Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Тема 21. Судові рішення

1. Поняття, значення і види судових рішень.

2. Зміст рішення.

3. Вимоги, які ставляться до рішення суду. Усунення недоліків рішення суду.

4. Законна сила рішення суду.

5. Негайне виконання рішення суду.

6. Поняття і види ухвал суду першої інстанції.

 

Література:

1.Про судове рішення у цивільній справі: Постанова Пленуму Верховного Суду України 18.12.2009 № 14 // Вісник Верховного Суду України. – 2010. - № 1. – Ст.4.

 

1. Поняття, значення і види судових рішень.

За формою та змістом судові рішення поділяються на:1) ухвали –судові рішення, якими вирішуються питання, пов’язані з виникненням судового процесу, його розвитком та закінченням без ухвалення рішення суду. Так, питання, пов’язані з рухом справи в суді першої інстанції, клопотання та заяви осіб, які беруть участь у справі, питання про відкладення розгляду справи, оголошення перерви, зупинення або закриття провадження у справі, залишення заяви без розгляду, а також в інших випадках, передбачених ЦПК України, вирішуються судом шляхом постановлення ухвал. Судовий розгляд закінчується постановленням ухвали За наслідками розгляду справи про оскарження рішення третейського суду (ст. 389-6 ЦПК України) та заяви про видачу виконавчого листа на примусове виконання рішення третейського суду (ст.389-11 ЦПК України);.2) рішення – акти правосуддя, якими цивільна справа вирішується по суті на підставі встановлених у судовому засіданні фактичних даних;3) постанови– акти, якими закінчується перегляд Верховним Судом України судових рішень.Цей перелік не містить судового наказу, який визнається особливою формою судового рішення про стягнення з боржника грошових коштів або витребування майна за заявою особи, якій належить право такої вимоги (ч.1 с.95 ЦПК)[67];Судові рішення мають такі ознаки:- є актом органу судової влади;- правозастосовний акт;Функції судового рішення:1) охоронна;2) функція індивідуального регулювання;3) виховна. - процесуальний акт – визначеної структури та форми та приймається у встановленому порядку.Значення рішень: 1) рішення суду припиняє спір з огляду на його вирішення по суті та завершує судочинство; 2) рішення суду відновлює законність, вносить стабільність у відносини цивільного обігу; 3) має превентивне значення, оскільки, певною мірою, запобігає виникненню аналогічних спорів надалі; 4) постанови Верховного Суду України орієнтують правозастосовчу практику (ч. 2 ст. 214, ст. 360-7 ЦПК України). Види рішення:1. за видом провадження (рішення, прийняті у порядку позовного, окремого та наказного провадження);2. за характером правової дії рішення, прийнятого у позовному провадженні, суд постановляє: 1) рішення про присудження; 2) рішення про перетворення; 3) рішення про визнання;3. залежно від виду інстанції суду: 1) рішення суду першої інстанції; 2) рішення апеляційної інстанції (ч.2 ст.314 ЦПК); 3) рішення касаційної інстанції (ч.2 ст.344 ЦПК).4. за суб’єктом ухвалення рішення поділяються на: 1) рішення одноособового судді; 2) рішення колегіального суду;5. за змістом рішення можуть бути: 1) основні – рішення, якими справа вирішується по суті; 2) додатковими – ухвалюються після прийняття основного рішення з метою його доповнення[68].



Переглядів: 595

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Поняття окремого провадження. Його відмінність від інших видів цивільного судочинства. | Зміст судового рішення.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.01 сек.