» від 12.06.2009 № 2.

У процесуальній діяльності суду та учасників процесу в стадії судового розгляду розкривається зміст і демократичний характер принципів цивільного судочинства - розгляд справ проводиться усно і відкрито, судді незалежні і вирішують справи на основі принципів законності, об'єктивної істини, безпосередності, а сторони мають рівні процесуальні права, при цьому вони можуть відповідно до принципів диспозитивності та змагальності, використовувати процесуальні засоби для захисту своїх суб'єктивних прав.

Розгляд цивільних справ на стадії судового розгляду передбачає суворе дотримання законів і культуру судової діяльності, яка виражається в підтримці встановленого законом порядку під час слухання справи, в правильному підході до вирішення процесуальних питань, у повазі честі та гідності всіх учасників цивільного процесу.

Слід розрізняти судовий розгляд і судове засідання. Судовий розгляд включає розгляд судом цивільної справи в судовому засіданні. У свою чергу, судове засідання проводиться в спеціально обладнаному для цього приміщенні суду - залі засідань (ст. 158 ЦПК).

 




Переглядів: 1088

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Тема 17. Судовий розгляд цивільних справ | Порядок проведення судового засідання та його складові частини

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.